Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Radiowo-geologiczny wykrywacz metali - szukamy złota!

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Na wesoło HydePark -> Radiowo-geologiczny wykrywacz metali - szukamy złota!
Autor
Wiadomość
ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Nowy Sącz

Post#1 Post autora tematu 25 Lip 2012 14:16   

Tak jak w temacie. Urządzenie nosi nazwę GoldScan PQC-09

Dostałem od znajomego - na próbę, takowe urządzenie. Byłem do niego dość sceptycznie nastawiony - biorąc pod uwagę chociażby wygląd, który w żadnym stopniu nie przypomina wykrywacza metali.

Ale po krótkiej lekturze instrukcji obsługi i kilku próbach już sam nie wiem co myśleć, bo chyba to działa.

Ale zacznę od początku -Urządzenie to mała obudowa z jakąś tam elektroniką. Posiada panel sterujący, wyświetlacz LCD, wiadomo włącznik i gniazda.

Do urządzenia podłącza się "sondy" które następnie umieszcza się w ziemi.
Za pomocą panelu kontrolnego ustawia się tzw. przebieg szukanego minerału.
Następnie należy odczekać około 10 min.

Rozpoczęcie poszukiwania polega na obejściu włączonego urządzenia dookoła. Idąc wolnym krokiem w rękach trzyma się antenki, które są wyważone i mogą się swobodnie obracać (fachowo gość mówi na to rezonator). Antenki mają być do siebie równolegle, na szerokość barków. Trzyma się je w dłoniach, ręce zgięte w łokciach tak aby minimalizować możliwość ruchu przedramieniem. Antenki mają być równolegle względem ziemi.

Detekcja obiektu.
Od sąd umieszczonych w ziemi rozchodzą się promieniście jakieś impulsy, które mają uderzać w poszukiwany obiekt. Pomiędzy obiektem a sądami wytwarzana jest jakaś energia. Najście na linię która biegnie prosto do obiektu od sond powoduje ruch tych rezonatorów. Prosto mówiąc - stojąc na linii te antenki ruszają się i krzyżują!

W ramach eksperymentu postanowiłem poszukać w swojej okolicy diamentów i innych cennych przedmiotów. Nie znalazłem niczego godnego uwagi.
W ramach dalszych badań położyłem na ziemi kawałek złota, ustawiłem urządzenie na złoto, odczekałem i zatoczyłem okrąg. Zadziałało - jak miało zadziałać - prawidłowo. Znajomy który nie wiedział o tym urządzeniu twierdzi, że to siła woli - poruszyła te "rezonatory" - może, nie wiem... ale jeśli tak, to trochę ćwiczeń i za niedługo zacznę przenosić przedmioty.
Aby wykluczyć możliwość wpływania na te antenki - poprosiłem kolegę aby schował to złoto a ja poszedłem się przejść na papieroska.

Po powrocie odczekałem jeszcze chwilę i zacząłem szukać. Na 10 prób uzyskałem 70% skuteczność wliczając w to próbę gdzie kolega nie schował przedmiotu tylko zostawił w samochodzie ( obiekt musi być uziemiony ). Pozostałe 3 puste szczały to fakt że wiał wiatr, który bez problemu może poruszyć tą antenką, szedłem z różną prędkością, nierówności terenu. Pomyłka w kierunku gdzie jest przedmiot to około 30-40*

Dalsze próby - poszukiwanie srebra, miedzi, aluminium dało podobne wyniki. Po rozłożeniu różnych metali i wybraniu konkretnego - rezonatory działają tylko w przypadku ustawionego metalu. Gdy ustawiłem złoto i umieściłem przedmiot w puszcze z aluminium - bezbłędnie wskazało ten przedmiot.

Korzystając z tego miejsca jakim jest forum gdzie można zadawać pytania z pogranicza S-F i nauki postanowiłem to napisać aby rozpocząć dyskusję na temat.
Nurtuje mnie klika pytań.

1* Czy działanie takowego urządzenia ma sens? Mogę przesłać zdjęcia wnętrza od strony elementów na PW osobom kompetentnym posiadającym odpowiednią wiedzę.
2* Jakie siły mogą tworzyć się między urządzeniem a poszukiwanym przedmiotem?
3* W jaki sposób urządzenie szuka przedmiotu? Na pewno elektrycznie, ale są to jakieś częstotliwości?
4* Jaka energia działa na rezonatory - wprawiając je w ruch?
5* Czy można taki rezonator zastąpić czymś elektronicznym? Dzięki temu zwiększy się dokładność działania i wykluczy wpływ np. wiatru czy nierówności podłoża.
Powrót do góry

telbod
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Perła

Post#2 25 Lip 2012 14:33   

Re: Radiowo-geologiczny wykrywacz metali - szukamy złota!

Wyłącz tą pseudo elektronikę (tam nic poza układem wyświetlania na LCD nie ma). Wywal te sondy. Testuj z samymi antenkami (różdżkami) Efekt będzie taki sam.
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 25 Lip 2012 15:07   

Czyli Twoim zdaniem bujda, więc jak wytłumaczysz fakt, że nie wskazuje złota, gdy urządzenie jest nastawione na srebro?
Sam podchodzę do tego sceptycznie, ale pewnych faktów nie jestem w stanie obalić.
Wewnątrz jest sterowanie LCD, oraz druga płytka na której siedzi ATmega, do tego 2 wzmacniacze na TDA, kwarc... i kilka innych elementów.

Wiem, że wartość urządzenia jest nie proporcjonalna do tego ile kosztuje jego budowa.

Jak na samych antenkach może to działać, skoro gdzieś trzeba ustawić to czego się szuka?
Powrót do góry

oj
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Warszawa

Post#4 25 Lip 2012 16:18   

Te wzmacniacze TDA.... sugerują, że z ziemię i wokół niej generowany jest sygnał[?] o określonej częstotliwości a te "różyczki" reagują na te pole.

Ogólnie nic nie ma o tym urządzeniu; "urządzenie japońskie sprowadzane z USA ; DZIAŁANIE DO 300 METRÓW W POZIOMIE, GŁĘBOKOŚĆ DO 25 METRÓW"

I jest nieomylny
Powrót do góry

telbod
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Perła

Post#5 25 Lip 2012 16:28   

Wyślij fotki.... ja się przynajmniej z tego pośmieję. Z tej japońskiej technologii. :D Ps. Detektorem to TY jesteś sam... Po prostu może masz zdolności radiestezyjne...
Powrót do góry

oj
Poziom 25
Poziom 25

Post#6 25 Lip 2012 16:35   

Obecnie jest na ALL. "WYKRYWACZ METALI GOLDSCAN GEO-RADAR NAJNOWSZEJ GEN"

Ale widzę, że jest to bardziej zakręcone urządzenie, niż mi się wydawało.

I chyba tak jest, że płacisz za różyczki a urządzenie jest dodatkiem. A tajemnej wiedzy się musisz sam nauczyć.

W książkach o radiestezji jest wiele opisów szukania metali/niemetali za pomocą różyczki
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#7 Post autora tematu 25 Lip 2012 16:55   

Różdżki to akurat najmniej ważny element. Testowałem już 3 komplety - oryginalne, jakieś długie "dokupione" i samoróbki z miedzianego drutu 2 mm w koszulce termokurczliwej - żeby mogły się ruszać.

Jeśli urządzenie nie jest włączone - nie mogę znaleźć niczego. Gdy się je włączy - to od razu też niczego nie pokazuje, ale po 10 - 15 minutach jest ok.

Co do japońskiej technologii to raczej nie, gdyż wnętrze jest polutowane na pająka, przyciski przyklejone do obudowy klejem na gorąco.

Z książkami takimi nie miałem nigdy kontaktu :) Dla mnie po prostu jest to ciekawe. Elementów wewnątrz jest za 80 zł nie licząc akumulatora i obudowy.

Wątpię też, żebym miał jakieś "zdolności"

Ok, a gdyby teoretyzować, to linia między przedmiotem wskazywanym a urządzeniem, ta na której krzyżują się te różdżki - co to może być za energia? Magnetyczna? Może jest to jakaś konkretna częstotliwość?

Może procesor ma zakodowaną wartość jaką należy ustawić dla rezonatora (kwarcu) co później jest wzmacniane przez TDA i wysyłane przez sondy?

Sonda to też wygląda na home made - puszka po filmie fotograficznym - 1 przewód do środka wchodzi i zakończone jest to prętem stalowym który wbija się w ziemię. Nie jestem w stanie tego rozebrać, z obawy o możliwość uszkodzenia. Nie ma to "pojemności" ani też oporu - które mogę zmierzyć zwykłym miernikiem.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Centrum Dowodzenia Światem

Post#8 25 Lip 2012 17:34   

ozy2001
Czy ty czasem nie próbujesz temu robić reklamy? Złoto w tytule i tak dalej.
Czyż by Twój znajomy to kupił a teraz próbuje się pozbyć bo okazało sie ze się sfrajerował?

Na razie jedyny dowód na to ze to działa to fakt ze tak napisałeś na forum nie obraź się ale mnie to nie przekonuje.
Stawiam tezę ze to nie dział wcale.
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#9 Post autora tematu 25 Lip 2012 18:58   

Nie, reklama żadna. Po prostu też nie wiem czy działa. Chciałbym móc zmierzyć to połączenie między przedmiotem a urządzeniem - linię na której antenki się "zamykają" co to jest - jaka to siła, czym ją zmierzyć?

Znajomy ma wykrywaczy od groma - różnych.
dał temat - zrobić coś co wyeliminuje antenki i zastąpi je elektroniką. Tylko - jak to ugryźć?
Postaram się dodać jakieś filmy z testów.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#10 25 Lip 2012 19:39   

ozy2001

Przeczytaj opis tej aukcji podanej wyżej wszystko będzie jasne. Ten wykrywacz to trofeum przechodnie w konkursie na frajera miesiąca. Cała zabawa po zakupie tego polega na znalezieniu głupszego od siebie. Ostatni frajer jest 5 kloców w plecy.

JESLI NIE CHCESZ TO NIE KUPUJ,ZASTANÓW SIĘ BO NIE MA ZWROTÓW.

Myślę ze sprzedający dobrze wie co to warte. Jak by to działało to by przecież żaden poszukiwacz skarbów zwrócić nie chciał tylko by się z dnia na dzień bogatszy stawał.
Sam się dziwie ze sprzedający jeszcze bursztynowej komnaty nie odkrył.
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#11 Post autora tematu 25 Lip 2012 20:01   

Czyli mam rozumieć, że to jest tylko "coś" co wygląda, posiada jakąś tam legendę i służy jedynie nabiciem ludzi w butelkę.

Znowu teoretycznie. Różne materiały w tym również złoto reagują na różne częstotliwości - powoduje rezonans czyli drganie wolnych elektronów, przez co wytwarzana jest energia.
Jeśli ten wykrywacz potrafi właśnie taką częstotliwość generować a człowiek ją odbiera, wzmacnia (to stwierdził ktoś wyżej), a antenki informują - o miejscu tego przedmiotu?
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#12 25 Lip 2012 20:33   

Tak śmiało możesz tak rozumieć, no i sam ta legendę współkreujesz.

Lipne masz te teorie, to znaczy teoretycznie czemu miał byś tej energii nie odbierać Wackiem?

Myślę ze jeśli to urządzenie działa i powoduje rezonans to jak byś te fale odebrał Wackiem to teoretycznie powinieneś klaskać uszami w rytm rezonansu.
Niby jakim cudem organizm miał by działać jako odbiornik który zestraja się z rezonansem i wzmacnia na rożnych częstotliwościach?
Brakuje jednak pokrętła strojenia. Może się okazać ze po mocnej grochówce Wacek się lepiej dostraja do rezonansu złota a po bigosie reaguje na srebro a po wódce to nawet na brzydkie laski.

Powtarzam jeszcze raz jak by to działało tak jak twierdzisz to by sprzedający łaził po polach i czesał złote świnki a nie frajera szukał na alle...

"Sprzęt sprawdzony przez geologów i różdżkarzy"
brakuje tylko niezawodnego evergreena z ekspertami NASA.

"Sprzęt sprowadzony z zagranicy"
ale instrukcja po polsku, bo frajerzy obcych języków najczęściej nie znają. Zagranicznej instrukcji brak.
Ktoś tu ludzi ma naprawdę za ciężkich frajerów.

oj
jedyne za co płacisz na tej aukcji to głupota reszta to dodatki.
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#13 Post autora tematu 25 Lip 2012 22:26   

No tak, mikrofalówka też jest takim tajemniczym urządzeniem... Jak falami radiowymi można coś zagrzać / ugotować.

Wiem do czego zmierzasz, pewnie musiałbyś tego użyć, aby móc ocenić czy działa, czy nie. Osobiście uważam, że ludzie którzy za pomocą patyków znajdują wodę to też są szarlatani, a jak im się uda wskazać miejsce gdzie wiercić - to czysty fart.

Czyli z punktu widzenia elektronika - takowe urządzenie istnieć nie może. Ktoś się z tym nie zgadza?
Powrót do góry

szod
Poziom 22
Poziom 22

Post#14 25 Lip 2012 22:48   

W prosty sposób tego mechanizmu wyjaśnić się nie da i trzeba by dłuższy wykład robić. Jak to mówi Ferdynand Kiepski: "są na świcie rzeczy które się fizjologom nie śniły". Sprawa ogólnie tyczy się szeroko pojętej ezoteryki. Każdy praktycznie może coś w tym kierunku robić. Podam przykład. Robisz sobie jakieś wahadło, obojętnie jakie. Przykładowo nakrętka na nitce. Ustalasz sobie sam jakie ruchy wahadła co oznaczają. Przykładowo ruch przód - tył oznacza TAK, w poprzek (prawo - lewo) oznacza NIE. Jeszcze przykładowo ruch okrężny w lewo oznacza błędnie zadane pytanie. I już jest podstawowy pakiet ruchów którymi można coś robić. Ktoś powie jak to "sobie ustalasz". Ano tak po prostu - w myślach. Można poruszać wahadłem myśląc o tym. Potem potrenować te ruchy trzymając swobodnie rękę z wahadłem i np. pomyśleć "Pokaż odpowiedź TAK". Wahadło powinno stopniowo uzyskać wahania w kierunku w którym to ustaliliśmy. Od razu uprzedzę pytania i odpowiem że tak, to ręka rusza wahadłem, a właściwie jej minimalne drgania. Samo se nie lata. Cały dowcip w tym taki, że jak np. teraz ktoś wam pod jeden z kilku jednakowych kubków włoży np. kulkę, to ją można znaleźć. Wystarczy przy każdym kubku zadać sobie w myślach pytanie "Czy pod tym kubkiem jest kulka?" i starając się skupić tylko na ruchach wahadła (wyłączając myślenie - to ważne żeby nie zadać niechcący innego pytania) odczytać odpowiedź. Pytania muszą być poprawnie i precyzyjnie zadane. Nie wolno też się niczym sugerować. To jest dość trudne, ale się da. Temat był przeze mnie sprawdzany osobiście i przeeksperymentowany. Powiem dodatkowo, że działając razem ze znajomym w pewnych kwestiach i mieszkając od siebie pół Polski uzyskiwaliśmy te same wyniki pomiarów. Tą metodą da się praktycznie dowiedzieć wszystkiego. Kiedyś na próbę doszedłem co jest nie tak w pewnym zrobionym przez siebie urządzeniu w którym nie mogłem dojść przyczyny uszkadzania się falownika. Brzmi jak SF co nie? :) Ale przecież każdy może spróbować. Jak to działa nie będę tłumaczył, bo to nie to forum i za długo by trzeba nawijać. W każdym razie na obecnym etapie jeszcze dużo rzeczy nie wiemy i nie jesteśmy tego w stanie zmierzyć. Zresztą by był problem z tym. Technika musi pójść jeszcze sporo do przodu. W podobny sposób działają inne techniki odczytujące informacje np. Tarot. W tej chwili to wszystko jest zazwyczaj wyśmiewane i ignorowane. Także dużo ludzi jest po prostu oszustami czerpiącymi z tego korzyści materialne co dodatkowo psuje cały obraz tego ciekawego zjawiska. Jest tylko kwestią czasu jak to się zmieni i przejdzie taką drogę jak hipnoza - od pośmiewiska do użytku codziennego.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#15 25 Lip 2012 22:52   

Jeszcze nikt mikrofalówką złota nie znalazł.
Do magicznych urządzeń dodaj jeszcze magiczne gadające pudełka zwane radiami.
Są wykrywacze metali i jak działają wiadomo mają jednak pewne słabe strony.

Nie muszę tego używać żeby wiedzieć ze nie działa.
To urządzenie jeśli działa warte jest milion dolarów jeśli nie jest gówno warte w żadnym wypadku 5 koła.

http://pl.wikipedia.org/wiki/James_Randi

To jak atakujecie z kumplem?

szod
też możesz atakować milion z nakrętką na nitce. Mnie przy użyciu nitki z nakrętką nie udało się znaleźć jednak niczego więcej poza pionem.
Milion cały czas do wzięcia.

Możemy spokojnie wstrzymać te dyskusje do czau aż bańka Randiego pęknie.
Co w sposób bezsprzeczny udowodni ze byłem w błędzie bo taką ewentualność też zakładam jednak z bardzo niskim prawdopodobieństwem.
Powrót do góry

szod
Poziom 22
Poziom 22

Post#16 25 Lip 2012 23:01   

Przedstawiłem tylko czubek góry lodowej. Temat jest dość skomplikowany. Powtórzę - z naszą obecną techniką to sobie możemy... zrobić migającego LED-a na 555. Nie ten poziom. Każdy ma swoje zdanie - ja mam za sobą serię długich eksperymentów i analiz. Możesz się nabijać do woli. To wszystko to wyższa szkoła jazdy w porównaniu do obecnej techniki.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#17 25 Lip 2012 23:44   

szod
Ale ja się nie nabijam jestem po prostu urodzonym sceptykiem. Tylko ze jeśli wydaje Ci się osiągnąłeś jakieś powtarzalne efekty lepsze niż podpowiadał by rachunek prawdopodobieństwa żebyś ogłosił to światu i wzbogacił się o bankę zielonych co przy obecnym kursie dało by Ci jakieś trzy i pół banki w PLN chyba warto?
Bo opcje są dwie jeśli wydaje Ci się ze takowe efekty osiągnąłeś to albo je osiągnąłeś albo Ci się wydaje.
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 Post autora tematu 26 Lip 2012 08:17   

Nie wiem dlaczego post został przeniesiony.
Urządzenie posiada jakąś tam elektronikę, skoro nie wykonuje ona żadnej w wyżej opisanych funkcji to co robi? Procesor, kwarc, tranzystory i para wzmacniaczy? Dla mnie to wygląda na generator częstotliwości ze wzmacniaczem sterowany cyfrowo. Co generuje? Tu już nie uzyskam odpowiedzi...
Powrót do góry

igorrr
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Leszno

Post#19 26 Lip 2012 09:26   

Poczytaj na forum ProScan'a (naprawia wykrywacze ) o takich cudach.
Masz tam raporty, odnośniki itd...
http://www.proscan.gliwice.pl/forum/viewforum.php?f=15
Na forum geotech też coś w tym temacie było, były chyba nawet schematy czegoś podobnego.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#20 26 Lip 2012 09:42   

ozy2001
Ta elektronika "uwiarygadnia bzdury"
Generuje "pole frajeryczne"
To jest takie magiczne pole o którym się fizjologom nie śniło co przyciąga frajerów.

Zestraja się z naturalnym rezonansem wewnętrznym każdego frajera jednak najlepiej zestraja się z ciężkimi frajerami, wtedy nawet baterii nie trzeba wkładać.
Powrót do góry

szod
Poziom 22
Poziom 22

Post#21 26 Lip 2012 16:50   

Tommy82 napisał:
szod
Ale ja się nie nabijam jestem po prostu urodzonym sceptykiem. Tylko ze jeśli wydaje Ci się osiągnąłeś jakieś powtarzalne efekty lepsze niż podpowiadał by rachunek prawdopodobieństwa żebyś ogłosił to światu i wzbogacił się o bankę zielonych co przy obecnym kursie dało by Ci jakieś trzy i pół banki w PLN chyba warto?
Bo opcje są dwie jeśli wydaje Ci się ze takowe efekty osiągnąłeś to albo je osiągnąłeś albo Ci się wydaje.

Próbujesz mnie sprowokować jakąś nagrodą, żeby mi udowodnić że się mylę. Próbuj dalej. Prawda jest taka, że na poprawne działanie mają wpływ różne czynniki, w tym emocje. Co innego robić coś w zaciszu domowym, a co innego gdy pełno ludzi gapi Ci się na ręce. Ogólnie to w tym nie ma nic nadzwyczajnego, ale dla kogoś kto jest w temacie. Jak Twoim głównym argumentem jest tylko sceptyczne nastawienie, to dyskusja nie ma sensu. Dużo osób krzyczy że to bzdury i głupoty, a sami nie mają żadnych argumentów i informacji na ten temat. Oni tylko sądzą że coś wiedzą.

Co do urządzeń różnego rodzaju to jak już pisałem jest pełno oszustów i trzeba się mieć na baczności. Ale to nie znaczy, że to wszystko jest bujdą. Nikogo na siłę nie mam zamiaru przekonywać. Niech każdy szuka sobie wiedzy i informacji sam.
Powrót do góry

zimny8
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: żywiec

Post#22 26 Lip 2012 17:51   

ozy2001 napisał:

Szukamy frajera, jest takie stare Polskie przysłowie- gdyby g***o było coś warte to biedacy rodziliby sie bez "tego" otworu.
Inaczej mówiąc, tego/takiego cuda byś nigdzie nie kupił.
Powrót do góry

Madrik
Poziom 24
Poziom 24

Post#23 26 Lip 2012 20:18   

Kupić może. Poza tym, że polskie złoża złota są śladowe i dawno wyczyszczone, jeszcze za Jagiełły.
Nawet na konkursy płukania złota w Złotoryi, organizatorzy przywożą własne złoto do szukania. :)
Ciekaw też jestem, jak chcesz szukać diamentów, jak w Polsce nie ma ani jednego komina kimberlitowego. Nawet bazalty są w śladowych ilościach.

Jak się chce szukać skarbów mineralnych, to warto liznąć najpierw trochę geologii i chociaż przyjrzeć się rodzajom gruntów w naszym kraju.

No i jeszcze ten drobiazg. Wszystkie surowce naturalne pod ziemią są własnością skarbu państwa. Inaczej mówiąc - kradniesz waść własność narodu. :)

Pozostaje polskie morze i szukanie złotych... polskich, na plaży. :)
Powrót do góry

ozy2001
Poziom 21
Poziom 21

Post#24 Post autora tematu 26 Lip 2012 23:25   

Wy tu gadu gadu a ja doszedłem co jest w środku.
Więc tak - procesor posiada w swoim kodzie tzw. przebiegi, które odpowiadają częstotliwościom itp. To wszystko jest przekazywane układowi generatora, który wiadomo generuje coś... Coś to jest normalny dźwięk o niskiej częstotliwości. Dla ustawionego złota miernik częstotliwości pokazał wartość około 5,4 kHz o przebiegu trójkątnym (na oscyloskopie). Sygnał ten jest przekazywany do zwykłego wzmacniacza akustycznego opartego o kostki TDA. Sygnał ten następnie jest promieniowany w ziemię, za pomocą sond. Sondy posiadają taką budowę, bo lepiej jest je wbić w grunt. Urządzenie nie działa - to zwykły "modulator" którym można wygenerować dźwięk o różnej częstotliwości i różnym przebiegu.

Mój telefon ma większe możliwości, wystarczy do tego wzmacniacz w postaci aktywnych głośników zasilanych z baterii, zamiast głośnika używamy 2 kawałków złomu który umieszczamy w ziemi.
Powrót do góry

oj
Poziom 25
Poziom 25

Post#25 27 Lip 2012 00:59   

Ja jeszcze dodam, że podobne z zasady działania urządzenia są używane do uzdrawiania ludzi.

Np, czest.XXX o kształcie YYY i wypełnieniu ZZZ powoduje uzdrowienie jakiegoś organu np. wątroby.

Oczywiście taka porada jest zawsze płatna
Powrót do góry

delta2
Poziom 13
Poziom 13

Post#26 22 Wrz 2012 18:19   

Wbrew temu co mówicie takie urządzenia istnieją , działają i są wykorzystywane min do poszukiwania złota. Kiedyś pokazywano na planet program o złocie i mówiono o takim urządzeniu (bodajrze detektor H3). Ale nie rozumiem zasady działania coś z falami radiowymi i budową atomową pierwiastka.
Powrót do góry

Tommy82
Poziom 24
Poziom 24

Post#27 23 Wrz 2012 09:51   

Widziałem ten film. Dość mimochodem bo robiłem coś innego a telewizor leciał w tle ale z tego co pamietam:

- Ten wykrywacz zrobił znajomy poszukiwacza skarbów.
- Znalazł tylko złoto schowane przez kolegę poszukiwacza w jedynej kupie ziemi w okolicy.
- oprócz wykrywacza szukał jakiś znaków na drzewach tylko ze drzewa były grubo za cienkie żeby pamiętać czasy pozostawienia tam skarbu.
- Poszukiwacz skarbów skarbu nie znalazł.
I tyle to wszystko jest właśnie warte. Jedyny plus z tego hobby poszukiwacza skarbów jest taki ze spędza wolny czas na świeżym powietrzu.
Powrót do góry

bmserwis
Poziom 23
Poziom 23

Post#28 23 Wrz 2012 11:47   

delta2 napisał:
Kiedyś pokazywano na planet program o złocie i mówiono o takim urządzeniu (bodajrze detektor H3)

http://forums.randi.org/showthread.php?t=135646
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Na wesoło HydePark -> Radiowo-geologiczny wykrywacz metali - szukamy złota!
Strona 1 z 1