Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Audi A3 , kierunkowskaz mi sie "zawiesza"

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi A3 , kierunkowskaz mi sie "zawiesza"
Autor
Wiadomość
wizard111
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdansk

Post#1 Post autora tematu 18 Sty 2005 20:21   

Witam

Kierunkowskaz w mym Audi A3, sie czasami zawiesza, tzn gdy go wlacze , to zamiast mrugac, swieca sie caly czas, gdy wcisne awaryjne, to czasami sie odblokuje, a czasmi mrugaja w przeciwna strone...
Jak wyjac taki przelacznik z Audi A3 ? Czy to jest jeden przekaznik ktory dziala razem z wlacznikiem awaryjnych ? Czy to kostke trzeba wymienic???
http://82.182.129.96/a3/imagepages/image10.htm
link do deski rozdzielczej mojej audi a3

Prosze o pomoc, poniewaz nie moge jezdzic do szkoly bo co chwile sie wiesza....

Dziekuje i pozdrawiam
Powrót do góry

sigi
Poziom 22
Poziom 22

Post#2 18 Sty 2005 20:29pomocny post - solucja   

Re: Audi A3 , kierunkowskaz mi sie "zawiesza"

Jeżeli kierunkowskaz świeci a nie przerywa to nie jest wina przełącznika tylko przerywacza. Przełącznik zostaw w spokoju.

Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Sty 2005 20:29pomocny post - solucja   

Powrót do góry

wizard111
Poziom 12
Poziom 12

Post#3 Post autora tematu 18 Sty 2005 22:24   

przerywacza " przepraszam"

A jak wyjac z audicy ten przerywacz????
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 18 Sty 2005 22:57pomocny post - solucja   

Przerywacz kierunkowskazów jest w właczniku świateł awaryjnych,taki głupkowaty patent koncernu VW\Audi.Sypie sie to często,rozebrać trudno.
Trzeba wymienić włącznik awaryjnych,chyba pasuje ze skody octawii.Będzie tańszy.Oryginał kosztuje 68zł.
Powrót do góry

wizard111
Poziom 12
Poziom 12

Post#5 Post autora tematu 18 Sty 2005 23:30   

Nio wlasnie, w tym problem, ze przerywacz nie wiem jak go wyjac, bo jak pojade tu w szwecji do service, to mnie skasuja niezle, bede musial poczekac do powrotu do polski, Chciaz nic nie zaszkodzi spycac...

jak od octavki pasuje to tez dobrze:D

tylko nadal czekam az moze ktos wie jak sie wyjmuje przerywacz

pozdrawiam oraz dziekuje !
Powrót do góry

hihohaho
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Łódz

Post#6 19 Sty 2005 00:55pomocny post - solucja   

To nie musi byc wina przerywacza. Miałem ten sam problem w passacie. Okazało się że był lekko naderwany przewód od masy i kierunkowskazy działały jak chciały, tzn. raz migały normalnie, raz tak jakby była spalona któraś żarówka a nieraz "zawieszały" się tak jak w twojej A3.

Pozdrawiam!!!
Powrót do góry

wizard111
Poziom 12
Poziom 12

Post#7 Post autora tematu 19 Sty 2005 01:03   

a gdzie jest podlaczenie masy do kierunkow???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2005 01:03   

Powrót do góry

slash77
Poziom 9
Poziom 9

Miasto: Gdańsk

Post#8 19 Sty 2005 10:13pomocny post - solucja   

Witam.
Zamieszczam zdjęcie jak zdemontować panel aby dostać się do włącznika świateł awaryjnych. Tekst jest w języku angielskim ale mam nadzieję że to nie będzie problem.

Załączniki:
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Sty 2005 10:13pomocny post - solucja   

Powrót do góry

hihohaho
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Łódz

Post#9 19 Sty 2005 14:22pomocny post - solucja   

Ja zacząłem sprawdzanie przewodów od samego końca, tzn. od lamp. Musisz sprawdzić wszystko pokolei - zacząłbym od lamp z tyłu i idź po przewodach.
Powrót do góry

migaczone
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: kraków

Post#10 29 Sty 2009 01:25pomocny post - solucja   

prosze o więcej informacji na temat przełącznika zespolonego, borykam się z podobnym problemem w audi a6 1.9tdi 2004r. podczas jazdy "stukał" włącznik awaryjnych, w końcu wszystko padło tak że cały czas świecą się wszystkie kierunki (nawet bez kluczyka), żeby zgasły muszę wypiąć bezpiecznik awaryjnych. wtedy kierunki działają ale też świrują (mrugają bardzo szybko). wymnieniłem włącznik na (ponoć) dobry i dzieje się to samo. Czy problem leży w stykach (ale to chyba poza kostką), czy może pogrzebać w kolumnie kierownicy? naczytałem się już o tym dużo ale wszystkie moje próby kończyły się fiaskiem. proszę o radę, dzięki
Powrót do góry

Specyk
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Warszawa

Post#11 28 Maj 2009 12:17pomocny post - solucja   

migaczone napisał:
prosze o więcej informacji na temat przełącznika zespolonego, borykam się z podobnym problemem w audi a6 1.9tdi 2004r. podczas jazdy "stukał" włącznik awaryjnych, w końcu wszystko padło tak że cały czas świecą się wszystkie kierunki (nawet bez kluczyka), żeby zgasły muszę wypiąć bezpiecznik awaryjnych. wtedy kierunki działają ale też świrują (mrugają bardzo szybko). wymnieniłem włącznik na (ponoć) dobry i dzieje się to samo. Czy problem leży w stykach (ale to chyba poza kostką), czy może pogrzebać w kolumnie kierownicy? naczytałem się już o tym dużo ale wszystkie moje próby kończyły się fiaskiem. proszę o radę, dzięki

Mógł się popsuć (zlepić) przekaźnik od auto-alarmu Jeśli masz w swojej A6 alarm, który jest podpięty pod kierunki, to zacznij od tego.
Powrót do góry

anetunka85
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Aleksandrów Łódzki

Post#12 03 Paź 2010 12:26pomocny post - solucja   

Witam,

mam audi a3 1.6, 2004r. Dzisiaj zaczęły mi wariować kierunkowaskazy. Awaryjki świecą normalnie, ale jak włączam lewy kierunkowaskaz, to albo działa normalnie albo się wyłącza po paru "mignięciach". Poza tym, prawy kierunkowskaz w ogóle nie chce mi się włączyć. Jak chcę włączyć prawy kierunkowskaz, włącza mi się lewy. Obeszłam całe auto i wszystkie lampki świecą normalnie (przy awaryjkach). Cóż to może być za problem?

Pozdrawiam,
Powrót do góry

HILTI
Poziom 3
Poziom 3

Post#13 22 Lut 2011 21:51pomocny post - solucja   

Witam,

Pojawił się u mnie znany problem z ciągłym świeceniem kierunkowskazów (przy prawidłowym działaniu awaryjnych).
Rada dla tych, którzy mają samochód po lifcie - można przerywacz wypchnąć od tyłu jeśli wymontuje kubek oraz włączniki (zapewne w zależności od wersji) i przełoży od tyłu np. żyłę przewodu izolowanego.
Wymontowałem przerywacz i okazałem się szczęśliwym posiadaczem wersji:
8L0 941 509 L
Można go rozmontować wyjmując przycisk i podważając 2 zatrzaski z tyłu (miejsce gdzie znajduje się przycisk wjażeża do środka obudowy).
Po zdjęciu obudowy pokazały mi się dwa przekaźniki OMRON-u:
G8N-1
G8NW-2
Dumny napis "JAPAN" utwierdził mnie w przekonaniu, ze któryś z nich nawalił ;) .
Datasheet dla tej grupy przekaźników znajduje się w sieci i na jego podstawie można sprawdzić, czy przekaźniki są zwarte. Sprawdzenie w moim przypadku wykazało, że nie są zwarte... Założyłem, że podczas demontażu przekaźnik się rozwarł i wrócił do formy, co potwierdziłem składając całość do kupy (kierunki działają).
Niestety rozbieranie konsoli jakoś mnie nie fascynuje i nie mam ochoty robić tego znów za (np.) tydzień, więc chciałbym wymienić przekaźnik, który już raz mnie zawiódł.
I w tym miejscu ugrzęzłem - nie mogę znaleźć nigdzie który przekaźnik odpowiada za kierunki... G8N-1, czy G8NW-2...
Aktualnie nie posiadam miernika a na słuch ciężko stwierdzić który działa przy włączonym kierunku (3 osoby próbowały... raczej skłaniamy się ku G8N-1, ale pewności nikt nie miał).
Czy ktoś może wie, który przekaźnik odpowiada za kierunkowskazy?
Jako gratis mój przerywacz bez obudowy z zaznaczonymi przekaźnikami:

http://img191.imageshack.us/i/relayqq.jpg/

Pozdrawiam - Łukasz.
Powrót do góry

anetunka85
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Aleksandrów Łódzki

Post#14 25 Sie 2011 17:46   

Byłam u mechanika. Popsikał mi czymś pod deską rozdzielczą, przy kierownicy i na razie wszystko w porządku. Podobno coś tam nie stykało.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sie 2011 17:46   

Powrót do góry

wizard111
Poziom 12
Poziom 12

Post#15 Post autora tematu 26 Sie 2011 14:19   

Dokladnie, juz mialem takie cos w nie jedenym aucie, octavia, passat, a3, a6. Czasami mozna wyjac przekaznik i wlasnie popsikac wd40 lub czyms takim ale to moze wrocic.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Audi A3 , kierunkowskaz mi sie "zawiesza"
Strona 1 z 1