Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Internet radiowy a router

qwerty1991 04 Sie 2012 20:12
  • #1 04 Sie 2012 20:12
    qwerty1991
    Poziom 12  

Witam posiadam internet radiowy, wiadomo na dachu mam antene tzw. Apeka czy jak to sie nazywa, idzie od niego kabel który łączy sie z taką złączką z zasilaczem i wtedy rj45 do kompa, adres ip itp pozyskiwany automatycznie. No i podłączyłem router i niestety na automatycznym wszystkim nie działa na routerze (jakiś niemiecki drayteka vigor2500we) jest naklejka z adresami itp wpisywałem ręcznie i nic. Czy to możliwe ze mój dostawca nie umożliwia takiej opcji?
    Tutaj fotka z adresów jak wpisze ipconfig bez routera jak net działa:

a tu fotki routera, (adresy ip były tu wpisane domyslnie):

a tutaj cos z wanem może się przyda:

nada sie ten router czy czegoś nie posiada? inni pisali żeby spróbować tagowania lan czy coś takiego a inni ze nic to nie da bo router jest zły.

• #2 04 Sie 2012 20:43
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet

Spróbuj sklonować MAC adres karty sieciowej komputera do routera. Sekcja 'mac clone' ?

• #3 04 Sie 2012 21:24
    asior019
    Poziom 7  

a jaki kupiłes router dsl czy adsl?
    adsl jest przystosowany do neostrady czyli na internecie radiowym działać nie będzie.

• #4 04 Sie 2012 21:32
    qwerty1991
    Poziom 12  

bogiebog ale nie musze tego robić bo dostawca nie filtruje mac ponieważ zmieniałem kompa i internet też działał dalej.

Tak router jest adsl ;/ szkoda ze nie bedzie działać, czytałem ze chyba musi być WLAN. Z tego co widziałem ten draytek to dobra firma to moze mi sie uda sprzedać ten router.
    A moze ktoś podac propozycje ze sklepów co kupić aby to działało i jak najtaniej. Bo chce neta na drugiego kompa rozdzielić.

• #5 04 Sie 2012 21:56
    bogiebog

Ano rzeczywiście to router ADSL, nie zauważyłem, czyli tym nie podzielisz łącza od dostawcy, potrzebujesz router ethernetowy z portem WAN RJ45.

• #6 04 Sie 2012 22:09
    qwerty1991
    Poziom 12  

Możesz podać link do takiego najtańszego urządzenia żeby działało?

• #7 04 Sie 2012 22:44
    bogiebog

tpliniki są OK, np WR741ND
    lub jakiś router WIFI ethernetowy z allegro.

Jeszcze sprawdzimy czy skrzynka przy antenie to router, to może da się użyć tego routera ADSL co masz jako APeka, bo rozumiem że chcesz mieć neta po WIFI w domu ?

start/uruchom: CMD.exe, wpisz

ping onet.pl
    tracert -d onet.pl

pokaż wydruki.

• #8 04 Sie 2012 23:14
    piterus99
    Poziom 43  

Jeśli jeszcze masz tamto urządzenie, spróbuj na stałe ustawić sobie na karcie bezprzewodowej adres taki, jaki masz teraz na przewodowej i wetknąć w port LAN kabel z anteny.
    Jak zadziała, wystarczy wyłączyć serwer DHCP na tym niemieckim routerze i powinno wszystko działać.

• #9 04 Sie 2012 23:22
    qwerty1991
    Poziom 12  

Oto fotki:

oraz

Dodano po 5 [minuty]:

bogiebog chciałem neta kablem od routera udostępnić na drugi komputer, ale jeśli w routerze działało by chociaż te wifi to też byłbym zadowolony.

piterus99 mam to urządzenie ciągle, ale chyba będzie leżało :D mam je za darmo. O którą dokładnie kartę ci chodzi? Ale jeśli zrobię tak jak mówisz to wtedy chyba będzie wifi ale nie będę miał neta na normalnym kompie po kablu.

• #10 04 Sie 2012 23:35
    piterus99
    Poziom 43  

Cytat:
    Jak zadziała, wystarczy wyłączyć serwer DHCP na tym niemieckim routerze i powinno wszystko działać.

Będzie działać na każdym komputerze.

• #11 04 Sie 2012 23:59
    bogiebog

Zatem wyłącz DHCP server na twoim routerze i powinno działać,
    Możesz jeszcze zmienić LAN IP twojego routera na 192.168.100.231

• #12 05 Sie 2012 00:27
    qwerty1991
    Poziom 12  

czyli po kolei, na tym obrazku:
    w pole 1st ip address wpisuje:
    192.168.100.231
    po prawo tez na tym rysunku tam gdzie jest DHCP daje disable server i tyle?
    Jeśli nie to proszę o dokładne instrukcje i jutro jak sie obudze sprawdze wszystko :)

• #14 05 Sie 2012 10:39
    qwerty1991
    Poziom 12  

A więc tak, wpisałem tak jak mówiłeś:

dałem ok i wyskoczyło to:

No i kabel od neta wpiąłem w to pierwsze wejście w routerze o napisie ADSL, drugi kabel wpiąłem w pierwsze wolne wejście a drugą końcówkę do kompa. I nie ma WIFI bo sprawdzałem telefonem, a tym bardziej neta na kompie więc chyba nic z tego :)

• #15 05 Sie 2012 11:46
    bogiebog

port ADSL zostaw pusty, kable tylko do portów LAN.

• #16 05 Sie 2012 12:11
    qwerty1991
    Poziom 12  

Czyli kabel od neta dac do portu lan i drugi ten co do kompa też dać do lan i sprawdzić czy działa wi fi?

• Pomocny post
    #17 05 Sie 2012 13:32
    Bula i spula
    Poziom 18  

Tak, wszystkie kable jako LAN, do WAN/DSL/ADSL nic nie ma być podłączone, i wtedy powinno działać po kablu i WiFi również, pod warunkiem że samo WiFi masz skonfigurowane. Jeszcze możesz opcjonalnie na tej podstronie z PPPoE/PPPoA dać na disable.

• #18 05 Sie 2012 15:13
    qwerty1991
    Poziom 12  

A więc tak kabelek od neta dałem na 1 miejsce LAN nie na adsl, drugi kabelek dałem na drugie miejsce lan i do kompa i o dziwo net działa :O
    Teraz mam takie pytania, czy muszę jednak kupować ten router z WAN skoro ten niby działa?
    Dalej jeśli kupie kolejny kabel i wsadzę do kolejnego wejścia w routerze i podepnę do kolejnego kompa to zadziała net?
    No i jeszcze takie coś, mam fona widzi sieć wifi łączy się i gg w fonie działa, google niby też ale np. youtube już nie. Tak więc da się coś z tym zrobić?
    Proszę odpowiedzieć na każde pytanie bo nie wiem już czy kupować router, czy dokupić kabel żeby net był na kolejnym kompie.

• Pomocny post
    #19 05 Sie 2012 16:44
    Bula i spula
    Poziom 18  

qwerty1991 napisał:

Teraz mam takie pytania, czy musze jednak kupować ten router z WAN skoro ten niby działa?

Nie, wygląda na to, że router masz już na dachu.

qwerty1991 napisał:

Dalej jeśli kupie kolejny kablel i wsadze do kolejnego wejscia w routerze i podepne do kolejnego kompa to zadziała net?

Tak, jeżeli wepniesz w złącze LAN.

qwerty1991 napisał:

no i jeszcze takie cuś, mam fona widzi sieć wifi łączy sie i gg w fonie działa, google niby też ale np. youtube juz nie. Tak więc da sie coś z tym zrobic?
    Proszę odpowiedziec na kazde pytanie bo niewiem juz czy kupować router , czy dokupić kabel zeby net był na kolejnym kompie

Tutaj raczej kolejny router nic nie pomoże. A sprawdzałeś telefon na innym łączu, może to kwestia komórki? Na czym polega to "niedziałanie" youtube?

• #20 05 Sie 2012 19:16
    qwerty1991
    Poziom 12  

Za godzinę sprawdzę na innym fonie :) bo na tym niby net jest wszystko ok a w aplikacji youtuba nie działa ;) tak więc pewnie to kwestia oprogramowania telefonu :) napisze za godzinkę co i jak :)

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

hm.. na drugim telefonie to samo :O net działa ipla tez , youtube pokazuje filmiki ale nie odtwarza ich :O

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty