Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać telewizor z wygodną obsługą internetu do 4000zł?

JACEK1100 26 Lip 2012 13:00 1867 4
  • #1 26 Lip 2012 13:00
    JACEK1100
    Poziom 2  

Proszę o pomoc w wyborze telewizora co najmniej 46-calowego. Telewizor powinien mieć przede wszystkim dobrze wyświetlane kolory (pokój słabo nasłoneczniony 6,5mx4m), 3D. Do rozważenia plazma czy LED (podobno różnica w kosztach eksploatacji jest rzędu tylko 6 zł/miesiąc przy korzystaniu 4 godz./dziennie).
    Ważne jest też aby można korzystać w miarę swobodnie z przeglądarki internetowej, odbierać i wysyłać maile, korzystać z FB i NK. Wiem, że do Samsungów można podpiąć zwykłe klawiatury komputerowe z Logitecha. Czy do innych telewizorów np Sony czy Panasonic też jest taka możliwość?
    Rozważam na razie takie trzy modele:
    http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=1999876156&p2=2181415904&p3=972980818
    ale może jest jeszcze coś ciekawszego?
    Z góry dziękuję za podpowiedzi.

• #2 26 Lip 2012 13:21
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Popraw link!

• #3 26 Lip 2012 14:23
    Zimny_
    Poziom 13  

Z Sony fajna opcja będzie po podłączeniu NSZ-GS7 : http://store.sony.com/webapp/wcs/stores/servl...551&storeId=10151&langId=-1&partNumber=NSZGS7
    Tak normalnie do BRAVIA nie można podłączyć klawiatury. Można podłączyć komputer do sieci i zainstalować na nim program "Klawiatura zdalna, wersja uproszczona". I z poziomu komputera mamy klawiaturę. Alternatywnie na smartfona, tableta ściągnąć program Media Remote. Mamy pełną obsługę telewizora, właśnie poprzez te urządzenia.

• #4 26 Lip 2012 14:38
    JACEK1100
    Poziom 2  

Fajna rzecz, ta z Sony, ale dość droga, no ale w Sony nic nie jest tanie:) Już by mnie bardziej interesowała chyba opcja z jakimś tańszym tabletem (komputer i smartfon odpada w moim przypadku). Ciekawy jestem jak to działa w praktyce i jak chodzi internet 4-5Mb/s na telewizorach.W stacjonarnych sklepach na nie spotkałem na razie możliwości przetestowania korzystania z internetu.

• #5 30 Lip 2012 13:05
    Zimny_
    Poziom 13  

Ten odtwarzacz z Sony jest genialny, chociaż jeszcze nie miałem możliwości testowania go. Moim zdaniem cena jak za taką funkcjonalność, cechy urządzenia - jest w miarę ok. Oczywiście, też chciałbym żeby było taniej :D.
    Tablety, komputery itp. mogą działać poprzez DLNA (również bezprzewodowo). Dzięki temu odtwarzasz filmy, zdjęcia i muzykę. W celu pełnego wyświetlania "pulpitu" na telewizorze - obecnie jedyną opcją jest podłączenie przewodowe HDMI itp. W przypadku komputera do tego bezprzewodowa klawiatura i myszka i jest 100% zintegrowanie obu urządzeń.
    Niektóre modele posiadają nową funkcję połączenia bezprzewodowego WiFi Direct. Niestety nie ma jeszcze wielu programów obsługujących ją. Być może jakiś łebski programista napisze program rzutujący obraz z kompa na ekran telewizora. Na modelu który posiadam działają zdjęcia, muzyka i niektóre filmy.

Co do szybkości łącza. Obecnie korzystam z BRAVIA EX725, prędkość łącza 20Mbps i wszystko działa super (BRAVIA Internet Video, YouTube, przeglądarka). Wcześniej miałem łącze 6Mbps i również wszystko było płynnie odtwarzane. Podobnie na odtwarzaczu multimedialnym, kinie domowym. Producent podaje minimalną prędkość dla materiałów 2D 1-2 Mbps (jak większość producentów telewizorów). Dla materiałów 3D zalecana 10Mbps. Trzeba wziąć pod uwagę, że treści lepszej jakości mogą ważyć więcej, także ta prędkość łącza powinna być większa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme