Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ORANGE/Neostrada - "Nowa moc internetu" 10MB/s z Sagem F@st 2704

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> ORANGE/Neostrada - "Nowa moc internetu" 10MB/s z Sagem F@st 2704
Autor
Wiadomość
Ripcoin
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Szczecin

Post#1 Post autora tematu 21 Sie 2012 15:25   

ORANGE/Neostrada - "Nowa moc internetu" 10MB/s z Sagem F@st 2704

Witam,
ostatnio wściekły na jedynego dostawcę internetu (46,00 PLN/mc za 1MB/s) na osiedlu domków, gdzie mieszkam, postanowiłem poszukać czegoś innego.

Trafiłem na ofertę "Nowa moc internetu" od Orange.
Okazało się, że wg strony, w moim miejscu zamieszkania możliwe jest podłączenie internetu ADSL'owego do 10MB/s za 49,00 PLN/mc (umowa na 24 miesiące).
Zainteresowany ofertą przedzwoniłem na infolinię Orangę, gdzie dowiedziałem się, że łącze powinno działać z stałą prędkością pomiędzy 6-8MB/s.

Pan z infolini zaproponował mi, żebym zamiast ich LiveBoxa wziął modem Sagem F@st 2704, który podobno się elegancko sprawuje i dostaję go za jednorazową opłatą 49,00PLN (LiveBox 10,90PLN/mc).

Z informacji, które udzielił mi technik moje podłączenie to ADSL2+, odległość od centrali to 1700m, a tłumienie wynosi 24dB.

Mam w związku z tym 2 pytania:
Czy ktoś korzysta z obecnej promocji lub po prostu ich internetu 10MB/s i może potwierdzić, że działa to rzeczywiście z tą prędkością ?
Czy ktoś korzysta z routera Sagem F@st 2704 i może potwierdzić, że jest to dobre urządzenie ?

Dziękuję z góry za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2012 15:25   

Powrót do góry

mbo
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Kujawy

Post#2 21 Sie 2012 15:51   

Re: ORANGE/Neostrada - "Nowa moc internetu" 10MB/s z Sagem F@st 2704

U znajomych działa od jakiegoś miesiąca i ie ma żadnych problemów.
Powrót do góry

Ripcoin
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Szczecin

Post#3 Post autora tematu 21 Sie 2012 16:00   

Rozumiem w takim razie, że polecasz urządzenie i obecną promocję.

Jednak zastanawia mnie dodatkowo, czy parametry które podałem (odległość i tłumienie) są optymalne do osiągnięcia tych 6-8MB/s w moim przypadku ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sie 2012 16:00   

Powrót do góry

terrade
Poziom 22
Poziom 22

Post#4 21 Sie 2012 20:12   

Nie. Są zbyt dobre na to i odległość jest mała jak na to tłumienie. Nie wiem skąd ten pesymizm z zaledwie 6-8 Mb/s. Dla tego tłumienia w normie będzie 11-16 Mb/s, a dla odległości 9-14 Mb/s. Może zrobili test szerokopasmowy, choć raczej spojrzeli tylko do checka. O stabilności się przekonasz po fakcie, teraz nawet nie masz jak sprawdzić czy linia się nadaje na maksymalną szybkość (czy jest jakaś niestabilność).
Powrót do góry

Stepej
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Leszno/Warszawa

Post#5 23 Sie 2012 04:40   

Witam,

w zeszłym tygodniu zamówiłem rodzicom tą neostradę i nie ma najmniejszych problemów z osiągnięciem 10MB (maksymalna prędkość jaką mogli wziąć dla swojej linii), a wiem, że centralę mają w dalszej odległości od ciebie (ponad 2 km), mieszkają na wsi. Jednak TP/Orange sugeruje, że dla prędkości 10 lub 20MB należy wziąć Livebox ponieważ modem Sagem nadaje się do niższych prędkości. Ja osobiście kupiłem Router Netgear DGN1000 ADSL 150N na allegro za 57 zł już z przesyłką - sprawuje się świetnie. Oczywiście przy zakupie Neostrady przez internet możesz wybrać sobie gadżet :D
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 23 Sie 2012 04:40   

Powrót do góry

Techniczny13
Poziom 9
Poziom 9

Post#6 03 Wrz 2012 12:07   

Cześć! Nie wiem czy jest sens zakładać nowy temat, bo mam pytanie odnośnie tej promocji :)
Właśnie wpadłem na tą ofertę, i tam sobie googluję ją. Aktualnie mam własnie 1MB i płacę 49zł za niego (w sieprniu ub. r. brałem), ściągać pliki idzie max 120kb/s. I moje pytanie - czy tak ot sobie po prostu zwiększają prędkości? Nie ma żadnych haczyków? Jestem nieufny i trochę mi to śmierdzi. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości?? Oczywiście z góry informuję, że wiem, że płacę dodatkowo 20-pare złotych za dostęp do linii. Mogę smialo zmieniac umowe czy gdzie jest haczyk? Z gory dzieki i przepraszam za moja nieufnosc!! :)
Powrót do góry

onejayb
Poziom 1
Poziom 1

Post#7 04 Wrz 2012 09:04   

Techniczny13 napisał:
Cześć! Nie wiem czy jest sens zakładać nowy temat, bo mam pytanie odnośnie tej promocji :)
Właśnie wpadłem na tą ofertę, i tam sobie googluję ją. Aktualnie mam własnie 1MB i płacę 49zł za niego (w sieprniu ub. r. brałem), ściągać pliki idzie max 120kb/s. I moje pytanie - czy tak ot sobie po prostu zwiększają prędkości? Nie ma żadnych haczyków? Jestem nieufny i trochę mi to śmierdzi. Może ktoś rozwiać moje wątpliwości?? Oczywiście z góry informuję, że wiem, że płacę dodatkowo 20-pare złotych za dostęp do linii. Mogę smialo zmieniac umowe czy gdzie jest haczyk? Z gory dzieki i przepraszam za moja nieufnosc!! :)

@Techniczny13 możesz w każdej chwili przejść na nową promocję bez żadnych haczyków tylko zmienia Ci się okres na jaki jest podpisana umowa tzn podpisując nową na okres 12 lub 24m stara wygasa i masz nowy okres obowiązywania.
Powrót do góry

Techniczny13
Poziom 9
Poziom 9

Post#8 04 Wrz 2012 16:01   

Wow, no ale ciekawe jaki mają w tym interes. No ale to już nie moja sprawa, idę dzisiaj wieczorem do punktu, i jak wszystko okaże się prawdą (oby!!) to już dziś podpiszę. Dzięki za odpowiedź! :D
Powrót do góry

fredoslaw
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Warszawa

Post#9 05 Wrz 2012 12:45   

Jak to jaki? Utrzymanie konkurencyjności na rynku dostawców. W niektórych miejscach wydawać się to może niezłą ofertą, w innych śmieszną. Starają się wypośrodkować, jak każda firma, między kosztami a perspektywą zarobku z nich wypływającą.

PS. Sam mam ten ruter od wczoraj, sprawuje się dobrze. Natomiast pytanie o prędkości to tak naprawdę pytanie o łącza, a to za każdym razem specyficzny przypadek.
Powrót do góry

fakeo
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wwa

Post#10 18 Wrz 2012 22:41   

Założyłem dwa tygodnie temu ten internet 10Mb/s w Orange i niestety jestem rozczarowany. W centrali powiedzieli mi, że moje warunki (mniej niż 1km od centrali) umożliwiają mi podłączenie internetu z prędkością do 40Mb/s. Po podłączeniu okazało się, że maksymalnie mogę wyciągnąć 5Mb/s przy ściąganiu i zaledwie 0.2Mb/s przy wysyłaniu. Po zgłoszeniu awarii przyszli co prawda technicy, ale stwierdzili, że nic się nie da zrobić. Nie mogę też już zrezygnować, bo zanim doszedł router, minął okres próbny 10 dni od podpisania umowy. Także utknąłem z tym na dwa lata.

Polecam jak najszybciej przetestować łącze po założeniu linii.

Za to ten router sagem jest ok.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Wrz 2012 22:41   

Powrót do góry

Techniczny13
Poziom 9
Poziom 9

Post#11 19 Wrz 2012 12:59   

Ja osobiście już podpisałem umowę, i przy 10MB/s wyciągam ładne 1.4 przy ściąganiu i 0.1 przy wysyłanie, tak jak to było w umowie.
Powrót do góry

thogalw
Poziom 8
Poziom 8

Post#12 19 Wrz 2012 13:23   

fakeo napisał:
Założyłem dwa tygodnie temu ten internet 10Mb/s w Orange i niestety jestem rozczarowany. W centrali powiedzieli mi, że moje warunki (mniej niż 1km od centrali) umożliwiają mi podłączenie internetu z prędkością do 40Mb/s. Po podłączeniu okazało się, że maksymalnie mogę wyciągnąć 5Mb/s przy ściąganiu i zaledwie 0.2Mb/s przy wysyłaniu. Po zgłoszeniu awarii przyszli co prawda technicy, ale stwierdzili, że nic się nie da zrobić. Nie mogę też już zrezygnować, bo zanim doszedł router, minął okres próbny 10 dni od podpisania umowy. Także utknąłem z tym na dwa lata.

Polecam jak najszybciej przetestować łącze po założeniu linii.

Za to ten router sagem jest ok.

Jakis czas temu było słychać o projekcie przepisów, które wymagały od dostawców żeby zapewnili minimum 80% prędkości zapisanej w umowie. Poszukaj może to obowiązuje a jak nie to może spytaj rzecznika praw konsumentów może coś poradzi. W urzędach miasta nieraz urzęduję rzecznik. Zawsze spróbować można może przynajmniej zmniejsza ci opłatę.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieć Internet - Dostęp -> ORANGE/Neostrada - "Nowa moc internetu" 10MB/s z Sagem F@st 2704
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.061 seconds

elektroda.pl temat RSS