Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows XP - Toshiba Satellite - Brak uprawnień admina po reinstalacji XP

woldix 17 Lip 2012 09:06 1582 2
  • #1 17 Lip 2012 09:06
    woldix
    Poziom 2  

Witam,
    mam pewien problem. Mianowicie zrobiłem reinstalacje windowsa XP(32 bit) service pack 2 i mam problemy z niewystarczającymi uprawnieniami na jedynym koncie na komputerze(sprawdzałem i należy ono do grupy Administratorzy). Ściągnąłem sobie nową przeglądarkę (Google Chrome) i podczas próby pobierania service pack'a 3 na końcu pojawia się komunikat, że nie można zapisać programu z powodu niewystarczających uprawnień. Podobnie rzecz się miała z antywirusem avastem... ale zrobiłem restart kompa i udało się go ściągnąć i zainstalować, ale dalej znowu nie mogę nic innego ściągać, bo pojawia się komunikat o niewystarczających uprawnieniach. Próbowałem pobrać inną przeglądarkę np Firefoxa, ale dalej uprawnienia... a internet explorer zaraz po postawieniu systemu się wysypuje :P Dodam tylko, że pliki które pobieram Chromem znajdują się w folderze Downloads i mają rozszerzenie *.crdownload i system jest w 100% oryginalny :) Ogólnie główne konto zachowuje się jakby miało jakieś dziwne ograniczenia, a instalacja windy przebiegła standardowo i bez zakłóceń. Miał ktoś kiedyś taki problem ? A jeśli tak to czy udało go się rozwiązać?

• #2 17 Lip 2012 17:05
    faraway.pl
    Poziom 16  

Poziom uprawnień możesz podnieść.
    Jeśli jesteś na koncie administratora to możesz sobie nadać dodatkowe uprawnienia.
    Nadawanie uprawnień
    1. Aby nadać odpowiednie uprawnienia do katalogu, należy kliknąć na tym katalogu prawym klawiszem myszki i wybrać Właściwości i wybrać zakładkę Zabezpieczenia. Następnie należy kliknąć na przycisk Edytuj.
    2. W otwartym oknie należy wybrać przycisk Dodaj.
    3. W kolejny oknie Wybieranie: Użytkownicy lub Grupy możemy postąpić na dwa sposoby. Jeśli wiemy jakiemu użytkownikowi chcemy przypisać uprawnienia, możemy to zrobić wpisując jego nazwę w polu Wprowadź nazwy obiektów do wybrania. Każda taka nazwa powinna składać się z nazwy komputera i użytkownika, na przykład: Komputerek\Jaś.

Po wybraniu użytkownika lub grupy, klikamy na Zastosuj. W poprzednim oknie (z punktu 2) zostanie dodana grupa Użytkownicy uwierzytelnieni. Klikamy na niej i z w polu Uprawnienia dla Użytkownicy uwierzytelnieni zaznaczamy kwadracik Zezwalaj, przy opcji Pełna kontrola.
    Operacja nadawania uprawnień jest zakończona. We wszystkich oknach klikamy przycisk Zastosuj i Ok. Jeśli w katalogu jest dużo plików, to proces nadawania uprawnień może trochę potrwać.

• #3 18 Lip 2012 05:08
    Matuzalem
    Poziom 43  

woldix napisał:
    zrobiłem reinstalacje windowsa

'
    Instalacja naprawcza czy świeża (różnie bywa z używaniem pojęcia "reinstalacja")?
    Co było przyczyną tej operacji?
    Czy, po zakończeniu procedury pobrałeś wszystkie poprawki, czy skupiłeś się tylko na SP3?

Powyższe pytania zadaję, bo jakoś nie mam przekonania do tego, ze rzeczywiście "winne' są restrykcje jako takie, a nie coś innego.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme