Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

BROTHER DCP-7055 - Wymiana Wałka OPC w Bębnie.

PoltergeisT 08 Aug 2012 07:43
 • #1 08 Aug 2012 07:43
  PoltergeisT
  Level 8  
  Helpful post? (0)
  Witam.
  Posiadam w pracy Brothera DCP 7055. Sprawa polega na tym , że chcę wymienić wałek OPC w kasecie bębna. Kupiłem zamiennik na alejkach i teraz dumam jak to rozłożyć. Z tego co widziałem to wałek mocowany jest na zatrzaski lub wsuwki ale sama kaseta nie ma żadnych śrubek żeby można było od razu dostać się do wałka.

  Wcześniej wymieniałem kilka razy wałki w bębnie od minolty pagepro 1350W - tam można poodkręcać co nieco więc sprawa jest prosta. Tutaj natomiast mam pytanie - jak się do tego dobrać ? :)

  Pozdrawiam
 • #2 08 Aug 2012 08:27
  krakarak
  Level 37  
  Helpful post? (0)
  Króciutko - jak masz na stole wyjęty zespół drukujący to naciskając kolorową dźwignię zwalniasz i wyjmujesz sam kartridż z tonerem.
  Teraz ostrym końcem wkrętaka lub czubkiem noża wysuwasz i zdejmujesz jeden z metalowych zatrzasków na ośce stalowego, poziomego pręta, który przechodzi przez środek bębna. Następnie wyciągasz ten pręt i to koniec twoich zmagań, bo pozostało tylko rozłożyć górę z elektrodą ładującą umieszczona w plastiku ( taka siateczka oraz cienki drucik ponad nią ) od pozostałej, większej części zespołu drukującego. Proste jak budowa cepa.
  Search 4 million + Products
Browse Products