X

ciężko wchodzi 1 i 2 bieg w skrzyni biegów/ manualna . Renault Megane

koper2006 25 Jul 2012 13:21
  • #1 25 Jul 2012 13:21
    koper2006
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    Witam wszystkich na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem laikiem w kwestiach samochodowych i dopiero się uczę. A teraz do rzeczy.

Posiadam autko Renault Megane 96r. 1,6 8V benzyna i od jakiegoś czasu zauważyłem iż przy zbijaniu biegów z 3 na 2 oraz z 2 na 1 moja skrzynia wydziela dziwnych odgłosów "charczenie". problem nie pojawia się natomiast gdy idę biegami do góry. Pierwszym pomysłem który przyszedł mi to głowy był brak oleju w skrzyni lecz po jego wymianie problem nie znikną. Na tym moje pomysły się skończyły. Bardzo prosił bym was o jakąś radę. Przeglądałem podobne posty na podobny temat lecz żadne mi nie pomogły.
  • #2 25 Jul 2012 15:42
    wichurewicz
    Level 24  
    Helpful post? (0)
    W Seicento kiedyś ciężko wchodził mi pierwszy bieg, okazało się że wystarczyło podciągnąć linkę od pedału sprzęgła. Nie wiem czy to ten przypadek, ale spróbować nie zaszkodzi.
  • #3 25 Jul 2012 17:13
    koper2006
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzieki wichurewicz za propozycję jutro sprawdzę bo obecnie nie mama przy sobie autka, oraz proszę o inne propozycje
  • #4 10 Aug 2012 18:38
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Helpful post? (0)
    To view the material on this forum you must be logged in.

3.1.17. Zabronione jest publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

Na tym forum wymagamy minimum wiedzy na temat aut oraz minimum własnego wkładu w zlokalizowanie usterki.

Kosz.
  Search 4 million + Products
Browse Products