X

Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie

03 Aug 2012 11:02 COcompol
  • #1 03 Aug 2012 11:02
    compol
    Level 2  
    Helpful post? (0)
    Witam,
    Ostatnio dostałem od klientki laptopa, w którym nie działa mikrofon wbudowany (pod pewnym kątem ustawienia matrycy działa, pod innym nie, często słychać pisk jak przy sprzężeniach) i kupiła sobie zewnętrzny.
    Problem polega na tym, że gdy mikrofon zewnętrzny nie jest podłączony to często przy ruszaniu matrycą słychać w/w denerwujący pisk. Pomyślałem, że odłączę w laptopie wewnętrzny mikrofon i tak zrobiłem. Pisków już nie ma, ale słychać średniej głośności szum (no jasne przecież wejście wzmacniacza "wisi" w powietrzu - pomyślałem). Gdy podłączę zewnętrzny mikrofon to wszystko jest ok.

Pytanie brzmi: czym zastąpić odłączony mikrofon (zewrzeć do masy, rezystor, kondensator?) żeby było ok i żeby nie uszkodzić audio?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
  • #2 03 Aug 2012 11:31
    arek431
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    compol wrote:
    czym zastąpić odłączony mikrofon (zewrzeć do masy, rezystor, kondensator?) żeby było ok i żeby nie uszkodzić audio?

Za taki serwis to ja bym serdecznie podziękował.
    Wsadź z powrotem wewnętrzny mikrofon i wyciąg ze środka tan badziew za 5zł który tam wsadziłeś.
    Jeżeli coś piszczy podczas ruszania, zginani matrycą to 99% taśma.
    Wymień ją to zaoszczędzisz czasu i pieniędzy, bo nie wiadomo co zepsujesz podczas wymiany mikrofonu.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • #3 03 Aug 2012 12:13
    excray
    Level 37  
    Helpful post? (0)
    Poza tym trzeba w ustawieniach audio wyciszyć mikrofon na wyjściu dźwięku - dźwięk z mikrofonu ma nie iść na głośniki. To usunie pisk.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products