Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki model TV led32 do komputera stacjonarnego?

azisky 19 Sie 2012 21:19 1569 6
  • #1 19 Sie 2012 21:19
    azisky
    Poziom 7  

Witam serdecznie

Po kilku dniach spędzonych nad wyborem odpowiedniego telewizora nadal nie mam pewności który LED32 cale wybrać, stąd też moje zapytanie na tym forum.
    Telewizor będzie podłączony do komputera stacjonarnego (internet przewodowy 10mb, karta graficzna ge force, brak wifi) i jego głównym zadaniem będzie oglądanie filmów przez neta oraz przeglądanie stron internetowych.

Poszukiwania zakończyłam na:
    LG 32LM620S
    LG 32LM660S
    samsung UE32ES6100
    te dwa ostatnie mają wifi ale czy ja to będę potrzebować przy moim kompie?

parametry:
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 10m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 1m do 1,20m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? różne kąty oglądania - siedząc lub leżąc :)
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? tv będzie stało tyłem do okien, pokój jest widny ale w części gdzie jest tv okna są częściowo przysłonięte.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? kineskopowy watson i monitor kineskopowy sony :)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? full HD, min 100Hz, obrotowa podstawa, energooszczędny i to co potrzeba żeby filmy przez komputer śmigały ale tej wiedzy już nie posiadam :)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy dekoder UPC
    10 .Jakie urządzenia? komputer stacjonarny przewodowy, dekoder, nagrywarka dvd
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? od 1h do 15h w zależności od dnia tygodnia :)
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa nie odbija światła a błyszcząca ma lepsze odwzorowanie kolorów więc najlepsza byłaby półmatowa :)
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? najczęściej filmy z neta a programy tv bardzo rzadko ale jak już to też filmy.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? TAK
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? TAK, raz na tydzień albo dwa tygodnie :)
    16. Preferencje co do marki? samsung, LG ale jestem otwarta na inne propozycje :)
    17. Preferencje co do wielkości? 32
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? hmmm.... mam kineskopowy więc nic :) tv musi mieć ostry obraz i głośny dźwięk
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? przeważnie wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? dooo tak ok 2000
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? niekoniecznie ale jak tv jest w tym przedziale cenowym to owszem owszem :) podobno pasywne lepsze ale się nie znam.

Z góry dziękuję za pomoc :)

• #2 19 Sie 2012 21:24
    karolark
    Poziom 39  

A coś więcej o komputerze ?
    pełna konfiguracja łącznie z modelem i mocą zasilacza

• #3 19 Sie 2012 21:31
    azisky
    Poziom 7  

komputer był składany
    płyta główna gigabyte GA-H61M-S1 a zasilacz to dokładnie nie wiem bo był wymieniany ale chyba 500W

• #4 19 Sie 2012 21:36
    karolark
    Poziom 39  

No to oczekujesz pomocy wróżki ? nie wiadomo co tam masz ?

• #5 19 Sie 2012 21:42
    azisky
    Poziom 7  

co mi wsadzili do komputera to musiałabym go rozkręcić żeby powiedzieć na 100% :)
    płyta tak jak napisałam, zasilacz 500W, pamięć 4GB DDR3 1600MHZ elixir i procesor wymienili na intel celeron (5630 jest napisane na karcie z wymiany) generalnie komputer miał być złożony z przeznaczeniem do późniejszego podłączenia pod TV.

• #6 19 Sie 2012 21:52
    karolark
    Poziom 39  

Skan z programu cpo-z
    A co do zasilacza to niestety rozkręcić obudowę i odczytać - w wiekszości tfu fachowcy w sklepach zakłądają smieci a nie zasilacze :cry:
    Ciekawe czy tam jest modecom codegem lub inny podobny :cry:

• #7 19 Sie 2012 22:40
    azisky
    Poziom 7  

Nie miałam pojęcia że wybór tv może być jeszcze trudniejszy :) ale przy okazji może się dzięki temu czegoś nowego nauczę, ponieważ robię to po raz pierwszy - proszę o wyrozumiałość bo nie wiem czy o to chodzi. :)

Jaki model TV led32 do komputera stacjonarnego?

azisky napisał:
    Ze względu na brak odpowiedzi na moje pytanie z zakupem TV wstrzymałam się do jutra.
    Mam jeszcze nadzieję, że ktoś może coś podpowie i doradzi....

[_P_]

2012-08-21
    Zdecydowałam się na LG 32LM620S ale niestety nie dostałam już tego modelu w Neo (była promocja) a Euro podniosło cenę aż o 300zł!!! Zakup został wstrzymany. :)

Dziś pooglądałam sobie baaaardzo dokładnie jak wygląda obraz na kilku TV i niestety muszę stwierdzić że wiele ledów wypadło słabo (sygnał puszczony z blu-ray) w porównaniu do mojego kineskopowego Watsona z cyfrowym sygnałem z kablówki!!! Dopiero jak mi w sklepie włączyli film pokazowy (który ponoć jest na jakiś parametrach wysoko podrasowanych) to obraz był czysty. Gdyby nie fakt że mam już dość dwóch odbiorników obok siebie (TV i monitor) to bym z zakupu całkowicie zrezygnowała. :)

Nie wiem jak z sygnałem i jakością filmów puszczonych przez komputer więc tu nadal liczę na pomoc osób które mają w tym temacie wiedzę praktyczną. :)

Pytanie który LG nieaktualne.
    Różnice między modelami LG: LM620S a LM660S są następujące:
    - wbudowane wifi (660)
    - pilot Magic Motion w zestawie (660)
    - 1 mm ramka telewizora (660)
    Pod kątem parametrów obrazu i dźwięku oba modele są takie same.
    Informację otrzymałam z Działu Obsługi Klienta firmy LG Electronics.
    Mam nadzieję że komuś ta informacja się przyda. :)

Temat nadal aktualny...

Wybór padł na LG 32LM620S, który świetnie sprawdza się jako monitor do komputera.
    Najczęściej korzystam z odległości 1 metra, ma duże możliwości ustawień trybu obrazu, jeśli ktoś korzysta z mniejszej odległości można pomniejszyć sobie obraz lub zmienić w tv proporcje ekranu. Funkcje są łatwo dostępne przy pomocy jednego przycisku.
    Wybór jak najbardziej trafiony.

Zamykam temat.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme