Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)
Autor
Wiadomość
osinho
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wołów

Post#1 Post autora tematu 24 Sie 2012 15:47   

Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)

Jakiś czas temu naszła mnie nieodparta chęć doprowadzenia zalegających w piwnicy kaset VHS do postaci cyfrowej. Jako, że nie posiadam DVD z funkcją nagrywania ani żadnych kart telewizyjnych, VEVO itd., zaś firmy świadczące takie usługi słono sobie liczą od płyty DVD (mam tych kaset dużo), wybrałem Video Grabbera (Easy Cap).

Ale do rzeczy:
Podłączyłem to wszystko: magnetowid - czincze -urządzenie grabbera - USB, czyli jak należy. Ulead Video Studio 10, którego używam, bardzo ładnie pokazuje obraz na podglądzie. Jednak problem pojawia się przy przechwytywaniu.
W przypadku wybrania formatów Avi i DVD ładnie nagrywa się obraz i dźwięk, jednak po kilku sekundach przerywa i wyskakuje komunikat: "No video was captured. Please check if there is any input signal. There may be no device selected.". Zostaje nagrany kilkusekundowy fragment.
Natomiast gdy wybieram formaty WMV i MP4, nagrywa się bez problemów, jednak brakuje dźwięku.
Próbowałem już milionów kombinacji w ustawieniach programu, jednak problem wciąż się nie rozwiązał.

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, bądź wie, jak go rozwiązać?
Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 24 Sie 2012 15:47   

Powrót do góry

Ulqowy
Poziom 2
Poziom 2

Post#2 25 Sie 2012 02:01   

Re: Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)

Zerknij do tego tematu jest tamw 6,7,8 pości kilka informacji na temat dobrych ustawień przechwytywania.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sie 2012 02:01   

Powrót do góry

Albatroz
Poziom 15
Poziom 15

Post#3 25 Sie 2012 10:13   

Weź pilot do magnetowidu i poszukaj opcji w jego menu. U mnie teź był problem ale z dźwiękiem, trzeba było włączyć audio właśnie tam...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 25 Sie 2012 10:13   

Powrót do góry

osinho
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Wołów

Post#4 Post autora tematu 26 Sie 2012 13:49   

Poradziłem sobie w inny sposób. Zainstalowałem UVS 11, zaktualizowałem sterowniki od karty dźwiękowej i poprowadziłem dźwięk z magnetowidu kablem czincz-jack do wejścia line-in. Śmiga, jak należy. Temat do zamknięcia :)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Przechwytywanie z VHS na komputer (Ulead Video Studio)
Strona 1 z 1