Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścian

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścian
Autor
Wiadomość
tomjas78
Poziom 1
Poziom 1

Post#1 Post autora tematu 21 Lip 2012 19:29   

Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścian

Mam mały problemik z instalacją elektryczną w domu . A ściślej mówiąc z jedną lampą i jednym włącznikiem. Wykułem rowki do przewodów i położyłem kable. Używałem kabli 3*1,5 . I teraz mam problem z ich połączeniem. W punkcie A ( pod sufitem , tam również będzie zainstalowana lampa ) wychodzą 3 przewody ( 1 faza + 2 neutralne ) ,
poniżej pociągnąłem od puszki włącznika do tegoż miejsca ( pkt A ) kabel z 3 przewodami. I teraz mam problem z podłączeniem tych przewodów tj. w pkt A ( teraz 6 przewodów tam jest + w tym miejscu lampa ) , no i podłączenie samego włącznika .

Z góry dziękuję .

PS. Jak ktoś podpowie jak wkleić plik worda , to mam schemat tego problemu narysowany. [/syntax][/tex]
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Lip 2012 19:29   

Powrót do góry

any56
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Warszawa

Post#2 21 Lip 2012 19:50   

Re: Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścia

Musisz zrobić tak:
1. Przewód fazowy dochodzący do punktu A zewrzyj z jednym z przewodów dochodzących do wyłacznika.
2. W puszce wyłacznika połącz przez wyłacznik doprowadzoną fazę z jedym z dwóch pozostałych żył - ta żyła to będzie powrót fazy do punktu A.
3. Podłacz lampę do powrotnego przewodu (wg pkt. 2) i do przewodu neutralnego
4. I już ma działać...
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Lip 2012 19:50   

Powrót do góry

piter244
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Kraków

Post#3 21 Lip 2012 19:51   

Re: Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścia

Puszczasz fazę przez wyłącznik (czarne lub brązowe) żółto zielone łączysz ze sobą i niebieskie ze sobą
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 21 Lip 2012 19:51   

Powrót do góry

Akrzy74
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Wielkopolska

Post#4 21 Lip 2012 21:36   

Aby skorzystać z pomocy forum to należy posiadać minimum wiedzy w danym temacie. Ponieważ autor tematu tego minimum wiedzy nie posiada, to nie spełnia wymogów, i dlatego temat zostaje przeniesiony do kosza!
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Witam - włącznik , lampa - jak połączyć na całkowicie nowych kablach ze ścian
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.052 seconds

elektroda.pl temat RSS