Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Myjka ultradźwiękowa - jakie zasilanie?

mario1978 14 Sie 2012 03:12
  • #1 14 Sie 2012 03:12
    mario1978
    Poziom 9  

Kupiłem ze złomu myjkę ultradźwiękową i nie wiem jakiego zasilania ona wymaga.
    Chciałbym dowiedzieć się czy ktoś wie gdzie mogę odszukać jej schemat, model lub nazwę firmy, która to produkowała.
    Z generatora (nie jestem do końca pewny czy tam w środku jest generator, czy nie, bo ta część może być zalana w środku żywicą i dlatego tak dużo waży - 12kg) wychodzi jeden kabel dwużyłowy zakończony wtyczką DIN 5c.
    Przewody z kabla są przylutowane do dwóch bolców z pięciobolcowej wtyczki, kolejne dwa bolce połączone są ze sobą, zaś piąty bolec nie ma podłączenia.

Byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś pomógł mi w rozwikłaniu problemu zasilania tego urządzenia.

Ps. Waga urządzenia (bez koszyka i pojemnika na płyn) to ponad 12kg

• #2 14 Sie 2012 10:55
    kpodstawa
    Poziom 31  

Odpowiem przez porównanie wtyczek. Otóż miałem kiedyś bateryjny magnetofon kasetowy z zasilaczem sieciowym łączonym m.in. kablem z wtyczkami DIN. Zasilacz dawał napięcie 9VDC i prąd o wartości rzędu kilkuset [mA]. Jeżeli go znajdę lub dokumentację, to napiszę poprawną wartość prądu.

Dla porządku napiszę, że zastosowano tam wtyki 5 stykowe, ale nie takie, jak dla Audio-Stereo (półkole 5 styków na obwodzie), lecz układ kwadratu i 5 styk w centrum.

Krzysztof Podstawa

• #3 16 Sie 2012 01:11
    Wieslaw Bicz
    Poziom 17  

Wszystko wskazuje na to, że jest to tylko wanna ze zintegrowanym przetwornikiem. Potrzebny jest jeszcze generator. Żeby go dobrać, potrzeba ocenić zapotrzebowanie mocy przetwornika i jego parametry impedancyjne. No i oczywiście sprawdzić, czy działa.

• #4 30 Sie 2012 23:46
    mario1978
    Poziom 9  

Dziękuję za odpowiedzi.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty