Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gdzie w Warszawie TANIO wyciąć i podfrezować otwory pod głosniki?

kiszuriwalilibori 14 Sie 2012 08:35 3897 19
  • #1 14 Sie 2012 08:35
    kiszuriwalilibori
    Poziom 9  

Pytanie jak w temacie - zacząłem robić zestaw DIY na Usherkach, ale nie podejmę się wycięcia otworów w 5 cm mdfie.

Z wywierceniem jak mówia stolarze jeszcze pół biedy, ale frezowanie nabija. Czy ktoś zna tanie miejsce - albo chciałby parę złotych w ten sposób dorobić?

• #2 14 Sie 2012 08:53
    Safarek
    Poziom 8  

kiszuriwalilibori napisał:
    ale frezowanie nabija

Co to znaczy frezowanie nabija?

• #3 14 Sie 2012 08:58
    kortyleski
    Poziom 39  

Kupić frezarkę w markecie, poniżej stówki dostaniesz jakiegoś chinola. Trochę poćwiczysz i sam zrobisz

• #4 14 Sie 2012 12:17
    kiszuriwalilibori
    Poziom 9  

Frezowanie nabija cenę, o to szło. Kolega który kupił frezarkę - własnie chinola w markecie nie ma już palca bo rozpadła mu się w rękach :cry:

• #5 14 Sie 2012 19:40
    Areek2
    Poziom 21  

Usherki z zamówienia z diyaudio :P
    Kur... forum padło ;/

Słuchaj! Kup 3 mm HDF, narysuj na nim idealnie głośniki, wytnij wyrzynarką, jak nie masz to nawet i jakimś brzeszczotem, nożykiem do tapet z dokładnością do 1 mm, resztę doszlifuj zaokrąglonym pilnikiem i przyklej na front.

Dla T9950 frez 3 mm idealnie pasuje, dla midwoofera musisz jeszcze "podskrobać" MDF spod spodu na jakieś 2 mm, ale tutaj już nie liczy się dokładność bo i tak to przykryjesz.

Godzinka precyzyjnej dłubaniny i masz "frezy" za free!

• #6 18 Sie 2012 13:24
    kiszuriwalilibori
    Poziom 9  

OK, załapałem przy drugim przeczytaniu dopiero; ale zawsze :P Czyli gdybym nakleił 2x 3mm mdf to miałabym to o czym piszesz bez skrobania!
    Tylko jeden szkopuł; brzegi tego frontu mam sfrezowane pod kątem, więc żeby to ładnie zafornirować to wtedy bym musiał ściąć je pod ten sam kąt heblem czy czymś podobnym bo inaczej będzie łamaniec. ale pomysł miodny, dzięki.

PS, nie orientujesz się jak tunel BR chodzi w tym zestawie albo wprost w Akkus V2? Nad diyaudio było kilka takich projektów ale razem z forum poszły...

• Pomocny post
    #7 18 Sie 2012 14:52
    Areek2
    Poziom 21  

OK, załapałem przy drugim przeczytaniu dopiero; ale zawsze :P

N przyszłość załatwię jakieś zdjęcie, bo często pada podobne pytanie :P
    Czyli gdybym nakleił 2x 3mm mdf to miałabym to o czym piszesz bez skrobania!

Nie inaczej :) Jak będzie za głęboko to nawet i lepiej - dasz cieniutką uszczelkę/podkładkę z jakiejś gumy czy pianki i dociągniesz głośnik wkrętami tak, aby ładnie licował się z frontem kolumny.
    Trzeba sobie jakoś radzić :)

Tylko jeden szkopuł; brzegi tego frontu mam sfrezowane pod kątem, więc żeby to ładnie zafornirować to wtedy bym musiał ściąć je pod ten sam kąt heblem czy czymś podobnym bo inaczej będzie łamaniec.

Nawet nożykiem do tapet/ostrym nożem dasz radę. Pod koniec doszlifuj papierem na klocku.
    Tylko zwróć uwagę na to, że po doklejeniu HDFu skos będzie większy.
    Jeżeli nie będzie Ci się podobać to na skosie też możesz przykleić HDF.
    Mam nadzieję, że w miarę jasno piszę i potrafisz sobie to wyobrazić :P

PS, nie orientujesz się jak tunel BR chodzi w tym zestawie albo wprost w Akkus V2? Nad diyaudio było kilka takich projektów ale razem z forum poszły...

Napisz do loudspeakershopu, ewentualnie bezpośrednio do P. Albeckiego. Jak powiesz, że masz głośniki o nich to nie powinni robić problemu z udostępnieniem informacji na temat projektu.

• #8 19 Sie 2012 13:21
    kiszuriwalilibori
    Poziom 9  

No teraz jasne jak słońce. trochę krepowałbym się napisać do P. Albeckiego bo w końcu klonuję jego projekt a nie kupuję zestaw; z drugiej strony głośniki też coś kosztowały. w sumie nic mnie to nie kosztuje taka operacja więc dlaczego by nie spróbować

• #9 19 Sie 2012 14:22
    Areek2
    Poziom 21  

Ewentualnie możesz napisać na daudio.eu - forum powstało w zastępstwie za diyaudio.
    .3lite ma skopiowaną całą bazę danych z diyaudio, jeżeli pamiętasz czy gdzieś tam był umieszczony schemat, w jakim temacie to powinien pomóc.

• #10 20 Sie 2012 22:51
    michalq1
    Poziom 8  

Zobacz w Warszawie u jakiegoś stolarza. Mój tata się zajmuje stolarką, musisz mieć dobrą frezarkę albo wyżynarkę bo inaczej ostrze pęknie i cię pokaleczy . Jak byś mieszkał w Gdyni to pomogł bym ci , lecz życie nie jest HAJLAJF. Znajdz stolarza który ma frezarke i wyrzynarke

• #11 20 Sie 2012 23:05
    Areek2
    Poziom 21  

michalq1 napisał:
    musisz mieć dobrą frezarkę albo wyżynarkę bo inaczej ostrze pęknie i cię pokaleczy

Jaka to dobra frezarka/wyrzynarka? Dlaczego zakładasz, że pęknie?
    michalq1 napisał:
    Znajdz stolarza który ma frezarke i wyrzynarke

Mając frezarkę wyrzynarka jest zbędna.
    Za koszt usługi stolarza można kupić jakąś tanią frezarkę, dorobić cyrkiel, a warsztat otrzyma nowy sprzęt.
    Pomijam fakt, że stolarze są niedokładni! A przy frezie pod głośnik 1mm różnicy to dużo.

• #12 21 Sie 2012 09:23
    michalq1
    Poziom 8  

Wiesz, idz do stolarza , daj Mu na Tzw.Flaszke i zapytaj sie czy możesz sam użyć frezarki do wywiercenia otworów, ale ja bym ci radził wyrzynarką , jest prostsza w obsłudze i robi małe nierówności które wygładzisz pilnikiem do drewna . A co do Frezarki tutaj masz : http://www.skapiec.pl/site/cat/502/comp/245858 Lecz na wywiercenie kilku otworów to się nie opłaca kupować nowej frezarki. Chyba ,że masz swoją wyrzynarke to kup tylko nowe ostrza do drewna ,żeby były ostre i uważaj jak jedziesz nią bo 1 ruch i możesz mieć po palcach więc ostrożnie i Powodzenia :)

PS. dobra wyrzynarka/frezarka to taka która niepochodzi z MADE in China i musi robić dobre pomiary w tym sensie Np. Ten Festol na frezarce ma o ile ma niedokładności na każdym z ostrzy i to ci pozwala na dokładność do tego 1 mm którego nie chcesz mieć w kolumnie/ skrzynce .

A co do tego czemu zakładam ,że pęknie. Ostrza mają różna grubości i są do wybranych typów materiałów, np. do drewna twardego, lub też miękkiego , metalu , mosiądzu ,plastyku , Itd. Musisz też dobrze operować wyrzynarką , jak za szybko pojedziesz to może pęknąć, skrzywić się , albo przejechać poza Okręg do wycięcia. / bo przy frezarce niema to znaczenia tam kładziesz deske/ drewno, i ciągniesz wajchę do siebie i ostrze się zagłębia.

• #13 21 Sie 2012 09:56
    398216
    Usunięty  
  • #14 21 Sie 2012 16:39
    Areek2
    Poziom 21  

michalq1 widocznie dla Ciebie nie istnieją inne kolumny niż Altusy.
    Teraz robi się to tak:
    Gdzie w Warszawie TANIO wyciąć i podfrezować otwory pod głosniki?
    W jaki sposób chcesz zrobić taki otwór wyrzynarką?
    Jedyną sensowną alternatywą jest metoda, którą już wcześniej opisałem.
    Wiadomo, że tani sprzęt nie jest niezawodny, ale bez jaj!

Zapewniam Cię, że takim home made cyrklem i najtańszą frezarką zrobisz frez z dokładnością co do dziesiątych części mm.

Link

I nie potrzeba do tego dedykowanego dla stolarzy festoola!

• #15 21 Sie 2012 19:18
    michalq1
    Poziom 8  

Aha takie kolumieniki , ja myśałem ,że monitory normalne takie . Mogłeś napisać ,że podłogowe ;D / to tylko wyrzynarką z ostrzem do drewna.

Ps, to Powodzenia ci życzę w budowie ich , pózniej napisz jak grają :)

A co to ma niby do rzeczy, czy podłogowe, czy nie? Frezuje się dokładnie tak samo - nie zależnie czy w małej niskiej, czy wysokiej, dużej kolumnie.
    Kolega po prostu chciał się wykazać, ale mu nie wyszło.
    Kolejny taki pisany "na siłę" post zostanie nagrodzony ostrzeżeniem.
    3.1.11. Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady, porady nie będące próbą rozwiązania problemu oraz publikowanie identycznych wpisów następujących po sobie lub powtarzających informacje ujęte w toku dyskusji.
    (dj-MatyAS)

• #16 21 Sie 2012 19:30
    Areek2
    Poziom 21  

To nie moje kolumny, filmik też nie.
    Miałem na myśli to, że wyrzynarką nie zrobisz takich frezów pod głośnik.
    Czy to kolumna podłogowa, monitor, itd. - głośniki są. Więc co za różnica? (Pytanie retoryczne.)

• #17 21 Sie 2012 19:34
    michalq1
    Poziom 8  

Lecz, monitory maja inne otwory na głośniki mają zwykłe nie wyfrezowane na krawędzi aby głośnik wszedł głębiej do skrzynki . To masz Frezarke ?

Patrz moderacja wyżej!
    (dj-MatyAS)

• #18 21 Sie 2012 20:01
    Areek2
    Poziom 21  

A wiesz chociaż dlaczego robi się podfrezowania?
    Poza względami estetycznymi także, a nawet przede wszystkim:
    http://www.diyakustyk.com/artykuly/dyfrakcja/dyfrakcja.html
    Aktualnie wszystkie porządne kolumny, czy to fabryczne, czy DIY, podłogówki, monitory - mają podfrezowania pod głośniki, chociażby pod wysokotonówki.

Mam frezarkę. Dla Twojej wiadomości dałem 140 zł za powystawówkę. Zrobiłem nią nie jedne kolumny i nadal śmiga.

• #19 28 Sie 2012 11:26
    jezg
    Poziom 1  

Witam, mogę pomóc w wycięciu otworów, mam dostęp do plotera cnc.

• #20 11 Wrz 2014 17:34
    Blaze CNC
    Poziom 1  

troche stary temat ale i tak jakby ktos szukał jeszcze tematu frezowania w warszawie zwłaszcza cnc to moze uderzyć do nas spokojnie wyfrezujemy w mdf co trzeba ; )

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME