Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv led Samsung UE40ES6800s opinie

YUREK1st 16 Sie 2012 15:13 12090 25
  • #1 16 Sie 2012 15:13
    YUREK1st
    Poziom 12  

Ponieważ noszę się z zamiarem kupna tv led Samsung UE40ES6800s a szukajka niczego nie znalazła na jego temat (chociaż nie jest to już nowość) to proszę może ktoś z użytkowników lub ludzi którzy mają jakiś kontakt z w/w sprzętem zniechęci albo zachęci mnie do jego kupna. Mogą być też czysto subiektywne oceny.

• Pomocny post
    #2 17 Sie 2012 15:20
    kry1972
    Poziom 18  

Witaj, posiadam ten model od 3 miesięcy i jestem z niego bardzo zadowolony. Jedynie co żałuje to fakt, że nie kupiłem 46 calowego, jak zapewne wiesz, te modele mają bardzo wąskie ramki. Programy oglądam z ok. 3-3.5m i czuję lekki niedosyt, że mu trochę tych cali brakuje ( hi hi ale domownicy uważają że jest akurat w sam raz ). Obraz hd żyleta, programom cyfrowym również nic nie brakuje, za to telewizja analogowa - bez komentarza ( ha ha ) . Jeżeli chodzi o odbiór TV to MOIM zdaniem wart swojej ceny. Co do przeglądarki, to podłączyłem go poprzez router na 2 dni i zrezygnowałem, wolę przeglądać internet przez komputer. Obsuga pilotem to istny horror, a nie chcę jeszcze zagracać stolika klawiaturą oraz myszką. Jeżeli masz jakieś pytania, co do tego telewizora to chętnie odpowiem, nie odpowiem za to na pytania, co do przeglądarki ponieważ nie używam, a nie chcę CIĘ wprowadzać w błąd. Pozdrawiam.

• #3 17 Sie 2012 15:56
    YUREK1st
    Poziom 12  

Dzięki za tą garść spostrzeżeń. Czy mógłbyś jeszcze ocenić wierność odwzorowania kolorów np. w filmach przyrodniczych i może coś o jakości 3D.
    A jak zachowuje się ekran w mocno oświetlonym pokoju?
    Pozdrawiam.

• Pomocny post
    #4 17 Sie 2012 18:50
    kry1972
    Poziom 18  

Kolory i inne parametry zależą od ustawień, a jest ich tyle, że sam bawię się nimi do tej pory, ale jak coś przedobrzysz to jest DZIĘKI BOGU funkcja ustawienia fabryczne, korzystałem z niej nie raz (ha ha ). Ja np. ustawiłem tryb obrazu na dynamiczny i kolory na 90 proc. i wierz mi szczerze kolory i obraz to bajka, zwłaszcza HD. Co to 3d, to najlepszy obraz jest gdy oglądasz oryginalny film 3d. Na pewno nie masz co liczyć na to, że będą ci z ekranu wyskakiwać różne postacie lub pociski, ale w tym tygodniu oglądałem z pendrive Avatara 3d oraz Transformers 3, ROBI WRAŻENIE !!! Programy w 3d najlepiej oglądać w rozdz. HD, i tutaj muszę Cię delikatnie zmartwić ponieważ, żeby było lepsze odzwierciedlenie, (ja ustawiam głębię obrazu na max.), pojawiają się delikatne odbicia, ale w tym przypadku, poradziłem sobie z tym, ustawiając tryb obrazu na film. Tylko trochę w tym trybie są mniej dynamiczne kolory, ale za to jest głębia. Oświetlenie w danym pomieszczeniu na ekran, nie ma nic do znaczenia. Ten odbiornik wyposażony jest w ROZWIĄZANIE EKO, w zależności od oświetlenia ustawia się automatycznie jasność ekranu, Osobiście tą funkcję wyłączyłem i jasność mam jednakową, bez względu na oświetlenie. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to napisz, postaram się Ci odpowiedzieć, w końcu nie co dzień kupuje się nowy telewizor, prawda ? HI HI . Pozdrawiam

• #5 17 Sie 2012 19:02
    YUREK1st
    Poziom 12  

O wielkie dzięki, coś już wiem a jeśli się zdecyduję na w/w zakup to może wymienimy spostrzeżenia.
    Pozdrowionka.

• #6 17 Sie 2012 19:12
    kry1972
    Poziom 18  

Nie ma sprawy, możesz w każdej chwili o coś zapytać, a ja postam się obiektywnie i szczerze odpowiedzieć. Miłych zakupów i dobrego wyboru HI HI. Pozdrawiam.

• #7 09 Wrz 2012 15:29
    YUREK1st
    Poziom 12  

No i stało się, telewizor stoi w domu, pełna zgodność z ofertą i z Twoimi uwagami. :D
    Ponieważ wcześniej miałem kontakt z dwoma starszymi modelami serii "D" to miałem obawy i mieszane uczucia przed zakupem. :|
    Po kilku dniach używania jestem mile zaskoczony, trzeba by się mocno starać żeby do czegoś się przyczepić.
    No może do słabej prędkości przeglądarki mimo internetu 20 Mb/s i jeszcze kiepskiej jakości programów analogowych. :cry:
    3D full HD na pożyczonym BLURAYu jest niesamowite!
    Oby działał jak najdłużej czego i Tobie życzę.
    Walczę jeszcze z edycją kanałów bo chciałem to zrobić na kompie ale mam problem z dobraniem pendriva który spełni wymagania prędkości zapisu TV SAMSUNG (ciekawe czy są takie?)
    Jeszcze nie mogę uruchomić opcji HbbTV mimo, że zainstalowałem taką aplikcję HbbTV WIDGET, która miała ją skonfigurować. :cry:
    I jeszcze ciekawi mnie taki zielony znaczek z ikoną baterii i wskazówką pojawiający się w prawym dolnym rogu po naciśnięciu przycisku "INFO" na pilocie. :?:
    Napisz jeśli masz jeszcze jakieś nowe spostrzeżenia.

Pozrowionka.

• #8 09 Wrz 2012 17:23
    kry1972
    Poziom 18  

Witaj - fajnie że moglem ci pomóc w podjęciu decyzji, i że jesteś zadowolony ze swojego zakupu ( są różne gusta ). Co do pendrive to mój sprawdza się idealnie, bynajmniej wszystko tv z niego odczytuje, / Patriot Rage 16GB Quad Channel 27/25 MB/. Ten zielony znaczek to czujnik ECO, ( mam wyłączony) zwróć uwagę że podczas oglądania jasnego tła, wskazówka podnosi się prawie na max. ale gdy obraz jest ciemny, opada na dół. Nie wiem ile w tym prawdy ale podobno w tych momentach oszczędza energię oraz pogłębia czerń. Jak już pisałem internetu w tym tv nie używam, więc Ci nie pomogę. Nie wiem jaki masz problem z edycją kanalów, w razie pytań napisz, a ja spróbuję Ci pomóc. Pozdrawiam.

• #9 23 Wrz 2012 03:04
    outsider
    Poziom 11  

Witam. Ja mam 2 pytania jeśli można do tego modelu:
    1. Czy wszystkie wyjścia z tyłu są równoległe do powierzchni ściany? Bo przeglądając internet trafiam na różne mylne zdjęcia.
    2. Czy to metalowe okucie wokół tv nie odbija np. lampy? Wydaje mi się że to może przeszkadzać podczas oglądania.

Z góry dzięki za odpowiedź!

• #10 23 Wrz 2012 12:32
    kry1972
    Poziom 18  

Witaj - wyjścia są równoległe zarówno w pionie jak i w poziomie. Obejrzyj /Samsung - Smart TV UE40ES6800 recensione review prezzo /. Co do okuć, to mi osobiście się podobają, są delikatne i do tej pory nie zauwarzyłem żeby odbijały światło, choć szczerze to nigdy nie zwracałem na to uwagi. Pozdrawiam.

• #11 23 Wrz 2012 23:11
    outsider
    Poziom 11  

Dzięki serdeczne za szybką informację. Byłem pewien że światło się w tym okuciu odbija ale skoro tego nie zauważyłeś... :)

• #13 25 Wrz 2012 08:36
    kry1972
    Poziom 18  

LOCOLOCO - masz rację, odbija światło, patrzę w tv od paru miesięcy i dopiero po twojej wypowiedzi zwróciłem uwagę ( ha ha ) i potwierdzam twoje zdanie. Chyba czas iść do okulisty ( HI HI ). Pozdrawiam.

• #14 25 Wrz 2012 13:30
    cris2012
    Poziom 6  

Ten model TV ma procesor dwurdzeniowy a więc teoretycznie przeglądanie internetu powinno śmigać a koledzy piszą , że słabo to wygląda w rzeczywistości.

• #16 04 Lis 2012 11:04
    czyzyk64
    Poziom 8  

Witam. tez nosze sie z zamiarem zakupu tego telewizorka, czy możecie podpowiedziec jaki jest dobry do niego uchwyt aby go powiesic na scianie i jaki jest rozmiar z tylu Vasa
    Pozdrawiam Mariusz.

• #17 20 Lut 2013 13:57
    przemek_a1
    Poziom 15  

A mógłby ktoś sprawdzić czy obsłuży on zwykłego pendriva (ze standardową prędkością i pojemnością ok 8GB)?
    A druga sprawa to czy da się go skonfigurować z PC tak żeby widzieć zawartość jego dysku twardego?

• #18 22 Lut 2013 09:52
    YUREK1st
    Poziom 12  

TV na swoim teście wymaga: zapis 4,3 Mbit;
    odczyt 2,6 Mbit
    Słabego pendriva formatować w TV, potraktować "Samsung TV USB Adjuster" a jak nie zadziała to powtórzyć procedurę uruchamiając komputer w trybie awaryjnym.

• #19 22 Lut 2013 17:56
    grovers
    Poziom 1  

Jeżeli chodzi o internet to działa całkiem przyzwoicie, natomiast straszna jest obsługa netu(wono działa i przycina się) za pomocą pilota. U mnie sprawę załatwiła zwykła myszka bezprzewodowa Vakos i za jej pomocą poruszam się po stronach internetowych, oraz wybieram litery z klawiatury.

• #20 22 Lut 2013 20:38
    przemek_a1
    Poziom 15  

No dobrze ale skoro przeglądarka wolno chodzi i do tego się przycina to chyba tak do końca ta myszka sprawy nie załatwiła..? A te litery wybierasz z klawiatury wirtualnej tak? A może kolega by spróbował zainstalować te programy do odbioru WEEB.TV? W tym temacie są szczegóły: http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2401422&highlight=
    Dodano po 4 [minuty]:

YUREK1st napisał:
    TV na swoim teście wymaga: zapis 4,3 Mbit;
    odczyt 2,6 Mbit
    Słabego pendriva formatować w TV, potraktować "Samsung TV USB Adjuster" a jak nie zadziała to powtórzyć procedurę uruchamiając komputer w trybie awaryjnym.

Dzięki za info ;-)

• #21 23 Lut 2013 13:55
    astryda
    Poziom 1  

czy ten model czyta format .jpg .pdf ?

• #22 24 Lut 2013 00:00
    przemek_a1
    Poziom 15  

astryda napisał:
    czy ten model czyta format .jpg .pdf ?

Zdaje się że tak....

• #23 23 Mar 2013 21:29
    Owadek
    Poziom 2  

Witam. Mam ten model i mam problem z 3d. Nie pokazuje mi z pilota ikon wyboru podziału ekranu, a w panelu pokazuje jednak kursor na nie nie wchodzi. Stąd mam jedynie wybór off lub 2d na 3d. Gdzie jest problem?

• #24 07 Kwi 2013 23:35
    przemkoy
    Poziom 2  

Witam. Mam taki tv i mam problem z aplikacjami. Bardzo wolno sie otwierają i ciągle buforują. All share działa podobnie zero komfortu oglądania. Prędkość internetu to 7Mb router o przepustowości 150Mbps. Wcześniej miałem tv ue40d5500 + karta sieciowa samsunga i wszystko śmigało dużo lepiej. Wierzyć mi się nie chce,że w nowszym odbiorniku jest wbudowana gorsza karta niż ta wielkości pendriva. Żeby było ciekawiej próbowałem użyć tejże karty do mojego tv,włożyłem w usb w tv zero reakcji wogóle jej nie wykrywa. Na starym tv od razu informował o włożonej karcie. Bardzo proszę o pomoc bo tv ma zaledwie dwa dni a ja już noszę się z zamiarem jego zwrotu:(

• #25 01 Maj 2013 16:47
    YUREK1st
    Poziom 12  

Co do aplikacji spróbuj zwolnić trochę pamięci, odinstaluj co nie używasz, jest też nowy firmware.

• #26 05 Maj 2013 11:29
    YUREK1st
    Poziom 12  

Czy mógłby ktoś potwierdzić, że TV przesyła dźwięk DTS po optyku do kina (amplitunera)? Trzeba włączyć opcję DTS w menu dźwięk dodatkowe ustawienia wyjście SPDIF podczas odtwarzania z pena filmu z dźwiękiem DTS.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme