Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi .

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi .
Autor
Wiadomość
messik32
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Słubice

Post#1 Post autora tematu 10 Sie 2012 09:42   

Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi .

Witam !
Mam router Thomson TWG870 od vectry , i mam pytanie jak połączyć się z " menu routera " żeby zmienić hasło do WiFi itp.
W przeglądarkę wpisuje adres http://192.168.0.1/ i wyskakuje okienko w którym mam podać nazwę użytkownika oraz hasło .
Dodam aby nie wypowiadać się takimi odpowiedziami : Google nie gryzie i tym podobne .
Szukałem dużo razy w google ale nie ma efektów ..
Nie wiem skąd mam wziąć nazwę użytkownika i hasło .
Instrukcje mam i nie jest ona po polsku .
W instrukcji mam naklejoną naklejkę na którym pisze :
- SSID : (jakieś dane )
- WEP/WPA : (jakieś dane )
- GUEST_SSID : (jakieś dane )
- WPA-PSK " (jakieś dane )

Na pudełku mam dodaną karteczkę chyba od vectry , takie coś :

Przeglądanie usługi WiFi

Stan dostarczania : Dodane (niezweryfikowane)
Faktyczna data i czas : 2012-08-09 08:47:42
Typ szyfrowania : WPA
SSID [vnet - ostatnie 6 cyfr adresu MAC ] : mam vnet-******

* - końcówka tych 6 cyfr

Kanał : 8

Hasło : i hasło .

Dodam jeszcze taki mam problem ..

Chciałbym połączyć się z menu routera i skonfigurować , ponieważ nie mogę połączyć się z WiFi przez tablet .
W telefonie mi działa WiFi normalnie , model telefonu Samsung monte . A w tablecie jest łączenie , potem pisze trwa uwieżytelnienie , coś takiego . A po kilku sekundach/minucie pisze takie coś :

Zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK

Potem pisze :

Poza zasięgiem , zabezpieczona za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK

A jest tablet koło routera ...!

Dodam jeszcze że raz było połączenie z tabletem a WiFi ...!

Po tym razie już nie miałem łączenia z WiFi po przez tablet ...

A w telefonie działa bez problemu ..

Help ... !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2012 09:42   

Powrót do góry

Toledo1901
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Gdańsk

Post#2 10 Sie 2012 09:51   

Re: Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi

nazwa uzytkownika pusta hasło admin chyba ze poprzednio ktos juz konfigurowal routher i go zmienil

Dodano po 10 [sekundy]:

napisz czy dziala

Dodano po 2 [minuty]:

mama google nie gryzie proszę znalazłem http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg870-eu.pdf ^^ rozdział drugi :P
Powrót do góry

messik32
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 10 Sie 2012 09:52   

Re: Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi

Toledo1901 napisał:
nazwa uzytkownika pusta hasło admin chyba ze poprzednio ktos juz konfigurowal routher i go zmienil

Dodano po 10 [sekundy]:

napisz czy dziala

Nie działa , nie wchodzi mi ...

No dobra no to np. vectra mi tam już skonfigurowała ale czemu nie mogę połączyć się z WiFi po przez tablet ?

Edit..

Czytałem to ...
Powrót do góry

Toledo1901
Poziom 12
Poziom 12

Post#4 10 Sie 2012 09:54pomocny post - solucja   

inne urządzenia łącza sie z wifi bez problemu?
Powrót do góry

messik32
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 10 Sie 2012 09:57   

No tak telefon normalnie bez problemów , a z tablet to co napisałem na górze ..
Powrót do góry

Toledo1901
Poziom 12
Poziom 12

Post#6 10 Sie 2012 10:01pomocny post - solucja   

Na początek wyłącz zabezpieczenia. Włącz automatyczne pobieranie ip. Zmień klasę wifi na obsługiwaną przez tablet (ale nie masz dostepu do routhera) mozesz poszukac ja zrestartowac routher i haslo w danym routherze. Ale stawiam ze powinieneś zaktualizowac firmware w tablecie pewnie jest stare i wychodzi dany problem.

Dodano po 1 [minuty]:

tfu w routerze
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2012 10:01pomocny post - solucja   

Powrót do góry

messik32
Poziom 3
Poziom 3

Post#7 Post autora tematu 10 Sie 2012 10:02   

Nie mam pojęcia jak to zrobić , jestem zielony w tej sprawie ...
Możesz mi powiedzieć jak to zrobić ?
Powrót do góry

Toledo1901
Poziom 12
Poziom 12

Post#8 10 Sie 2012 10:11pomocny post - solucja   

przyklad na tp-link aktualizacja calego routhera
"Przed uaktualnieniem istnieje coś trzeba wiedzieć.
1) Zapisz wszystkie bieżące ustawienia jako musisz wprowadzić je ręcznie po aktualizacji.
2) Wybierz oprogramowanie, które ma tę samą wersję sprzętu same.
3) DO NOT upgrade firmware z komputera z połączenia bezprzewodowego. Użyj komputera, które można podłączyć do routera za pomocą kabla Ethernet. Można uszkodzić router z powodu zwiększonej utraty pakietów z połączenia bezprzewodowego.
4) Nie wyłączaj zasilania podczas modernizacji.

Krok 1. Zaloguj się na Router ADSL wpisując http://192.168.1.1 w polu adresu przeglądarki (np. Internet Explorer, Netscape). Zarówno nazwa użytkownika i hasło to admin, jeśli nie zmienił.
Krok 2 Kliknij Zarządzania -> Software Update po lewej stronie kliknij przycisk Przeglądaj, aby wybrać oprogramowanie pobrane wcześniej.
Krok 3. Kliknij przycisk Aktualizuj oprogramowanie, odczekać około 5 minut, a DSL Router uruchomi się ponownie.
Krok 4. Sprawdź, czy router firmware jest uaktualniony.
Krok 5 powrócić do ustawień, które mają wypisane przed uaktualnieniem."

do siebie musisz sie wpierw dostac (zrestartowac haslo) restartowac hasło mozna roznie zalezy od rothera niektore przytrzymaniem restarta na kilka sekund przywraca ustawienia fabryczne niektore kilkakrotne impulsywne wcisniecia musisz znalesc w instrukci co wyslalem badz innej. reszte konfiguracji przeprowadz na komputerze podlaczonym nie przez wifi tylko przez kabel do routhera
Powrót do góry

messik32
Poziom 3
Poziom 3

Post#9 Post autora tematu 10 Sie 2012 10:15   

Mam za routerem reset i mały guziczek ..
A nie można było iść do vectry z tablet'em i z routerem ?
Powrót do góry

Toledo1901
Poziom 12
Poziom 12

Post#10 10 Sie 2012 10:21pomocny post - solucja   

dopiero doczytalem ze z vectry.... Niestety Vectra blokuje dostęp do modemu i jeżeli nie podadzą przez tel. lub nie zlituje się jakiś serwisant, to nic nie poradzisz. Musisz ich poprosic o pomoc z danym problemem że nie możesz podlaczyc tableta i bedzie wina firewala i musza udzielic Ci pomocy bądz przeprowadzic aktualizacje samemu. pozdrwiam
Powrót do góry

messik32
Poziom 3
Poziom 3

Post#11 Post autora tematu 10 Sie 2012 11:48   

Może ktoś wie dlaczego w tablecie mam słaby zasięg WiFi ?

W tablecie jest :

802.11 b/g

Tablet aż trza trzymać koło routera .
Jak odciągnę tablet z 1 metr to zasięg zanika ..

Sieć zabezpieczony jest za pomocą protokołu WPA/WPA2 PSK
Słyszałem coś o tym że tablet nie łączy z takim czymś coś takiego ...
Proszę o pomoc !
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Sie 2012 11:48   

Powrót do góry

jurek.adam
Poziom 25
Poziom 25

Miasto: Chęciny

Post#12 11 Sie 2012 21:42   

Cytat:
A nie można było iść do vectry z tablet'em i z routerem ?
Jeśli reset przyciskiem z tyłu nie pomógł, to jedyne rozwiązanie, ale nie trzeba zabierać ze sobą routera. Tak w ogóle, to Thomson ma beznadziejny moduł bezprzewodowy.

Możesz kupić własny router wifi i nie być od nich zależny. Nowy Tp-Link TL-WR740N, koszt ~60 zł, problem z dostępem i konfiguracją zostanie rozwiązany.
Powrót do góry

damus666
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: KKO

Post#13 27 Paź 2012 23:53   

Vectra ogranicza Ci ilość urządzeń, które mogą się podłączyć przez wifi. Musisz podejść do BOKu i poprosić o zmianę na więcej urządzeń. Miałem podobny problem przy 24Mb miałem możliwość podłączenia do 8 urządzeń (teoretycznie), standardowo było ograniczone do 2 (1 kabel + wifi). Po zmianie przez BOK problem dalej się nie zmienił, wina leżała po stronie routera thomson twg850. Teraz wymienili mi na twg870 wszystko chodzi jak należy (1 kabel + 4 wifi). Co do Panelu administracyjnego też nie mogę się zalogować :(

Sprawdź tak:
reset routera, łączysz się tabletem (wpuści Ci tylko pierwsze urządzenie) jak będziesz chciał korzystać z telefonu, to restart i łączysz się telefonem.

Jeśli się potwierdzi to co napisałem to ograniczają Ci ilość połączeń z vectry.
Powrót do góry

stmaciek
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Starachowice

Post#14 09 Gru 2012 08:57   

Witam
Ja od czwartku mam podobny problem. Do piątku walczyłem z podłączeniem kompów i komórek do netu. I tu zgadzam się z poprzednikiem. Po telefonie do vectry dowiedziałem się o ograniczeniu do dwóch urządzeń. Mam dwa dynamiczne adresy z puli publicznej i one się przypisują do dwóch urządzeń.
I tu się zaczynają schody. Pani z vectry wbiła się w router wi-fi TGW870 i zamieniła mi router w router :D z pulą adresów 192.168...... i możliwością podłączenia do netu większej jlości urządzeń. Z tym, że to nie działa. Ponowny telefon restart i nic. Powróciły adresy publiczne i problem zgłoszony do informatyków. Czekam do poniedziałku, a że nie minęło 10 dni od podpisania umowy rezygnuje z ich wi-fi.
Najciekawsze było pytanie pani, czy nie zostałem poinformowany o ograniczeniu do dwóch urządzeń.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> Router Thomson TWG870 - Jak zalogować się do routera i brak łączności z WiFi .
Strona 1 z 1