Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 37-42" do TV analogowej moglibyście polecić?

FunkyMe 19 Sie 2012 06:11 2391 10
  • #1 19 Sie 2012 06:11
    FunkyMe
    Poziom 7  

Witam wszystkich forumowiczów. Mam zamiar zakupić nowy telewizor gdyż stary powoli się "kończy". Telewizor będzie dla rodziców, to osoby w wieku 60 lat więc nie będą potrzebne żadne "bajery". Przeczytałem wiele postów na forum, ale sprawiło to, że mam tylko większe wątpliwości do tego co powinienem wybrać. Problemem jest to, że sygnał TV jest analogowy, a nowe telewizory nie radzą sobie z tym najlepiej, nie wiem czy lepszy byłby LCD czy Plazma, co do rozmiaru TV tez nie jestem pewien ale myśle ze 37" to minimum, choć chętnie pokusiłbym się o 40-42". Chciałbym aby telewizor cechował się jak najlepszą jakością obrazu i był bezawaryjny. Wszelkie dodatki typu Internet i 3D są nie potrzebne. Wyczytałem, że w przypadku telewizji analogowej na ekranie albo pojawią sie czarne pasy albo proporcje obrazu będą zniekształcone a tego chciałbym uniknąć.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Mały pokój 4,5x2,5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    1,8-2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Dwie osoby.
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Zazwyczaj na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Będzie stał na szafce pod RTV.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Słońce świeci z boku. Okno jest od strony południowej.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    W tej chwili to 28" 100Hz CRT
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Mile widziany dekoder MPEG-4. Polskie menu.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Telewizja kablowa analogowa niestety.
    10 .Jakie urządzenia?
    Brak dodatkowych urządzeń.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    4-5 godzin dziennie.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Błyszczącą ale to nie jest żelazny wymóg i jeśli nie będzie odpowiednia to chętnie zmienię na matową.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Publicystyczne, przyrodnicze i sport.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie od tego jest komputer.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie zamierzam.
    16. Preferencje co do marki?
    Brak
    17. Preferencje co do wielkości?
    Jako minimalny myślałem 37" ale skłaniam się ku 40" lub 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Zły odbiór typu wyblakłe kolory, zły kontrast, przebarwienia i "pikseloza".
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Telewizor jest włączany praktycznie tylko wieczorem.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Myślałem o przeznaczeniu 2500zł ale jestem skłonny zwiększyć budżet do 3000zł. Jeśli uda się znaleźć coś tańszego co zaoferuje dobrą jakość odbioru to będzie to tylko dodatkową zaletą.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    3D jest zupełnie zbędne.

Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru, nie mam póki co żadnych upatrzonych modeli.

• #2 19 Sie 2012 10:58
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Obejrzyj Samsunga UE40D5500 lub UE40D5700 - ten ma więcej bajerów (tuner satelitarne, obsługa wielu formatów filmów z pamięci zewnętrznej...

• #3 22 Sie 2012 23:15
    FunkyMe
    Poziom 7  

Cześć Marcin,

Oglądałem specyfikacje jednego z podanych przez Ciebie modeli UE40D5500, drugi nie był dostępny w żadnym ze sklepów. Ogólnie to telewizor ma praktycznie wszystko czego można by chcieć a w moim przypadku nawet więcej do tego jest w bardzo atrakcyjnej cenie. Tylko to wersja Full HD i nie wiem jak wyglądałaby na nim TV analogowa. Czy posiadasz może taki model i mógłbyś coś powiedzieć na jego temat?

• #4 25 Sie 2012 18:22
    Kpc21
    Poziom 22  

Panasonic L37E5 bardzo ładnie odbiera analog. Co do proporcji ekranu, zawsze można zmienić tryb odpowiednim przyciskiem na pilocie, wybierając taki, aby obraz był naturalny.

Rozumiem że to sygnał z kablówki, bo w telewizji naziemnej sygnał cyfrowy jest właśnie zastępowany cyfrowym.

• #5 25 Sie 2012 22:14
    jacekRCA
    Poziom 25  

Ten samsung też ma internetowe bajery, taki też wchodzi w grę? Z tych większych tv to prawie każdy już ma takie dodatki. Proponuję LG 42LS570S, http://www.ceneo.pl/16368533s?toSpec , niestety trochę droższy, ale ma szybsze odświeżanie obrazu, to już sam zdecydujesz.

• #6 27 Sie 2012 22:29
    star_trek_fan
    Poziom 8  

Ja naprawdę nie rozumiem czemu chcecie komuś wcisnąć bardzo średni zeszłoroczny tv jeśli kto chce koniecznie samsunga to przecież tylko tegoroczna seria i to nie modele es a seria eh która jest grubsza i tańsza ale przynajmniej pozbawiona tego nieszczęsnego cloudingu i powinna równo świecić bo jest podświetlana od tylu a nie krawędziowo Kolory tylko będą masakryczne bo samsung wykorzystał lepsze parametry do zrobienia z tv żarówy walącej po oczach.No ale to powinno się dać ustawić albo może philips 4xx7,5xx7 bo tam kolory prosto z pudła są dużo lepsze a i sd skaluje poprawnie

• #8 15 Wrz 2012 23:44
    FunkyMe
    Poziom 7  

Dziękuje za odpowiedzi.
    Oglądałem telewizory i mam już pewnych faworytów.

Myślałem o Panasonic TX-L42E5E ewentualnie o Philips 40PFL5007.

Który byłby lepszy waszym zdaniem?

• #10 15 Paź 2012 00:56
    FunkyMe
    Poziom 7  

Miał być Philips, ale sprzedawca nastraszył rodziców, że Philips to juz nie Philips bo został wykupiony Chińczyków. Do wyboru został zatem LG 42LS570S lub Panasonic TX-L42E5E. Ostatecznie wybór padł na Panasonic TX-L42EW5S to bliżniaczy model TX-L42E5E z tą różnicą że posiada dodatkowo tuner satelitarny.
    Póki co telewizor sprawuje się bez zarzutu, a analogowe kanały po skalowaniu nie wyglądają źle.
    Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

• #11 17 Paź 2012 00:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie wyglądaj źle - nie oznacza wyglądają super . Poczytaj opinie użytkowników
    http://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=hr&tl=pl&u=http%3A%2F%2Fhdportal.hr%2Frecenzije - tu masz oceny na jednym z portali gdzie "Philips "dokopuje " wszystkim nawet trzy razy droższym modelom. I opinie wystawione wyłącznie przez użytkowników.
    Sprzedawca wiedział że dzwoni ale nie wiedział w którym kościele.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME