X

Dysk twardy zewnętrzny 1TB

28 Jul 2012 00:02 RArafeluss
  • #1 28 Jul 2012 00:02
    rafeluss
    Level 12  
    Helpful post? (0)
    Witam
    Proszę o doradzenie w zakupie dysku zewnętrznego 1TB z USB 3.0 do kwoty 400zł. Czy wybierać Seagate, WD, Samsunga, Hitachi czy Toshiba ? Będzie wykorzystany do przechowywania zdjęć, filmów oraz dokumetów itp
  • #2 28 Jul 2012 05:07
    trsr
    Level 16  
    Helpful post? (0)
    Ja jestem przyzwyczajony do WD i mam dobre zdanie o tych dyskach, więc wybór zacząłbym od dysków tej marki (jest kilka na allegro), potem Toshiba, Hitachi, Seagate, Samsung - ale to tylko moja subiektywna lista - liczy się gwarancja.
  • #3 28 Jul 2012 09:16
    technikabasenowa
    Level 31  
    Helpful post? (0)
    Jak zewnętrzny magazyn to po co przepłącac za 3,0 ?
  • #4 28 Jul 2012 09:39
    rafeluss
    Level 12  
    Topic author Helpful post? (0)
    technikabasenowa wrote:

Więc z 2.0 od WD jakiś konkretny model ? z tego co przejrzałem allegro to prędkość obrotowa 5400 jest w przewadze od 7400.

Dodano po 18 [minuty]:

Może coś z tego ?

My Passport Essential SE

My Passport Essential

WD Elements
  • #5 30 Jul 2012 11:37
    rafeluss
    Level 12  
    Czy zwracać uwagę np. czy do dysku jest dołączone oprogramowanie od szyfrowania lub zabezpieczenia danych / dysku hasłem ? Z tego co się dowiedziałem do dysków WD jest dołączone takie oprogramowanie, a do Toshiby nie ma. Jest jakieś ,,zastępcze" oprogramowanie ?
  • #6 30 Jul 2012 20:45
    rafeluss
    Level 12  
  • #7 30 Jul 2012 20:51
    artaa
    Level 43  
    Helpful post? (0)
    Byleby miał w środku normalne Sata i nie był szyfrowany . Bo jak padnie (a kiedyś padnie) danych nie będzie łatwo odzyskać.
  • #8 30 Jul 2012 21:05
    rafeluss
    Level 12  
    artaa wrote:
    Byleby miał w środku normalne Sata i nie był szyfrowany . Bo jak padnie (a kiedyś padnie) danych nie będzie łatwo odzyskać.

http://www.wdc.com/wdproducts/library/AAG/POL/4178-705135.pdf wg tego WD ma szyfrowanie sprzętowe i ochrona hasłem jeśli to chodzi, ale czy ma normalne Sata nic nie piszą

Toshiba nie pisze nic o Sata i szyfrowaniu.

Znalazłem na forum wpis na temat Toshiby ,,W tym modelu jest SATA.Ale to jaka jest przejściówka to już zależy od producenta. "
  • #9 30 Jul 2012 22:23
    kkknc
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    trsr wrote:
    Ja jestem przyzwyczajony do WD i mam dobre zdanie o tych dyskach, więc wybór zacząłbym od dysków tej marki (jest kilka na allegro), potem Toshiba, Hitachi, Seagate, Samsung - ale to tylko moja subiektywna lista - liczy się gwarancja.

Przez 2,5 roku wysyłałem swojego WD 7 razy na RMA. Przeciętnie chodzi miesiąc – półtora. Na same wysyłki do producenta straciłem więcej niż jest warty. Boje się na nim trzymać cokolwiek. Niedługo znowu powinien przyjść więc jak jesteś zainteresowany to pisz na PW

technikabasenowa wrote:

Podłącz to zobaczysz kolosalną różnicę.

artaa wrote:

WD nie ma SATA tylko USB przylutowane prosto do PCB.

Dodano po 29 [minuty]:

Kolego daleki jestem od polecania. To, co było dobre wczoraj dzisiaj może być chłamem. Kolejna sprawa to, jaki trafisz egzemplarz. Najlepiej kupić normalny dysk i do kieszonki niestety to rozwiązanie jest droższe i nie zawsze kompatybilne. Kupiłem dwa lata temu 1TB Samsunga z myślą o włożeniu go laptopa, ale niestety nie przewidziałem, że jest taki gruby i się tam fizycznie nie zmieści. Więc włożyłem go do kieszonki ( Welland ) i niestety nie chciał z nią współpracować. Dane, które nagrałem na jednym komputerze były nie do otworzenia na drugim. Podejrzewałem samego HDD, ale po podłączeniu do E-SATA problemów nie było.
  • #10 30 Jul 2012 22:30
    rafeluss
    Level 12  
    Liczę się z tym, że zależy na jaką sztukę trafię, ale biorąc pod uwagę czy dysk ma SATA, czy ma szyfrowanie ? Wychodzi, że te warunki spełnia Toshiba i Seagate ?
  • #11 30 Jul 2012 22:42
    kkknc
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Czy dysk ma w środku SATA czy nie to nie ma większego znaczenia i tak nie odzyskasz danych w sposób amatorski z całkowitego padaczki. A szyfrowanie trzymasz tam dane korporacyjne?
  • #12 30 Jul 2012 22:49
    rafeluss
    Level 12  
    Nie będę tam trzymał nic związanego z pracą itp, więc na co warto zawracać uwagę ? czy tylko ceną ? Gwarancja 24mce, nie krótsza.
  • #13 30 Jul 2012 23:07
    kkknc
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Dokładnie cena gwarancja.
  • #14 30 Jul 2012 23:22
    rafeluss
    Level 12  
    Co do gwarancji - faktycznie, do ewentualnej naprawy gwarancyjnej nie wymagany jest dowód zakupu tylko rejestracji na stronie producenta zakupionego dysku ?
  • #15 30 Jul 2012 23:36
    kkknc
    Level 38  
    Helpful post? (0)
    Nie u wszystkich, ale ogólnie tak.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products