Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica
Autor
Wiadomość
heniekone
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bergen

Post#1 Post autora tematu 12 Sie 2012 23:14   

wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica

Witam
Mam dylemat jak podłaczyć nowy głośniki w passacie b5 .Wymontowalem stare głośniki w passacie i zabrałem się za wymiane na nowe w starych głośnikach była kostka na 4 przeody -czarny niebieski i dwa brazowe jeden z paskiem .Mam Jbl i jak teraz posłaczyć do zwrotnicy te kabelki żeby wszsytko chulało w zwrotnicy jest podłaczenie na glosnik wysko tonowy i nisko tonowy wiec zostaje mi jedna para kabelków i tu jest problem podlaczam w rozny sposób i za diabła nic nie gra .Z góry dziękuję za pomoc .Pzodrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Sie 2012 23:14   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#2 13 Sie 2012 00:54pomocny post - solucja   

Re: wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica

Proste - w kostce jedna para doprowadza sygnał z radia do głośnika, a druga para, to doprowadzenie przewodu do głośnika wysokotonowego umieszczonego wyżej. Chyba nie muszę ci pisać, jak sprawdzić, który jest który?
Więc odłączasz/odcinasz przewody do tweetera i wpinasz się ze zwrotnicą.
PS. Sprawdziłeś, czy zwrotnica nie przeciąża radia i nie powoduje wyłączania końcówki mocy?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2012 00:54pomocny post - solucja   

Powrót do góry

heniekone
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Bergen

Post#3 Post autora tematu 13 Sie 2012 16:08   

Witaj Błażeju
Dzieki za pomoc ale znów mam problem zrobiłem jak radziłeś i czarny i brązowy to trawertyny bo takie przewody widać że idą od gornych głosnikow do kostki przy przy dolnym glosniku podlaczylem to pod zwrotnice i zasilajacy to brazowy z paskiem i minus to niebieski ale powiem ci ze nic nie funguje przod glosnikow smiga ale tył nic ani jedna strona co wymontowalem glosnik ani druga strona tylu gdzie glosnika nie ruszalem a nie sprawdzalem z ta zwrotnica jak pisales ?Nie wiem co moglem porabac bo mam wzmacniacz JBL i wszsytkie glosniki podpiete sa pod wzmacniacz ,moze wiesz co moglem wymlodzic Dzieki i pozdrawiam ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Sie 2012 16:08   

Powrót do góry

Błażej
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Oława

Post#4 13 Sie 2012 16:20pomocny post - solucja   

Wysuń radio, wypnij ISO i sprawdzaj po kolorach, a najlepiej miernikiem, który jest który. Jakiegoś aktywnego systemu tam nie było? Zresztą to będzie po ISO widać.
Na odległość trudno mi cokolwiek wróżyć. Przyjedź :D
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> CarAudio Ogólne -> wymiana głośnika passat b5 -zwrotnica
Strona 1 z 1