Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?
Autor
Wiadomość
Messij
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 24 Lip 2012 15:48   

Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?

Mój stary już 20 letni piecyk odmawia posłuszeństwa i myślę że przyszedł czas na zakup nowego, jakie piecyki moglibyście mi polecić?
Cena gra tutaj dużą rolę, ale nie chce też kupić jakiegoś złomu który się zepsuje zaraz po gwarancji...
Powrót do góry

Walker29
Poziom 21
Poziom 21

Post#2 24 Lip 2012 21:21   

Re: Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?

Co to znaczy piecyk? Tylko do wody ? Czy ma też ogrzewać?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Lip 2012 21:21   

Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Kraków

Post#3 25 Lip 2012 15:52   

Junkers!!! Jeśli jest mała wanna lub prysznic, to taki o mocy 19,2 kW a gdy jest bardzo duża wanna to o mocy 23,6 kW. Zapłon koniecznie bateryjny (baterie starczą na długo - nawet do 2 lat), gdyż hydrogenerator lubi się psuć.
Powrót do góry

Messij
Poziom 5
Poziom 5

Post#4 Post autora tematu 27 Lip 2012 14:48   

Walker29 napisał:
Co to znaczy piecyk? Tylko do wody ? Czy ma też ogrzewać?

nie masz piecyka gazowego w lazience?
Powrót do góry

Walker29
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 27 Lip 2012 18:48   

Nie mam. Łazienka to nie miejsce na takie cuda.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Lip 2012 18:48   

Powrót do góry

Polon27
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Radzyń Podlaski

Post#6 28 Lip 2012 09:02   

Witam. Niestety właśnie najczęściej łazienka jest miejscem, gdzie taka terma jest zainstalowana. Ja mam wszystko w kotłowni, ale w bloku na 40 m2 kotłowni nie ma. Kolega Zbigniew polecił Ci dobry sprzęt, konkretnie model ma oznaczenie WRDP 11-2B, WRDP 14-2B. Można je kupić już za 1300-1500 zł brutto. Są oczywiście urządzenia tańsze, nawet z zapłonem bateryjnym, ale jakość i serwis Junkersa przemawiają za tym urządzeniem. Jako ciekawostkę napiszę, że paląca się cały czas świeczka zapłonowa w tańszym urządzeniu potrafi zeżreć zależnie od mocy od 60 do 120 m3 gazu rocznie (informacja pochodząca z badań firmy Junkers). To chyba sporo.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Lip 2012 09:02   

Powrót do góry

0ceanborn
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Katowice

Post#7 05 Sie 2012 16:15   

Lepsze są podgrzewacze pojemnościowe.
Kosztują trochę drożej ale mają dużo większą sprawność - odzyskują ciepło także ze spalin.
Podgrzewacz przepływowy będzie dobry tylko na 1 osobową kawalerkę.
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 05 Sie 2012 20:29   

Pojemnościowe wcale nie będą miały większej sprawności, gdyż będzie w zbiorniku zgromadzona ciepła woda także wtedy, kiedy jej akurat nie trzeba i będzie niepotrzebnie stygła (mimo izolacji). Poza tym, taki podgrzewacz (zwłaszcza gazowy) ma ogromne gabaryty, a w łazienkach na ogół nie ma zbyt wiele miejsca.
Powrót do góry

mejoczek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: krakow

Post#9 01 Gru 2013 23:36   

Mam dwa mieszkania pod wynajem, oba dostałem około 10 lat temu po dziadku i ojcu. W jednym mam AEG świeczkowego a w drugim TERMET na baterie (baterie wytrzymują około 1,5 roku przy 9-14 studentów na 103 metrowym mieszkaniu). Od czasu montażu czyli j.w. około 10 lat temu żaden z nich nie był czyszczony,konserwowany i naprawiany (nie interesują mnie takie rzeczy jak studęci nie zgłaszają). Jeżeli któryś się zepsuje to kupię nowy, ale na pewno którejś z w.w. firm. Mam znajomych w serwisach piecyków między innymi mój przedmówca p.Rusek (też go znam), większość serwisantów odradza JUNKERSA - łatwy dostęp do części zamiennych ale bardzo awaryjne.
Powrót do góry

FOSGEN1
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wro

Post#10 02 Gru 2013 08:37   

mejoczek napisał:
Od czasu montażu czyli j.w. około 10 lat temu żaden z nich nie był czyszczony,konserwowany i naprawiany (nie interesują mnie takie rzeczy jak studęci nie zgłaszają).

Gorzej, jak Ci któregoś razu policja zamelduje, że masz troszkę zwłok w mieszkaniu pod wynajm.
Powrót do góry

wnoto
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Wrocław

Post#11 02 Gru 2013 16:43   

Przy wymianie starych urządzeń trzeba zwrócić uwagę czy warunki pozwalają na podłaczenie nowego - głównie chodzi o komin - normy się chyba zmieniły.
Może się okazać że koszt wymiany to nie tylko koszt "junkersa"

Dodano po 1 [minuty]:

A w wynajmowanych mieszkanaich pokusiłbym się o zamiane na prąd. To co przedmówca pisał ... jest właśnie głównym powodem (serwis pieca i komina)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Gru 2013 16:43   

Powrót do góry

W0jtek92
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Bytom

Post#12 02 Gru 2013 22:39   

Czy to Junkers, Vaillant, Saunier duval, Beretta, Termet, każdy ma swoich zwolenników i przeciwników, znam osoby które w życiu by nie chciały Junkersa a wolą Termeta, to taki przykład, zapłon na baterie to jedyne mądre wyjście bo hydrogeneratory padają przy naszej wodzie, pojemnościowe podgrzewacze mają te plusy że można z nich korzystać przy kilku punktach czerpalnych a mimo małego przepływu wodę ciepłą ma każda bateria, ale w ograniczonych ilościach, w przepływowych podgrzewaczach wody mamy pod dostatek ale niestety przy większym poborze w punktach czerpalnych się nie sprawdzają (chyba że mocniejsze) ważne jest by wybrać markę termy dla której mamy pewny serwis i tanie części zamienne.
Powrót do góry

Zbigniew Rusek
Poziom 20
Poziom 20

Post#13 03 Gru 2013 15:05   

Radzę jednak Junkersa, ale na baterie (hydrogeneratory się często psują). Moc - w zależności od tego, czy to jest prysznic lub niewielka wanna, czy też duża wanna (jeśli duża wanna, to ten 23,6kW). Są ekonomiczne. Miedziana (bez pokrycia) nagrzewnica, zapewnia wysoką sprawność. W moim piecyku (w lutym będzie 3 lata od montażu) nie zostały nawet zmienione baterie (są oryginalne - alkaliczne GP - te są chyba najlepsze).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Systemy Grzewcze Serwis -> Systemy Grzewcze Użytkowy -> Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?
Strona 1 z 1