X

Opel Corsa B - wymiana elementu silnika

mkulik 19 Jul 2012 15:46
  • #1 19 Jul 2012 15:46
    mkulik
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Na początek chciałbym się dowiedzieć, jak nazywa się część zaznaczona na zdjęciu:

Opel Corsa B - wymiana elementu silnika

Następnie proszę o odpowiedź, ile w przybliżeniu może kosztować wymiana tego elementu, ponieważ pękł on w miejscu mocowania osłony rozrządu.

Proszę o szybką odpowiedź.
    pozdrawiam
    mkulik
  • #2 19 Jul 2012 16:12
    1078231
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Obudowa wałka rorządu, mówią na to też głowiczka. No chyba, że pękła tylko pokrywa zaworów.
  • #3 19 Jul 2012 20:06
    mkulik
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Na zdjęciach poniżej można zobaczyć, w którym miejscu uszkodziła się obudowa:

Opel Corsa B - wymiana elementu silnika Opel Corsa B - wymiana elementu silnika Opel Corsa B - wymiana elementu silnika Opel Corsa B - wymiana elementu silnika Opel Corsa B - wymiana elementu silnika

Czy gdyby udało mi się dostać taką obudowę, to istnieje szansa, że uda mi się ją wymienić samemu w domowych warunkach, czy pozostaje mi jedynie warsztat?
  • #4 19 Jul 2012 20:21
    kidu22
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Dlaczego uszkodziła sie tak dziwnie i czy tylko tu?
  • #5 19 Jul 2012 20:44
    mkulik
    Level 9  
    No cóż, to już moja wina, próbowałem odkręcić dwie śruby mocujące obudowę rozrządu, aby dostać się do uszkodzonego termostatu i niestety nie chciały one współpracować, więc chciałem je zmusić do odkręcenia za pomocą śrubokręta i młotka no i się stało.
  • #6 19 Jul 2012 22:06
    mateuszTYGRYS
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    Spotkałem się już takim przypadkiem,ja bym to wyciągnął razem z osłona ten kawałek wymienił termostat a potem na kleju przykleił do głowicy dobrym klejem ,kiedyś jak będziesz miał np wydmuchana uszczelkę pod głowicą to poprosisz kogoś kto spawa aluminium aby Ci to przyspawał i po sprawie :)
  • #7 20 Jul 2012 11:36
    mkulik
    Level 9  
    Mam jeszcze pytanie, czy obudowa wałka rozrządu od silnika 1.2 będzie pasować do silnika 1.4?
  • #8 21 Jul 2012 23:41
    Mihó
    Level 27  
    Helpful post? (0)
    Tak, będzie.
  Search 4 million + Products
Browse Products