Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica

heniekone 12 Aug 2012 23:14
 • #1 12 Aug 2012 23:14
  heniekone
  Level 5  
  Helpful post? (0)
  Witam
  Mam dylemat jak podłaczyć nowy głośniki w passacie b5 .Wymontowalem stare głośniki w passacie i zabrałem się za wymiane na nowe w starych głośnikach była kostka na 4 przeody -czarny niebieski i dwa brazowe jeden z paskiem .Mam Jbl i jak teraz posłaczyć do zwrotnicy te kabelki żeby wszsytko chulało w zwrotnicy jest podłaczenie na glosnik wysko tonowy i nisko tonowy wiec zostaje mi jedna para kabelków i tu jest problem podlaczam w rozny sposób i za diabła nic nie gra .Z góry dziękuję za pomoc .Pzodrawiam
 • Helpful post
  #2 13 Aug 2012 00:54
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  Proste - w kostce jedna para doprowadza sygnał z radia do głośnika, a druga para, to doprowadzenie przewodu do głośnika wysokotonowego umieszczonego wyżej. Chyba nie muszę ci pisać, jak sprawdzić, który jest który?
  Więc odłączasz/odcinasz przewody do tweetera i wpinasz się ze zwrotnicą.
  PS. Sprawdziłeś, czy zwrotnica nie przeciąża radia i nie powoduje wyłączania końcówki mocy?
 • #3 13 Aug 2012 16:08
  heniekone
  Level 5  
  Topic author Helpful post? (-1)
  Witaj Błażeju
  Dzieki za pomoc ale znów mam problem zrobiłem jak radziłeś i czarny i brązowy to trawertyny bo takie przewody widać że idą od gornych głosnikow do kostki przy przy dolnym glosniku podlaczylem to pod zwrotnice i zasilajacy to brazowy z paskiem i minus to niebieski ale powiem ci ze nic nie funguje przod glosnikow smiga ale tył nic ani jedna strona co wymontowalem glosnik ani druga strona tylu gdzie glosnika nie ruszalem a nie sprawdzalem z ta zwrotnica jak pisales ?Nie wiem co moglem porabac bo mam wzmacniacz JBL i wszsytkie glosniki podpiete sa pod wzmacniacz ,moze wiesz co moglem wymlodzic Dzieki i pozdrawiam ;)
 • Helpful post
  #4 13 Aug 2012 16:20
  Błażej
  VIP Zasłużony dla elektroda
  Helpful post? (0)
  Wysuń radio, wypnij ISO i sprawdzaj po kolorach, a najlepiej miernikiem, który jest który. Jakiegoś aktywnego systemu tam nie było? Zresztą to będzie po ISO widać.
  Na odległość trudno mi cokolwiek wróżyć. Przyjedź :D
  Search 4 million + Products
Browse Products