Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Montaż napędu bramy Faac 414.

fdsa001 29 Sie 2012 19:29 11907 4
  • #1 29 Sie 2012 19:29
    fdsa001
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów jestem tutaj nowy więc niewiem czy dobrze trafiłem ale mam problem otóż chce podłączyć napęd do bramy faac 414 ale mam kilka pytań do tych co juz takimi rzeczami sie zajmowali : otóż jak w instrukcji zawiasy są na prosto
    a u mnie w bramie zawiasy są przed przęsłem patrząc od strony podwórka moje pytanie odkąd zacząć mierzyć czy od przęstła czy od zawiasy ile ma wystawać mocowanie do słupka tak zeby brama sie dość szybko i sprawnie otwierała następne pytanie czy słupki takie jak mam na zdjęciu nie bedą za słabe na kołki rozporowe moze lepiej bedzie przewiercić na wylot i pręt wstawic a na drugim koncu podkładke metalową dosć solidna dorzucic. Bardzo bym prosił o pomoc i rady z góry dziękuje :) Montaż napędu bramy Faac 414. Montaż napędu bramy Faac 414.

• Pomocny post
    #2 29 Sie 2012 20:31
    Mol
    Poziom 30  

Zawiasy na prosto czy przed przęsłem nie powinny raczej mieć zbyt dużego znaczenia. W instrukcji miałem dodatkowo kartkę z wymiarami , gdzie zamontować zaczep do siłownika , ale nie mogę jej znaleźć .Co do słupków myślę że będą dobre. Moje montowałem na metalowych kotwach (wystaje śruba z gwintem i uchwyt przykręcasz nakrętką). Na testy siłowniki zamocowałem plastikowymi paskami do bramy i jak wszystko pasowało dopiero w bramie wierciłem otwory do mocowania siłowników. Jak będziesz miał zamiar słupki wykańczać jakimiś płytkami , to możesz sobie naciąć i wykuć rowki na plastikowe peszle na przewody.

• #3 30 Sie 2012 11:41
    fdsa001
    Poziom 2  

Ok Mol dzieki za szybką odpowiedz no własnie dlatego teraz chce zrobić te podłaczenie przewodów w słupkach zeby poźniej to ładnie wygladało tylko ciekawe czy płytki nie odpadną
    mróz w zime moze zastosować steropian siatke i klej coś jak na ocieplenie domu a z tymi opaskami to dobry pomysł i ja zastosuje taki patent ok z góry dzieki i czekam jeszcze na inne sugestie i podpowiedzi

• #4 31 Sie 2012 19:25
    bambek313
    Poziom 8  

Do zamocowania siłowników polecam kotwę chemiczną (dwuskładnikowa, wyciskana z pistoletu do sylikonu koszt około 40zł) oraz szpilkę gwintowaną. Przy takim rozwiązaniu masz pewność, że siłownik nie wyrwie kołka. Co do rozstawu siłowników: ucho mocowane na słupku skróć do 60 mm (mierzone do osi otworu, przyspawaj je jak najbliżej krawędzi blachy ). Gotowe ucho przymierz sobie około 50mm od krawędzi słupka murowanego, ustaw skrzydło w pozycji otwartej około 90 stopni, (na wsuniętym siłowniku do końca), zaznacz miejsce mocowania uchwytu na bramie. Zamknij skrzydło bramy, wyciągnij siłownik i zobacz czy miejsce które znaczyłeś na bramie znajduję się przed uchwytem . Jeśli tak to możesz sobie śmiało mocować siłownik bo bramy;) .

• #5 31 Sie 2012 19:41
    mikus1982
    Użytkownik obserwowany

Nie ucinaj uchwytów.A pozatym masz tabelkę wymiarów i z niej montuj.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme