Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka plazma 42-46" do 3200zl.

dimmiu 23 Lip 2012 10:44 1621 1
  • #1 23 Lip 2012 10:44
    dimmiu
    Poziom 2  

Witam
    Planuje zakup telewizora w najblizszych tygodniach. Po przegrzebaniu sie przez ogromna ilość testów, recenzji itp doszedłem do wniosku, że ze względu na parametry stawiam na plazmę. Pytanie teraz jaką? Ponoć najlepsze telewizory plazmowe na chwilę obecną robi Panasonic. Mniej więcej na początku roku byłem już właściwie zdecydowany na konkretny model z serii "30", mianowicie: Viera TX-P42GT30. Jednakże zakup się opóźnił, a na rynek weszły nowe modele (seria "50") na rok 2012 i teraz już nie jestem taki pewien swego wyboru. :/ Zwlaszcza, że podobno w Polsce z tej nowej serii ma być bardzo ograniczony dostęp do wersji GT, a więc pozostanie do wyboru model TX-P42UT50E - gorszy niz GT50, ale nowszy niz GT30. Wersje lepsze nowych modeli niestety nie miszcza sie w moim budzecie, max co moge wydac na telewizor to okolo 3tys. może w porywach do 3200, ale nie więcej. Proszę o pomoc przy wyborze odpowiedniego modelu, zwłaszcza iż o TX-P42UT50E niespecjalnie idzie cokolwiek znaleźć w sieci, ze względu na to, że jest to nowy model, żadnych porównań, ani recenzji czy testów. Lepiej wybrać starszy, ale mocniejszy model GT30, czy nowszy technologicznie UT50, ale słabszy od serii GT? A może polecicie coś innego niż Panasonic?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x5 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? około 3-3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2/3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno od zachodu, słońce jedynie po południu (po 14-15), telewizor będzie stał dokładnie tyłem do okna, w pokoju są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? można powiedzieć że nie mam, oglądam TV na kompie na monitorze DELL 2209WA
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Wi-Fi / dobra jakośc w filmach / Dobra jakość w grach
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka + kablówka cyfrowa / PC / PS3 lub Xbox
    10 .Jakie urządzenia? PC / amplituner + kolumny stereo 140W / PS3 lub Xbox
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 4-5h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? gry / filmy / kanały przyrodnicze, podróżnicze, naukowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak, ale raczej z komputera a na TV jedynie wyświetlany obraz.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 35%
    16. Preferencje co do marki? Panasonic / Sony
    17. Preferencje co do wielkości? 42-46"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? input lag / słaba czerń / słaba jasność / kiepskie kolory lub zbyt ostre
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorem
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000-3200zl
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie musi mieć 3D, z odległości 3-4m to raczej słaba przyjemnośc oglądania 3D na takich małych ekranach, 3 lepiej zostawic dla prawdziwych kin

Edit. A bylbym zapomnial, jest jeszcze model TX-P42ST50E, ktory tez idzie kupic akurat w granicach 3200zl.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme