Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Filmy na pełnym ekranie zacinają się

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Filmy na pełnym ekranie zacinają się
Autor
Wiadomość
BartN4
Poziom 15
Poziom 15

Post#1 Post autora tematu 04 Sie 2012 20:16   

Filmy na pełnym ekranie zacinają się

Witam,
Mam problem. Zauważyłem że gdy w google chrome włączę film na pełny ekran zacina się a użycie procesora wynosi wtedy 100%. Chciałem zobaczyć czy tylko na internecie mam taki problem więc otworzyłem pierwszy lepszy filmik jaki miałem na dysku. We wszystkich odtwarzaczach film się zacinał. Pobrałem mozille i o dziwo na pełnym ekranie w mozilli filmy chodzą płynnie a użycie procesora to jakieś 60 -70%. Dlaczego tak się dzieje ?
Dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry

yang32
Poziom 23
Poziom 23

Post#2 05 Sie 2012 12:56   

Re: Filmy na pełnym ekranie zacinają się

Napisz co masz za komputer - procesor, pamięci, dysk, system operacyjny, karta grafiki, wersja przeglądarki internetowej. Wtedy można coś na ten temat powiedzieć będzie więcej.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2012 12:56   

Powrót do góry

1337166
Gość

Post#3 05 Sie 2012 13:50   

Podaj kompletną konfigurację sprzętową
Powrót do góry

BartN4
Poziom 15
Poziom 15

Post#4 Post autora tematu 05 Sie 2012 20:06   

Procesor AMD ATHLON 2.41 GHz
2 GB RAM
Karta graficzna ATI RADEON X300
Windows xp
Nigdy wcześniej tak się nie działo. Zastanawia mnie dlaczego na pełnym ekranie zacinają się filmy które mam na dysku oraz te na internecie na przeglądarce google chrome a na innych przeglądarkach są płynnie odtwarzane.
Pozdrawiam
Powrót do góry

yang32
Poziom 23
Poziom 23

Post#5 05 Sie 2012 20:12pomocny post - solucja   

Masz słaby komputer i to w połączeniu z zaśmieconym systemem daje takie objawy w mojej ocenie. Polecam albo wyczyszczenie systemu i zdeframentowanie dysku ( np ultradefrag), a jak nie pomoże, to reinstalacja systemu.
Powrót do góry

BartN4
Poziom 15
Poziom 15

Post#6 Post autora tematu 05 Sie 2012 20:17   

Ostatnio go zaniedbałem. Defragmentacje dysku, czyszczenie rejestru i skanowanie wykonywałem systematycznie ale ostatnio po prostu mi się nie chciało. Wykonam defragmentacje, czyszczenie rejestru i przeskanuje komputer.
Dziękuję i pozdrawiam :)
Powrót do góry

yang32
Poziom 23
Poziom 23

Post#7 05 Sie 2012 20:18   

Zdefragmentuj (optymalizacja) programem ultradefrag - ten spod windowsa sie do niczego nie nadaje.
Powrót do góry

1337166
Gość

Post#8 05 Sie 2012 20:23pomocny post - solucja   

yang32 napisał:
Masz słaby komputer i to w połączeniu z zaśmieconym systemem daje takie objawy w mojej ocenie. Polecam albo wyczyszczenie systemu i zdeframentowanie dysku ( np ultradefrag), a jak nie pomoże, to reinstalacja systemu.

Kolega niech zachowa dla siebie formatowanie dysku,a co do tematu to proszę poczytać to - https://www.google.pl/search?source=ig&h....0.205.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2012 20:23pomocny post - solucja   

Powrót do góry

hubertp-96
Poziom 2
Poziom 2

Post#9 05 Sie 2012 20:27   

Wydaje mi się że jest to wina Google Chrome, ponieważ od dwóch dni mam ten sam problem (moi znajomi też). Na Mozilli i IE filmy chodzą płynnie. Zapewne nie jest to wina słabego lub zanieczyszczonego komputera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 05 Sie 2012 20:27   

Powrót do góry

1337166
Gość

Post#10 05 Sie 2012 20:43   

Mi również wydaje się że to wina chrome bo również od nie dawna kilku moich znajomych ma problemy z tą przeglądarką, a np na operze wszystko działa ładnie
Powrót do góry

hubertp-96
Poziom 2
Poziom 2

Post#11 05 Sie 2012 22:03   

Tylko nie wiem, czy mam czekać na ewentualne poprawienie błędów przez Google, czy zmienić przeglądarkę?
Powrót do góry

marcinkoma47
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wrocław

Post#12 06 Sie 2012 09:42   

Cześć, od tygodnia miałem ten sam problem na intelexplorer youtube na pełnym ekranie działało prawidłowo a na google chrom zacinał się i to strasznie, zainstalowałem firefox i to samo co na chromie. Poczytałem fora i nic mądrego nie wyczytałem (ze mam za słabego kompa – nie, ze dużo śmieci na dysku – nie, system dość nowy) to musiała być jakaś aktualizacja- okazało się ze tak. Brutalna siła pomaga – panel sterowania – programy – i wszystko co się zainstalowało lub aktualizowało po 2012-06-01 do 2012-08-05 wysłałem w kosmos np.: silverlight cos tam, gom player, firefox, chrom, jakieś seciurity adobe player i normalny adobe---- to wszystko można nowe zainstalować z sieci. Restart, odpaliłem internet explorera youtube napisał ze potrzebuje wtyczki adobe wiec się zgodziłem, automatycznie zainstalował adobe, toolbara i chroma. Youtube na chromie działa poprawnie. Miłego dnia.
Powrót do góry

marcinkoma47
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: wrocław

Post#13 06 Sie 2012 18:36   

Moja metoda nie jest zbyt skuteczna, cały wczorajszy wieczór i dzisiaj rano wszystko działało, dziesięć min temu włączyłem kompa a następnie youtube na chromie i przy przejściu na pełny ekran znowu się klatkuje, a na internet explorer nie. Czemu dopiero teraz a nie rano? Nie mam pojęcia, więc też proszę o pomoc :D
Powrót do góry

majcher87
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Przemyśl

Post#14 09 Sie 2012 08:33pomocny post - solucja   

wklep w pasek adresu: chrome://plugins
potem kliknij z prawej strony "szczegóły"
teraz w plikach flasha znajdź coś w stylu
C:\[...]\Google\Chrome\Application\21.0.1180.60\PepperFlash\pepflashplayer.dll
i wyłącz to

u mnie pomogło
Powrót do góry

nimnul_kamikadze
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kraków

Post#15 09 Sie 2012 22:43   

Ok kilku dni zmagałem się z identycznym problemem na dwóch wcale nie przestarzałych komputerach. Dzięki informacji kolegi "majcher87" u mnie problem został zażegnany. Dzięki
Powrót do góry

hubertp-96
Poziom 2
Poziom 2

Post#16 13 Sie 2012 13:53   

U mnie również pomogło! Wielkie dzięki i pozdrawiam :)
Powrót do góry

snayp80
Poziom 1
Poziom 1

Post#17 13 Sie 2012 22:05   

Wielkie dzieki kolego Majcher87 :) jesteś mistrzem :)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2012 22:05   

Powrót do góry

alex1795
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Włocławek

Post#18 13 Sie 2012 22:34   

hubertp-96 napisał:
Wydaje mi się że jest to wina Google Chrome, ponieważ od dwóch dni mam ten sam problem (moi znajomi też). Na Mozilli i IE filmy chodzą płynnie. Zapewne nie jest to wina słabego lub zanieczyszczonego komputera.
zaraz zobaczę sposób kolegi Majcher87 i napiszę:)
Powrót do góry

obi69
Poziom 4
Poziom 4

Post#19 11 Mar 2013 21:25   

Witam !
U mnie rozwiązałem ten problem (oglądanie filmów np. z YT na pełnym ekranie) przez zmianę ustawień w Flash Playerze -> na filmik myszą i prawy guzik , "Ustawienia..."
Zmieniłem - Ustawienia... - Magazyn lokalny "Jak dużo danych www.y..t.. może przechowywać na komputerze" Suwak na "Bez Ograniczeń"
Teraz nawet firmy HD nie zacinają się na pełnym ekranie.

YouTube chodził dobrze do czasu pojawienia się nowej aktualizacji Flash Playera i zapewne nie skopiowały się ustawienia.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Filmy na pełnym ekranie zacinają się
Strona 1 z 1