X

Myjka ultradźwiękowa - jakie zasilanie?

mario1978 14 Aug 2012 03:12
  • #1 14 Aug 2012 03:12
    mario1978
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Kupiłem ze złomu myjkę ultradźwiękową i nie wiem jakiego zasilania ona wymaga.
    Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś wie gdzie mogę odszukać jej schemat, model lub nazwę firmy, która to produkowała.
    Z generatora (nie jestem do końca pewny czy tam w środku jest generator, czy nie, bo ta część może być zalana w środku żywicą i dlatego tak dużo waży - 12kg) wychodzi jeden kabel dwużyłowy zakończony wtyczką DIN 5c.
    Przewody z kabla są przylutowane do dwóch bolców z pięciobolcowej wtyczki, kolejne dwa bolce połączone są ze sobą, zaś piąty bolec nie ma podłączenia.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi w rozwikłaniu problemu zasilania tego urządzenia.

Ps. Waga urządzenia (bez koszyka i pojemnika na płyn) to ponad 12kg
  • #2 14 Aug 2012 10:55
    kpodstawa
    Level 30  
    Helpful post? (0)
    Odpowiem przez porównanie wtyczek. Otóż miałem kiedyś bateryjny magnetofon kasetowy z zasilaczem sieciowym łączonym m.in. kablem z wtyczkami DIN. Zasilacz dawał napięcie 9VDC i prąd o wartości rzędu kilkuset [mA]. Jeżeli go znajdę lub dokumentację, to napiszę poprawną wartość prądu.

Dla porządku napiszę, że zastosowano tam wtyki 5 stykowe, ale nie takie, jak dla Audio-Stereo (półkole 5 styków na obwodzie), lecz układ kwadratu i 5 styk w centrum.

Krzysztof Podstawa
  • #3 16 Aug 2012 01:11
    Wieslaw Bicz
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Wszystko wskazuje na to, że jest to tylko wanna ze zintegrowanym przetwornikiem. Potrzebny jest jeszcze generator. Żeby go dobrać, potrzeba ocenić zapotrzebowanie mocy przetwornika i jego parametry impedancyjne. No i oczywiście sprawdzić, czy działa.
  • #4 30 Aug 2012 23:46
    mario1978
    Level 9  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję za odpowiedzi.
  Search 4 million + Products
Browse Products