X

Jaki kupić piecyk gazowy do łazienki?

Messij 24 Jul 2012 15:48
  • #1 24 Jul 2012 15:48
    Messij
    Level 7  
    Helpful post? (+1)
    Mój stary już 20 letni piecyk odmawia posłuszeństwa i myślę że przyszedł czas na zakup nowego, jakie piecyki moglibyście mi polecić?
    Cena gra tutaj dużą rolę, ale nie chce też kupić jakiegoś złomu który się zepsuje zaraz po gwarancji...
  • #2 24 Jul 2012 21:21
    1131673
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Co to znaczy piecyk? Tylko do wody ? Czy ma też ogrzewać?
  • #3 25 Jul 2012 15:52
    Zbigniew Rusek
    Level 31  
    Helpful post? (+1)
    Junkers!!! Jeśli jest mała wanna lub prysznic, to taki o mocy 19,2 kW a gdy jest bardzo duża wanna to o mocy 23,6 kW. Zapłon koniecznie bateryjny (baterie starczą na długo - nawet do 2 lat), gdyż hydrogenerator lubi się psuć.
  • #4 27 Jul 2012 14:48
    Messij
    Level 7  
    Topic author Helpful post? (0)
    Walker29 wrote:
    Co to znaczy piecyk? Tylko do wody ? Czy ma też ogrzewać?

nie masz piecyka gazowego w lazience?
  • #5 27 Jul 2012 18:48
    1131673
    Removed  
    Helpful post? (0)
    Nie mam. Łazienka to nie miejsce na takie cuda.
  • #6 28 Jul 2012 09:02
    Polon27
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Witam. Niestety właśnie najczęściej łazienka jest miejscem, gdzie taka terma jest zainstalowana. Ja mam wszystko w kotłowni, ale w bloku na 40 m2 kotłowni nie ma. Kolega Zbigniew polecił Ci dobry sprzęt, konkretnie model ma oznaczenie WRDP 11-2B, WRDP 14-2B. Można je kupić już za 1300-1500 zł brutto. Są oczywiście urządzenia tańsze, nawet z zapłonem bateryjnym, ale jakość i serwis Junkersa przemawiają za tym urządzeniem. Jako ciekawostkę napiszę, że paląca się cały czas świeczka zapłonowa w tańszym urządzeniu potrafi zeżreć zależnie od mocy od 60 do 120 m3 gazu rocznie (informacja pochodząca z badań firmy Junkers). To chyba sporo.
  • #7 05 Aug 2012 16:15
    0ceanborn
    Warunkowo odblokowany
    Helpful post? (0)
    Lepsze są podgrzewacze pojemnościowe.
    Kosztują trochę drożej ale mają dużo większą sprawność - odzyskują ciepło także ze spalin.
    Podgrzewacz przepływowy będzie dobry tylko na 1 osobową kawalerkę.
  • #8 05 Aug 2012 20:29
    Zbigniew Rusek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Pojemnościowe wcale nie będą miały większej sprawności, gdyż będzie w zbiorniku zgromadzona ciepła woda także wtedy, kiedy jej akurat nie trzeba i będzie niepotrzebnie stygła (mimo izolacji). Poza tym, taki podgrzewacz (zwłaszcza gazowy) ma ogromne gabaryty, a w łazienkach na ogół nie ma zbyt wiele miejsca.
  • #9 01 Dec 2013 22:36
    mejoczek
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Mam dwa mieszkania pod wynajem, oba dostałem około 10 lat temu po dziadku i ojcu. W jednym mam AEG świeczkowego a w drugim TERMET na baterie (baterie wytrzymują około 1,5 roku przy 9-14 studentów na 103 metrowym mieszkaniu). Od czasu montażu czyli j.w. około 10 lat temu żaden z nich nie był czyszczony,konserwowany i naprawiany (nie interesują mnie takie rzeczy jak studęci nie zgłaszają). Jeżeli któryś się zepsuje to kupię nowy, ale na pewno którejś z w.w. firm. Mam znajomych w serwisach piecyków między innymi mój przedmówca p.Rusek (też go znam), większość serwisantów odradza JUNKERSA - łatwy dostęp do części zamiennych ale bardzo awaryjne.
  • #10 02 Dec 2013 07:37
    FOSGEN1
    Level 27  
    Helpful post? (-2)
    mejoczek wrote:
    Od czasu montażu czyli j.w. około 10 lat temu żaden z nich nie był czyszczony,konserwowany i naprawiany (nie interesują mnie takie rzeczy jak studęci nie zgłaszają).

Gorzej, jak Ci któregoś razu policja zamelduje, że masz troszkę zwłok w mieszkaniu pod wynajm.
  • #11 02 Dec 2013 15:43
    wnoto
    Level 28  
    Helpful post? (-1)
    Przy wymianie starych urządzeń trzeba zwrócić uwagę czy warunki pozwalają na podłaczenie nowego - głównie chodzi o komin - normy się chyba zmieniły.
    Może się okazać że koszt wymiany to nie tylko koszt "junkersa"

Dodano po 1 [minuty]:

A w wynajmowanych mieszkanaich pokusiłbym się o zamiane na prąd. To co przedmówca pisał ... jest właśnie głównym powodem (serwis pieca i komina)
  • #12 02 Dec 2013 21:39
    W0jtek92
    Level 35  
    Helpful post? (0)
    Czy to Junkers, Vaillant, Saunier duval, Beretta, Termet, każdy ma swoich zwolenników i przeciwników, znam osoby które w życiu by nie chciały Junkersa a wolą Termeta, to taki przykład, zapłon na baterie to jedyne mądre wyjście bo hydrogeneratory padają przy naszej wodzie, pojemnościowe podgrzewacze mają te plusy że można z nich korzystać przy kilku punktach czerpalnych a mimo małego przepływu wodę ciepłą ma każda bateria, ale w ograniczonych ilościach, w przepływowych podgrzewaczach wody mamy pod dostatek ale niestety przy większym poborze w punktach czerpalnych się nie sprawdzają (chyba że mocniejsze) ważne jest by wybrać markę termy dla której mamy pewny serwis i tanie części zamienne.
  • #13 03 Dec 2013 14:05
    Zbigniew Rusek
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Radzę jednak Junkersa, ale na baterie (hydrogeneratory się często psują). Moc - w zależności od tego, czy to jest prysznic lub niewielka wanna, czy też duża wanna (jeśli duża wanna, to ten 23,6kW). Są ekonomiczne. Miedziana (bez pokrycia) nagrzewnica, zapewnia wysoką sprawność. W moim piecyku (w lutym będzie 3 lata od montażu) nie zostały nawet zmienione baterie (są oryginalne - alkaliczne GP - te są chyba najlepsze).
  Search 4 million + Products
Browse Products