Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LED42 - Toshiba czy Panasonic ?

axianou 16 Lip 2012 23:51 2281 10
  • #1 16 Lip 2012 23:51
    axianou
    Poziom 6  

Pomóżcie podjąć decyzje. Zastanawiam się nad zakupem 42-calowego LED-a, waham się pomiędzy Panasonikiem TX-L42ET5E i Toshibą 42WL863, cena w zakupie porównywalna. Panasonic przekonuje mnie opcjami internetowymi (przeglądarka i ciekawe widżety) oraz slotem na kartę SD (często przeglądam zdjęcia) zaś Toshiba urzekła mnie jakością obrazu (przynajmniej w sklepie). Czy Panasonic faktycznie ma gorszy obraz? Poza tym nie mogę nigdzie znaleźć informacji czy Toshiba ma przeglądarkę internetową? Wygląda na to, że nie... Jak z awaryjnością tych modeli?
    Aha, Toshiba jest ostatnia z espozycji, a Panosonic nówka z pudełka.
    Póki co telewizor będzie stał w 20-metrowym pokoju (odległość oglądania ok 2,5-3 metry) ale za jakiś czas przeniesiemy się do nowego domu, gdzie będzie duży salon.

• #3 17 Lip 2012 11:08
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Odpowiedz proszę na pytania bo za mało danych .

http://www.hdtv.com.pl/forum/toshiba/77864-to...00-hz-active-motion-rate-pro-led-32-test.html

http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/83407-...-otwarty-cokolwiek-robimy-robimy-z-pasja.html

Tu są testy.
    Toshiba nie ma otwartej przeglądarki.

Oferta Toshiba Places Platforma Toshiba Places jest otwarta na użytkowników produktów Toshiba , może z niej korzystać każdy. Toshiba Places oferuje następujące elementy:
    - Video Place (dla TV i PC): dostęp do treści wideo na żądanie (VOD) na zasadach subskrypcji lub opłaty za obejrzenie materiału. Wśród partnerów znajdziemy Acetrax, Viewster, Woomi, Box Office 365, Hit Entertainment i marki należące do grupy Turner Broadcasting Group takie jak Cartoon Network, Boomerang i Boing.
    - Music Place (dla TV i PC): Pobieranie i streaming muzyki. Dostawcy to 7digital dla platformy PC oraz internetowe radio i portal z podcastami ComFM dostępne z poziomu telewizora.
    - Social Place (dla TV i PC): Użytkownicy mogą zasilać serwisy własnymi filmami i zdjęciami, a następnie w prosty sposób współdzielić te zasoby ze znajomymi i rodziną. Dostawcy usług to Flickr i Dailymotion.
    - News Place (dla TV): Dostęp do aktualności, wiadomości sportowych i innych serwisów informacyjnych. Partnerzy to L'Équipe, Pages Jaunes i inni.
    - TV Place (dla TV): Dostęp do przewodników programowych TV i serwisów z VOD takich jak BBC iPlayer w Wielkiej Brytanii czy INA i NRJ we Francji.
    - Game Place (dla PC): Gry do pobrania oraz online. Dostawca - Wildtangent.
    - App Place (dla PC): Sklep z aplikacjami dostępnymi do pobrania w internetowym serwisie Toshiba.
    - Services Place (dla PC): Sklep pozwalający na zakup przedłużonej i rozszerzonej gwarancji, usług odzyskiwania danych i innych.

Dailymotion - serwis internetowy umożliwiający prezentację filmów, wideoklipów lub własnych mini produkcji w internecie, reklamujący się hasłem Regarder, publier, partager (fr. Oglądać, publikować, dzielić się ), założony w Paryżu we Francji, jako odpowiedź na serwis YouTube. Domena dailymotion.com została zarejestrowana miesiąc po YouTube.

EuroNews - tematyczna stacja telewizyjna nadająca co 30 minut doniesienia zarówno z Europy, jak i ze świata z perspektywy europejskiej. Zajmuje się aktualnościami finansowymi, wiadomościami sportowymi, sztuką, kulturą, nauką, pogodą, polityką europejską, recenzjami prasowymi z największych europejskich gazet, ukazuje też dane rynkowe. Euronews jest nadawany 24 godziny na dobę w 10 niekodowanych wersjach językowych oraz 1 kodowanej w języku rumuńskim. To wielojęzyczne podejście uniemożliwia dostęp wszystkich ścieżek językowych we wszystkich krajach oraz wykorzystanie prezenterów w studio. Istnieje też 5 wersji językowych o niepełnym wymiarze czasowym: ukraińska[1], litewska, serbska, rumuńska oraz oryginalna ścieżka językowa. Ta pierwsza powstała 16 listopada 2009 r. w ukraińskiej telewizji publicznej i ukazuję się jako 10-minutowa audycja od poniedziałku do piątku o 17:45. Ta przedostatnia jest realizowana jako 30-minutowy dziennik w TVR 2 w dni powszednie o 9:15. Ostatnia zaś dostępna jest drogą satelitarną.

Toshiba Places będzie ewoluowała w kierunku koncentratora multimediów łączącego transmisję sygnału telewizyjnego oraz wykorzystanie globalnych i lokalnych zasobów sieciowych. W przyszłości nowa generacja aplikacji zapewni większą interakcję i szersze możliwości współdzielenia treści pomiędzy urządzeniami elektronicznymi Toshiba.

• #4 17 Lip 2012 11:08
    axianou
    Poziom 6  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? Obecnie 19m2 docelowo ok 35
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-3 metry
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3 maksimum
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? jedna osoba na wprost, a jedna bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? telewizor ma stać

6. Jak słońce świeci w pokoju? z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? LCD 32 cale
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Kluczowy jest obraz, ale chciałbym również skorzystać z przeglądarki internetowej i widżetów np IPLA, Skype itp.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Obecnie kablówka w przyszłości jakaś platforma cyfrowa typu Cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia? Kino domowe, DVD
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok 5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? raczej mat
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? bardzo zróźnicowane
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale nie jest to kluczowe
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? jak w temacie
    17. Preferencje co do wielkości? jak w temacie
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? samoczynne podgłaśnianie się reklam, nieostry obraz, smużenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie ma to dla mnie znaczania

• #6 28 Lip 2012 23:05
    axianou
    Poziom 6  

Kupiłem jednak Panasonica. Dziś został mi dostarczony. Pierwsze wrażenia są dość mieszane - z jednej strony funkcje internetowe i multimedialne są bardzo fajne, z drugiej jakość obrazu nie powala mnie póki co. Mam wrażenie, że mój stary LCD 32 Sony ma lepszy obraz mimo, iż ma 4,5 roku i jest tylko HD Ready.
    Przy okazji 2 pytania nad którymi się głowie:
    1) Jak podłączyć do telewizora amplituner Pioneer VSX-817, który nie ma HDMI i do tej pory był podłączony przez chinche (Panasonic nie ma chinchy) ??

2) telewizor podobno daje odświeżanie 300Hz, u mnie nawet na kanałach HD pokazuje wszędzie 50 Hz. Czy to trzeba gdzieś ustawić ?

Może są to dosyć laickie pytania, ale mówiąc szczerze głowie się na nimi ;)

Będę wdzięczny za pomoc.

• #7 29 Lip 2012 11:06
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic ma przejściówkę w komplecie .
    Podłącz światłowodem.

Mylisz pojęcie odświeżanie i informacją 50 Hz z sieci .
    Podłącz zwykłą antenę po DVBT i jakość TVP1 HD jest rewelacja, a to oznacza że musisz poprawić tylko bitrate z kablówki i jakość będzie znakomita.

• #8 29 Lip 2012 13:29
    axianou
    Poziom 6  

Dzięki za podpowiedź. Przejściówka jest w komplecie ale na 5 cinchy a ja miałem podłączone na 2. Jak podłączam to nie działa. Spróbuje po światłowodzie, jak tylko kupie kabel optyczny.
    Co do jakości obrazu to kanały w HD są ok, ale te w SD niezależnie czy cyfrowo czy analogowo są odtwarzane gorzej, niż w Sony. Zastanawiam się czy nie wynika to w dużej mierze z różnicy rozmiarów ekranu 42 vs 32 cale ? O co chodzi z tą poprawą bitrate dla kablówki ? Mogę to jakoś sam zmienić ?

Ponieważ na sprawdzenie sprzętu i ewentualny zwrot mam jeszcze kilka dni, dlatego zastawiam się czy może jednak nie wrócić do Sony, oczywiście 40 cali bo 42 nie mają. Opcje internetowe są chyba rozwiązane równie dobrze jak w Panasonicu ? Wiem, że jest Skype, YuoTube i przeglądarka ? Co myślicie o porównaniu jakości obrazu w Sony i Panasonicu ? Z tego co wiem w Soniakach jest matryca Samsunga ?

Może ktoś poleci jakiś rozsądny model Sony LED 40 cali do 2700-3000 w sklepie internetowym ?

• #10 30 Lip 2012 13:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zacznijmy od tego że 32" nie wymaga takiej jakości sygnału jak 42" - przy tej samej odległości. Nie podałeś z czego masz sygnał ?
    Panasonic ma wszystko o czym piszesz.
    Masz sygnał cyfrowy czy analogowy z tej kablówki ?

• #11 05 Sie 2012 23:44
    axianou
    Poziom 6  

Faktycznie, po podłączeniu przez kabel optyczny dźwięk jest bardzo dobry :)
    Ale najważniejsze, jest to, że w końcu jestem zadowolony z obrazu ! Zmieniłem w zaawansowanych ustawieniach obrazu parametr Intelligent Frame Creation na Minimum i jest OK. Wcześniej obraz był jakby z Teatru Telewizji, dziwnie nienaturalny, po zmianie wygląda bardzo dobrze. W życiu nie pomyślałbym, że zmiana jednego parametru może tak wpłynąć na obraz. Tak więc dziękuję wszystkim za opinie i sugestie :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme