X
  • #1 18 Aug 2012 22:16
    mojer
    Level 8  
    Helpful post? (0)
    TP-Link 340g - konfiguracja drukarki wifi Epson sx235 Witam
    Może koledzy będą w stanie mi pomóc. W dniu wczorajszym zakupiłem urządzenie wielofunkcyjne Epsona sx235w z obsługą wifi. Po kablu usb do pc konfiguracja była bezproblemowa i wszystko chodzi. Problem zaczyna się przy podączeniu do laptopa. Oprogramowanie drukarki instaluje się do momentu wykrywania jej. Po czym instalator informuje o braku urządzenia (nie widzi go)
    Sieć w moim domu wygląda następująco :
    - modem tv kablowej dostarczającej internet
    - dalej router wifi TPlink 340g
    - komp stacjonarny po kablu Vista
    -xbox 360 po kablu
    - laptop Asus X53u po wifi Win7
    W miniaturce wydruk statusu z urządzenia
    Próbując podłączyć urządzenie wyłączyłem wszystkie zabezpieczenia wifi routera ale też nie udało się odnaleźć urządzenia.
    Posiłkując się innymi postami na forach przeprowadzałem instalację także na podłączonym kablu usb by drukarka pobrała ustawienia ale też nic nie dało.
    Na wydruku widać dostaępne sieci bezprzewodowe więc karta wifi w Epsonie działa - urządzenie znajduje się metr od routera.
    Jest możliwość ustawienia automatycznej konfiguracji drukarki z routerem przez WPS ale mój router chyba nie posiada.
    Pozdrawiam i proszę o pomoc, bo żonie najbardziej zależy na bezprzewodowym korzystaniu z drukarki na laptopie.
  • #2 18 Aug 2012 23:10
    bogiebog
    Specjalista Sieci, Internet
    Helpful post? (0)
    Drukarka po USB do laptopa - nie wykrywa ?
    Spróbuj inne porty USB.
  • #3 05 Jun 2013 14:16
    voitek1
    Level 39  
    Helpful post? (-1)
    1. Odinstaluj drukarkę z kompów.
    2. W routrze przyznaj jej stałe IP do jej MACa.
    3. Skonfiguruj z panelu drukarki połączenie do sieci WiFi (do routera).
    4. Zapuść konfigurację drukarki na wymaganych kompach
  Search 4 million + Products
Browse Products