Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

BROTHER DCP-7055 - Wymiana Wałka OPC w Bębnie.

PoltergeisT 08 Sie 2012 07:43
  • #1 08 Sie 2012 07:43
    PoltergeisT
    Poziom 8  

Witam.
    Posiadam w pracy Brothera DCP 7055. Sprawa polega na tym , że chcę wymienić wałek OPC w kasecie bębna. Kupiłem zamiennik na alejkach i teraz dumam jak to rozłożyć. Z tego co widziałem to wałek mocowany jest na zatrzaski lub wsuwki ale sama kaseta nie ma żadnych śrubek żeby można było od razu dostać się do wałka.

Wcześniej wymieniałem kilka razy wałki w bębnie od minolty pagepro 1350W - tam można poodkręcać co nieco więc sprawa jest prosta. Tutaj natomiast mam pytanie - jak się do tego dobrać ? :)

Pozdrawiam

• #2 08 Sie 2012 08:27
    krakarak
    Poziom 37  

Króciutko - jak masz na stole wyjęty zespół drukujący to naciskając kolorową dźwignię zwalniasz i wyjmujesz sam kartridż z tonerem.
    Teraz ostrym końcem wkrętaka lub czubkiem noża wysuwasz i zdejmujesz jeden z metalowych zatrzasków na ośce stalowego, poziomego pręta, który przechodzi przez środek bębna. Następnie wyciągasz ten pręt i to koniec twoich zmagań, bo pozostało tylko rozłożyć górę z elektrodą ładującą umieszczona w plastiku ( taka siateczka oraz cienki drucik ponad nią ) od pozostałej, większej części zespołu drukującego. Proste jak budowa cepa.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty