Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mały tv lcd za dobrej marki za rozsądną cenę

Askee 25 Lip 2012 01:03 3235 7
  • #1 25 Lip 2012 01:03
    Askee
    Poziom 10  

Troszkę przewrotnie, wszyscy szukają dużych telewizorów a ja małego. Tak 12-18cali, max 20, 16x9.... Przeglądając Alledrogo widać że ten segment został opanowany przez tandetę a ja trochę wymagam od tv, nie tyle funkcji a obrazu. Może to skrzywienie zawodowe, serwisowałem rtv swojego czasu i oglądanie na monitorze czy z komputera mnie nie bawi.
    Mam przystawkę zmieniającą sygnał analogowy na VGA, o ile sama nie chodzi najgorzej to na 3 monitorach które akurat posiadam oglądanie nie podoba mi się,nie będę rozpisywał dlaczego.

Szukam pomysłu, może linka do jakiejś aukcji, do sprzętu który może przy niedużych rozmiarach dać przyzwoity obraz z tunera sat czy dvb-t.

Alex

• #3 25 Lip 2012 02:26
    Askee
    Poziom 10  

Dzięki za linki, widziałem je już. Jak już pisałem, rynek opanowany jest przez tandetę z chin, Tucson, Dignity, Tokai.... Musiałbym na żywo widzieć jak to działa, może jedynie Medion, taka troszkę lepsza chińszczyzna, dobrze znana w niemczech jest trochę przewidywalna. Już kilka podobnych widziałem w działaniu i jakość obrazu mnie nie zadowoliła. Myślę że może Sony, Panasonic czy choćby LG, Samsung jeśli już coś wyprodukują to można się spodziewać w miarę poprawnego działania. Myślę że te no name to zaadoptowane resztki po produkcji monitorów w nowej obudowie. W ciemno to kot w worku. A jak już pisałem naprawiałem swojego czasu tv i denerwuje mnie taka partyzantka, skrzywienie zawodowe. ;)

Zastosowanie, mały pokój, jak radio na które można spojrzeć jednym uchem. Jak już pisałem, używam monitora LCD z przystawką i tunerami cyfrowymi jako żródło. A najbardziej wkurza mnie kąt patrzenia i zmieniające się odcienie, brak jako takiej czerni, widoczne efekty przeskalowania cyfrowego, proporcje ekranu (tv zwyle można je dopasować), mimo rozdzielczości brak ostrości.

Alex

• #4 13 Sty 2013 19:39
    Askee
    Poziom 10  

Na razie kupiłem tv Samsung UE46D5000, nie zależało mi na bajerach tylko na wielkości. Co ciekawe chyba model nie przeznaczony na nasz kraj bo żadna z sieci handlowych go nie oferuje. Cena przed świętami 2100 pln wydała mi się przyzwoita za tą wielkość i jestem zadowolony z tego jaki daje obraz.
    Ale nadal myślę o małym, prywatnym tv. Pomyślałem o takim samym tylko mniejszym, UE22D5000. Niestety trudno go trafić w sklepach. Zaś dziś obejrzałem UE22EH5000 i jestem zdegustowany. Jakość obrazu niebo gorsza, widocznie wolniejsza obróbka cyfrowa, odcień podświetlania wskazywałby na LCD a nie LED. Przy sygnale HD nieco lepiej ale i tak gorzej od większego.

Teraz pytanie, może ktoś wie. Czym się różni seria D od EH i podobnych (UE22D5000 i UE22EH5000). Jedyny D który znalazłem w tej wielkości wyceniony był na prawie 1300pln ale trudno to oceniać po cenie gdy EH znalazłem od 789 do 1290zł .
    Obejrzałem też LG 2232D-PZ, zrobił lepsze wrażenie przy cenie około 750zł. Poniżej 22cali nie ma FullHD, tylko HD Ready.

pozdrawiam

Alex

• #5 31 Sty 2013 08:46
    karolwysokinski
    Poziom 9  

Witam. Skoro używasz tv w samochodzie to może się orientujesz jaki będzie odbierał w unii europejskiej np. niemcy, anglia?

• #6 31 Sty 2013 09:57
    Askee
    Poziom 10  

Hm, a gdzie napisałem że używam tv w samochodzie ?

W domu czy samochodzie, żadna różnica, system jeśli chodzi o cyfrówkę ten sam, na zachodzie pokrycie lepsze niż u nas ale ideału na pewno nie ma więc nie pooglądasz sobie Kiepskich na niemieckiej autostradzie.

A wracając do tematu to zdecydowałem się na Samsungi UE46D5000 i jego mniejszego wersję UE22D5000 i zadowala mnie to. Starszy znalazłem w lepszej cenie choć i tak droższy od nowszej wersji i trudno to określić, nowszy zrobił na mnie gorsze wrażenie. Trochę trzeba się przyzwyczaić do obrazu z LCD LED i dynamicznego podświetlania.

Myślę że temat można zamknąć.

pozdrawiam

Alex

• #7 31 Sty 2013 10:29
    karolwysokinski
    Poziom 9  

tzn. że do tv potrzeba jeszcze tuner dvb-t lub tv z tym tunerem tak?

• #8 31 Sty 2013 11:01
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme