Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 20 Sty 2005 20:38
    Czeslaw10
    Poziom 15  

Kupiłem MATIZA wskazówka paliwa jest na czerwonym polu,a kontrolka rezerwy nie świeci.Nie wiem czy jest zepsuty czujnik czy może jest jeszcze ponad 5 litrów paliwa.Boję się jeżdzić az zgaśnie ponieważ piszą że może uszkodzić się katalizator.

• #2 20 Sty 2005 21:00
    Poziom 35  

Czeslaw10 napisał:
    Kupiłem MATIZA wskazówka paliwa jest na czerwonym polu,a kontrolka rezerwy nie świeci.Nie wiem czy jest zepsuty czujnik czy może jest jeszcze ponad 5 litrów paliwa.Boję się jeżdzić az zgaśnie ponieważ piszą że może uszkodzić się katalizator.

o matizie wiem niewiele ale katalizator sie nie uszkodzi , conajwyzej bedziesz mial problemy z odpaleniem samochodu juz po zatankowaniu ...

• #3 20 Sty 2005 21:35
    ger56
    Poziom 18  

katalizator sie nie uszkodzi, nie zalecam jezdzic na rezerwie, moga wystapic inne problemy, lepiej zatankowac przynajmniej pol baku

• #4 20 Sty 2005 21:52
    manim
    Poziom 19  

niepamietam jak jest w matizie ale np lanos problem moze sie taki pojawic jak ktos ujezdzał auto z minimalnym poziomem paliwa i wiecznie swiecącą kontrolką rezerwy pada w taki wypadku termistor znajdujący sie w zbiorniku paliwa i zuzywają styki na czujniku poziomu paliwka

• #5 20 Sty 2005 21:53
    Czeslaw10
    Poziom 15  

To w jaki sposób mogę sprawdzić sprawność kontrolki rezerwy?

• #6 20 Sty 2005 22:05
    Czeslaw10
    Poziom 15  

A jak to zrobić przecież zbiornik nie ma korka spustowego?

• #7 20 Sty 2005 22:17
    Miodzior
    Poziom 11  

ja jezdze peugeotem 106 1.0
    jak wskazówka zaczyna wchodzic na czerwone to dopiero po jakims czasie sie zapala rezerwa! a wogole to jak jade pod gorke to wzrasta do 1/4 baku jak zjezdzam w dol to sie plai rezerwa! powiem ci jak ja zrobilem zeby sprawdzic do kad moge jezdzic! zalalem sobie do baniaczka 5 litrow wahy i jezdzielm az zgasl(jeden raz sie nic nie stanie) i teraz juz wiem dokad moge jezdzic! ale jak tam ktos powiedzial wczesniej nie polecam jazdy na rezerwie!
    pozdrowienia

• #8 20 Sty 2005 22:33
    Zbysław
    Poziom 24  

Na pompie paliwa jest zamontowany czujnik paliwa i termistor ( po zmostkowaniu przewodów termistora kontrolka zapala się)

Termistor nagrzewa się porzez prąd płynący przez żarówkę rezerwy, gdy jest zanurzony w paliwie ma dużą rezystancję (jest chłodzony), gdy paliwo opadnie rezystancja maleje i żarówka świeci.

Można również zatankować pod korek i znając pojemność zbiornika (+rura ok. 1 l) obliczyć ile było benzyny (dokładnie zapamiętać położenie wskazówki na płaskim terenie).

Pozdrawiam

• #9 21 Sty 2005 09:52
    misiek700
    Poziom 11  

a ja odradzam jazdę do końca paliwa a nawet na rezerwie.
    jeżdżę daewoo espero i u mnnie jazda do końca skończyła się wymianą pompy paliwa (ok. 500 zł) - nie było to nagminne, tylko 2 razy brakło mi paliwa!!

• #10 21 Sty 2005 10:18
    ladamaniac
    Poziom 36  

Wymień ten termistor w baku. Kosztuje jakieś 15 zł. Nie wiem czy wszystkie matizy tak mają , ale do odkręcenia pierściena na baku trzeba było nas dwóch.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty