Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesiadka z Grundig CRT 29cali na LCD LED 47-55 cali

seeiko 19 Sie 2012 17:20 1815 8
  • #1 19 Sie 2012 17:20
    seeiko
    Poziom 7  

Witam,

Sprzedaliśmy dom i udało nam się zaoszczędzić sporo kasy. Kupiliśmy mieszkanie i naszym marzeniem jest zrobienie go w nowoczesnym stylu, włącznie z mediami. Na chwilę obecną mamy tv jak w temacie, PlayStation 3, oraz komputer stacjonarny, dwurdzeniowy z rozbudowaną grafiką oraz dźwiękiem aa.. są jeszcze dwa telewizory CRT najgorsze z najgorszych ;-) oraz DVD firmy Manta.Do naszej sypialni oraz do pokoju dziecka kupimy najtańszy z możliwych płaski. Natomiast szukamy telewizora do salonu, wiemy już, że za cztery lata za kwotę 7-8 tysięcy będzie można nabyć tv z ekranem OLED, no... ale to są cztery lata :-( a my odbieramy klucze za dwa miesiące. Poradźcie jaki telewizor Od 47 - do 55 cali kupić. Najważniejsze parametry to jakość obrazu, bez smużenia, spowalniania, wyrazista i głęboka czerń, podobnie z bielą, bez rozmytych konturów, w grach aby telewizor nadążał za szybką akcją i wszystkie inne doznania, które wpływają na odbiór ;-) Telewizję w nowym mieszkaniu będziemy mieli na początek z kablówki UPC, może uda się zakupić tv cyfrową - nie wiem?

Proszę polećcie najlepszy telewizor na chwilę obecna, cena nie gra roli, nooo.. może troszkę... nie kupię TV za 30tyś ;-) natomiast między 6 a 14 tyś to nie ma różnicy ale w cenie... natomiast w jakości ma! Pamiętajcie, że przesiadam się z CRT na LCD LED lub Plazma.. zależy co polecicie?? Jakość obrazu, dostęp do internetu oraz 3D (we wszystkich nowych tv) są najważniejsze, obudowa oraz dźwięk schodzą na dalszy plan.

Pozdrawiam i czekam na wyczerpujące odpowiedzi :-)

• #3 20 Sie 2012 19:36
    seeiko
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 24m2 ale jest podzielone na aneks kuchenny, jadalnię i salon, część salonowa będzie miała ok 9m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-3,5 metra
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3 osoby
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej na wprost, jak przyjdą znajomi to już pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć na ścianie
    6. Jak słońce świeci w pokoju? jedno okno z lewej strony TV - kąt prosty, drugie okno na ścianie na której będzie wisiał telewizor, w odległości ok 1,5 metra
    7. Jaki masz obecnie telewizor? CRT Grundig
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? krystalicznie czysty obraz, dostęp do internetu, 3D
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? klablówka UPC
    10 .Jakie urządzenia? PlayStation 3, kino domowe, internet
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? w tygodniu wieczorami, w weekendy od rana do nocy
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? programy informacyjne, filmy, sport, muzyczne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, weekendy 3-4 godziny
    16. Preferencje co do marki? nie mamy pojęcia, ma być dobry
    17. Preferencje co do wielkości? 47-55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? smużenie, rozmyte kontury, ciemne brzegi ekranu,
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? różnie, rano program info, po południu/ wieczorem też lub jakiś film, nqajwięcej weekendy, od rana do wieczora
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 14 tyś PLN
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? ma być 3D, nie wiem które, wydaje mi się, że pasywne jest lepsze ale.. mogę się mylić, dlatego proszę o pomoc :-)

• #5 22 Sie 2012 12:46
    seeiko
    Poziom 7  

Przestudiowałam z mężem ten telewizor, wydaje się, że jest naprawdę super. W Saturnie oraz w Media Markt dwóch niezależnych panów zwracało nam uwagę na następcę tego telewizora: 950 (będzie w sklepach za ok. 1,5 miesiąca), który jak twierdzili co prawda ma krawędziowe podświetlenie ale ponoć dużo lepszy obraz. Wiesz coś na ten temat?
    W Media Markt pan polecał nam jeszcze LG 47LM960V jako najbardziej zaawansowany model na rok 2012 według EISA.
    Jak znajdziesz chwilę i będziesz miał ochotę może byś nam coś o nim przybliżył? W necie nie ma jeszcze testów albo nie znalazłam..
    Wizualnie obraz Sony w nowych modelach bije na głowę LG, ale jeżeli chodzi o 3D to jednak po 20 minutach na Sony bolały mnie oczy, przy LG nic takiego nie miało miejsca.
    Najchętniej kupilibyśmy OLEDa :D nooo ale to za jakieś 4 lata, bo ten co wyjdzie będzie kosztował tyle co nasz samochód!

• #6 22 Sie 2012 21:48
    Mylagos
    Poziom 19  

Co do HX950, trudno mi powiedzieć cokolwiek. Jeśli chodzi o jakość obrazu, trzeba będzie poczekać na testy, ale najpierw musi pojawić się on w sprzedaży.

PS.
    W tym roku, nagrodę EISA, jako najlepszy telewizor 3D otrzymał HX850. Pomyśl również nad nim :)
    https://forum.sony.pl/viewtopic.php?f=364&t=13207

• #7 04 Wrz 2012 19:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Model pojawił się na targach w Berlinie . Wygląda bardzo ładnie.
    Przypomnij się bo zdjęcia wprowadzamy jutro.
    Jest bardzo podobny do plazmy Panasonica VT50.
    Ale świetną jakość miały też modele Philipsa Full led :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/ifa-2012-centrum...2012-philips-nowosci-informacje-produkty.html

• #8 05 Wrz 2012 07:58
    seeiko
    Poziom 7  

Rzeczywiście bardzo ładny wizualnie.. jestem ciekawa jak z obrazem i funkcjonalnością

• #9 05 Wrz 2012 22:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME