Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie
Autor
Wiadomość
compol
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Chełmno

Post#1 Post autora tematu 03 Sie 2012 11:02   

Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie

Witam,
Ostatnio dostałem od klientki laptopa, w którym nie działa mikrofon wbudowany (pod pewnym kątem ustawienia matrycy działa, pod innym nie, często słychać pisk jak przy sprzężeniach) i kupiła sobie zewnętrzny.
Problem polega na tym, że gdy mikrofon zewnętrzny nie jest podłączony to często przy ruszaniu matrycą słychać w/w denerwujący pisk. Pomyślałem, że odłączę w laptopie wewnętrzny mikrofon i tak zrobiłem. Pisków już nie ma, ale słychać średniej głośności szum (no jasne przecież wejście wzmacniacza "wisi" w powietrzu - pomyślałem). Gdy podłączę zewnętrzny mikrofon to wszystko jest ok.

Pytanie brzmi: czym zastąpić odłączony mikrofon (zewrzeć do masy, rezystor, kondensator?) żeby było ok i żeby nie uszkodzić audio?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2012 11:02   

Powrót do góry

arek431
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: rzeszów

Post#2 03 Sie 2012 11:31   

Re: Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie

compol napisał:
czym zastąpić odłączony mikrofon (zewrzeć do masy, rezystor, kondensator?) żeby było ok i żeby nie uszkodzić audio?

Za taki serwis to ja bym serdecznie podziękował.
Wsadź z powrotem wewnętrzny mikrofon i wyciąg ze środka tan badziew za 5zł który tam wsadziłeś.
Jeżeli coś piszczy podczas ruszania, zginani matrycą to 99% taśma.
Wymień ją to zaoszczędzisz czasu i pieniędzy, bo nie wiadomo co zepsujesz podczas wymiany mikrofonu.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
(dj-MatyAS)

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Sie 2012 11:31   

Powrót do góry

excray
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: z globalnej wioski

Post#3 03 Sie 2012 12:13   

Re: Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie

Poza tym trzeba w ustawieniach audio wyciszyć mikrofon na wyjściu dźwięku - dźwięk z mikrofonu ma nie iść na głośniki. To usunie pisk.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Hardware -> Czym zastąpić nieużywany mikrofon w laptopie
Strona 1 z 1