Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 22 Lip 2012 16:35
    Big Lebowski
    Poziom 9  

Witam

Pojawiła mi się potrzeba zrobienia prostego hotspot wifi w agroturystyce. Potrzebuję zwiększyć zasięg i ewentualnie ustawić parametry połączenia.

Modem jest w jednym domu, sieć powinna sięgać do budynku sąsiedniego oddalonego około 30 metrów (powinna być dostępna wewnątrz). Mogę ustawić antenę na moim budynku gdzie jest router wifi.

Chodzi mi o jakieś proste rozwiązanie. Jak zwiększyć moc (antena? jaka, gdzie kupić?) i ewentualnie jakie oprogramowanie potrzebuję do zarządzanie tym hot spot. Muszę ograniczyć transfer, ponieważ potrzebuję często cały do pracy. Łącze 10Mb/s download Neo.

Z góry dziękuję za wskazówki, pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 22 Lip 2012 18:09
    piterus99
    Poziom 43  

Jeśli sieć niezawodnie ma być dostępna, to potrzebujesz 3 urządzeń - para na most i przynajmniej jedno do obsługi sieci w drugim budynku.

Najpierw możesz spróbować jednak bez tego - samym urządzeniem nadawczym.

Jeśli znasz się chociaż trochę na komputerach lub umiesz czytać manuale, polecam jakiś zestaw z płytą RB411A(musi mieć licencję 4). Płyta posiada wbudowany hotspot, można ustawić limity prędkości, logowanie przez hasło, stronę startową, także zaawansowany firewall i duże możliwości konfiguracyjne.

Jeśli potrzebne Ci jest tylko ograniczenie prędkości, powieś Nanostation2, tam jest opcja ustawienia limitu pasma.

• #3 22 Lip 2012 18:54
    Big Lebowski
    Poziom 9  

Dzięki. Poczytam o tym rozwiązaniu. Kolejne sugestie oczywiście mile widziane :)

• #4 22 Lip 2012 19:15
    hermes-80
    Poziom 43  

Ciągniesz kabel sieciowy zewnętrzny do budynku od swojego routera - tam stawiasz coś na alternatywnym sofcie - Gargoyle/Tomato.

• #5 22 Lip 2012 19:54
    Big Lebowski
    Poziom 9  

hermes-80 napisał:
    Ciągniesz kabel sieciowy zewnętrzny do budynku od swojego routera - tam stawiasz coś na alternatywnym sofcie - Gargoyle/Tomato.

Kabel niestety odpada z wielu powodów. Jakaś antena tylko.
    Dodam, że nie chcę na tym zarabiać, jedynie udostępnić z dobrego serca dostęp do netu :D Więc po kosztach

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty