Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Energia Odnawialna -> Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?
Autor
Wiadomość
tojek
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: cze100chowa

Post#1 Post autora tematu 30 Sie 2012 22:15   

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

Witam,
Mam prośbę do Was, napiszcie gdzie zaopatrujecie się w panele? W sumie potrzebuje 500-600W 24V. Może wiecie o jakiś promocjach?
Czy używki na allegro, no name, czy chińczyki są warte uwagi?

proszę o każdą uwagę
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 30 Sie 2012 22:15   

Powrót do góry

pitt82
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Radom

Post#2 11 Wrz 2012 16:50   

Re: Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

witam
cena około 950-1000pln za panel o mocy 190W do tego dojdą koszty wysyłki.
chińczyki są ok, i do tego sporo tańsze od markowych.
kupisz w MP Energia w Radomiu
piotr(malpa)mpenergia.com
Powrót do góry

eljarkos
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Mielec

Post#3 11 Wrz 2012 20:50   

Może Wamtechnik ? Cen nie znam.
Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Pruszcz Gdanski

Post#4 12 Wrz 2012 20:09   

ceny na szczęscie powoli spadają. Jeszcze kilka lat temu za 20W panel musiałem zostawić ponad 300zł. Obecnie cena spadła do poziomu 1euro / Wp
Powrót do góry

masakra234
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: południe

Post#5 12 Wrz 2012 20:55   

Witam wszystkich a może na tej stronie chce ktoś zobaczyć .
http://www.photon-solar.de/pv-module.html
Powrót do góry

kogan77
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Mogilno

Post#6 29 Paź 2012 10:49   

Jak wiadomo "chińszczyzny" się nie da ominąć.
Na polską fotowoltaikę z Kwidzyna (JABIL) nie ma co liczyć - całość produkcji była zakontraktowana na rynek Zachodni.
Pojawiły sie na alledrogo bateriie FV o mocy 235W za nieco ponad 700zł. Są to nowe fabrycznie zestawy produkowane z Polsce z amerykańskich wafli kategorii A.
Gwarancja producenta 10 lat.

Miałem okazję testować te panele na systemie stacjonarnym oraz na trakerze Heliotrak wraz z panelami niemieckimi, które słyną z jakości i długiej gwarancji.

Różnica pomiędzy panelami zauważalna jedynie przy zastosowaniu wyższej matematyki, dlatego uważam że nie warto kupować np panelu 240W za 1199zł niemieckiego, a kupić 240W za 740zł ale ten montowany u nas.

Ta maciupeńka różnica w parametrach utrzymuje się nadal przy testowaniu paneli na trakerze (Heliotrak), gdzie panele zwrócone były zawsze na najjaśniejszy obszar nieboskłonu. Przy stosowaniu heliotrak 'a miałem bardziej wyraziste porównanie.
Otóż ciekawostka jest taka, że z panela tańszego uzyskałem 36% więcej energii, a z "niemca" tylko 32% więcej na układzie nadążnym. I jedno i drugie warte grzechu zwłaszcza, że heliotrak unosi 4 panele 250W, a potrzebuje do działania 50W energii.
Ta różnica w uzysku paneli zastanawia.
Będę badał temat głębiej - mam do tego warunki.
Powrót do góry

pablo_belchatow
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Bielsko-Biała

Post#7 10 Lis 2012 23:55   

kogan77 napisał:
Miałem okazję testować te panele na systemie stacjonarnym oraz na trakerze Heliotrak wraz z panelami niemieckimi, które słyną z jakości i długiej gwarancji.

Różnica pomiędzy panelami zauważalna jedynie przy zastosowaniu wyższej matematyki, dlatego uważam że nie warto kupować np panelu 240W za 1199zł niemieckiego, a kupić 240W za 740zł ale ten montowany u nas.

Tu nie chodzi o różnicę w wydajności, (choć np różnice w produkcji między panelami różnych producentów potrafią być spore) a o trwałość. Sporą część polikrzemu chińczycy importują z niemiec. Problemem jest trwałość i pewność gwarancji. To jest produkt z czasem użytkowania planowanym na 25 lat i w przypadku dużych instalacji, nikt nie pozwoli sobie na to , że przy realizacji gwarancji nagle chińczyk zniknie jak nasze chińskie gwarancje na autostradę.

kogan77 napisał:
Ta maciupeńka różnica w parametrach utrzymuje się nadal przy testowaniu paneli na trakerze (Heliotrak), gdzie panele zwrócone były zawsze na najjaśniejszy obszar nieboskłonu. Przy stosowaniu heliotrak 'a miałem bardziej wyraziste porównanie.

Polemizowałbym. Poszukaj sobie testów Photona. Różnica między pierwszym, a ostatnim z 40 testowanych paneli sięga 14%. Te maciupkie 14% czasami może położyć sens inwestycji.

kogan77 napisał:
Otóż ciekawostka jest taka, że z panela tańszego uzyskałem 36% więcej energii, a z "niemca" tylko 32% więcej na układzie nadążnym.

To wbrew temu co chcesz wykazać, udowodniłeś plus "niemca". Jak sam zauważyłeś, "tańszy" panel jest bardziej podatny na nieidealne ukierunkowanie na słońce, dlatego zyskuje więcej przy optymalnym ustawieniu. Większość instalacji robi się bez trakerów, więc przy nieoptymalnie ustawionym dachu (a rzadko kto ma dach idealnie na południe pod kątem 32 stopni), "tańsze" wyprodukują mniej energii.

kogan77 napisał:
I jedno i drugie warte grzechu zwłaszcza, że heliotrak unosi 4 panele 250W, a potrzebuje do działania 50W energii.

No to policzmy. 4x250W = 1000W. 30% więcej to moc 300W. Odejmując 50W na zużywane przez pozycjoner, dostajesz 250W "mocy" więcej ( w rzeczywistości poprawiasz efektywność, nie zwiększasz moc ale wyjdzie na jedno).
Te dodatkowe 250W załatwiasz dodatkowym panelem za 750-1200 PLN.
Ile kosztował Twój Heliotrak? Ile będzie kosztował serwis przez 25 lat? Siłowniki w ogóle tyle wytrzymają? A zabezpieczenie przed silnym wiatrem masz? Dalej uważasz że to warte grzechu?

kogan77 napisał:
Będę badał temat głębiej - mam do tego warunki.

Powodzenia ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 10 Lis 2012 23:55   

Powrót do góry

kogan77
Poziom 15
Poziom 15

Post#8 15 Lis 2012 20:40   

Oczywiście, że nadal warte grzechu.

Sprzedaż rośnie. Trakery wyposażone w szereg zabezpieczeń, w tym wiatromierz.
Czasami kolego trzeba się zastanowić głęboko, i nie negować zbyt daleko. Są inwestycje, gdzie z racji ograniczonych powierzchni, heliotrak jest jak najbardziej uzasadniony. Wersja dla 10kW unosi np 40 szt paneli. Mechanika ma gwarancję na 25 lat działania.
Produkt Polski, choć nie do poszukania w internecie ( marketing w toku), podatki zostają w Polsce, daję miejsca pracy, nie wyprowadzam gotówki za granicę...

Hiszpanie sprzedają na potęgę trakery. Niemcy właśnie zasypują ofertami nasz region. Są dobrze przygotowani, tylko dlaczego dawać zarobić im ?

Niemiecki zestaw: Link
Powrót do góry

pablo_belchatow
Poziom 14
Poziom 14

Post#9 19 Lis 2012 00:00   

No to już wszystko jasne - reklama dźwignią handlu ;)
To, że pozycjonery znajdują zastosowanie w pewnych okolicznościach jest jasne, tylko nie wciskaj ludziom, że to się opłaca.
Powrót do góry

kogan77
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 19 Lis 2012 12:03   

To dlaczego kupują?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Lis 2012 12:03   

Powrót do góry

pablo_belchatow
Poziom 14
Poziom 14

Post#11 19 Lis 2012 20:33   

Bo ktoś podaje nierzetelne informacje, by nie powiedzieć - oszukuje ludzi, sprzedając coś, co nigdy nie zwróci. Kiedyś sam miałem w ofercie pozycjonery, do czasu, kiedy ceny paneli spadły tak, że pozycjonowanie przestało się opłacać.
Powrót do góry

klemon
Poziom 2
Poziom 2

Post#12 21 Lis 2012 17:21   

Spróbujcie popytać u nich http://www.ecovatt.eu/
Powrót do góry

kolop1
Poziom 1
Poziom 1

Miasto: Kraków

Post#13 26 Lis 2012 23:55   

Zapytajcie w firmie ENIS. www.enis.pl
Nie sprzedają chińszczyzny, gdyż sami wykonują ekspertyzy funkcjonowania farm dla sądów i ubezpieczalni. Sam doświadczyłem na chińczykach znacznego spadku wydajności po 3 latach (ponad 40%). I cóż, nie zareklamuję 10 paneli w Chinach, bo koszty transportu przekroczą wartość zakupu nowych. Tragedia
Powrót do góry

klemon
Poziom 2
Poziom 2

Post#14 27 Lis 2012 18:44   

Z tego co wiem towar zawsze można reklamować u sprzedawcy. Rozumiem ze mówi Pan o swoich doświadczeniach z panelami firmy yingli solar.
Powrót do góry

pablo_belchatow
Poziom 14
Poziom 14

Post#15 20 Gru 2012 21:35   

Sprzedawca daje Ci gwarancję producenta, a jak producent zwija żagle to gwarancja przyda Ci się co najwyżej jako tapeta.

Crash testy jakoś skutecznie powstrzymały kilka lat temu zalew rynku chińskimi terenówkami, dziwi mnie czemu w przypadku instalacji za grube pieniądze, ludzie łaszą się na najtańszy chiński badziew gwarantowany przez anonimowego chińczyka z certyfikatem TUV podpisanym przez kolejnego chińczyka.

Widać też zmasowany napływ ludzi, którzy rejestrują się na forum , żeby tylko poinformować o kolejnej cudnej firmie albo rewelacyjnie tanim panelu. Ba - są już magicy, który oferują towary wysyłany bezpośrednio z Chin - oczywiście na 50% przedpłatę.

Znaczy będzie dobrze - idzie koniunktura ;)
Powrót do góry

retrofood
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Stalowa Wola

Post#16 20 Gru 2012 22:11   

pablo_belchatow napisał:
Sprzedawca daje Ci gwarancję producenta, a jak producent zwija żagle to gwarancja przyda Ci się co najwyżej jako tapeta.

To akuratnie jest nieprawdą. Bo sprzedający ponosi pełną odpowiedzialność za oferowany towar.
Powrót do góry

klemon
Poziom 2
Poziom 2

Post#17 05 Sty 2013 11:10   

Nie rozumiem tej nagonki na chińczyków, tym bardziej że jest w europie wiele miejsc gdzie duże elektrownie opierają się na produktach firmy czy firm chińskich, które są sprawdzone czy maja już ugruntowana pozycje. Poza tym jaka to różnica z którego kraju pochodzi producent jeśli w trakcie okresu gwarancyjnego zwija żagle.
Osobiście nie rejestrowałem się po to żeby powiedzieć o jakiejś cud firmie czy tanim panelu tylko aby odpowiedzieć na temat postu.

Każdy z nas może opowiedzieć jakieś historie z życia wzięte które mogą mieć wpływ no opinie czy wybór danego produktu, pytanie czy ma to aż takie znaczenie.
Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Post#18 05 Sty 2013 18:04   

kolego chodzi głównie o trend jaki niestety obserwujemy od lat, że w każdej dziedzinie nie opłaca się czegokolwiek produkować w kraju. Chińczycy produkują sporo rzeczy podłej jakości ale za to tanie tak bardzo, że nam nie opłacałoby się kupić nawet elementów nie mówiąc o projekcie czy samym poskładaniu i opakowaniu.

Dla przykładu z innej branży w zeszłym roku kupiłem 200ledowy łańcuch lampek choinkowych z programatorem itp. za bodajże 15zł.
To co zobaczyłem w środku troche mnie zatrwożyło - przewody pomocowane na klej, kabel cienki jak włos itp. ALE lampki świecą. Prześwieciły cały zeszły rok, świecą i w tym. Inne europejskie odpowiedniki (dużo lepiej wykonane) kosztowały ponad 100zł.

Gdzie kupić panele fotowoltaiczne? Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?

Oczywiście nie twierdze że wszystkie rzeczy są tak wykonane, ale widząc kilka podobnych kwiatków zacynasz się zastanawiać...
Powrót do góry

klemon
Poziom 2
Poziom 2

Post#19 06 Sty 2013 12:22   

ja o trendach nie rozmawiałem :) tym bardziej tak oczywistych jak "chińska chińszczyzna", czy produktach wielu producentów polskich czy zagranicznych produkujących w chinach.
miałem na myśli bezmyślne generalizowanie, fakt że nie wszystko co zostało wyprodukowane w chinach jest produktem gorszej jakości biorąc pod uwagę umiarkowany przedział cenowy.

Zdanie zaczyna się wielką literą. [retrofood]
Powrót do góry

mrrudzin
Poziom 24
Poziom 24

Post#20 06 Sty 2013 20:00   

Niestety kolego dożyliśmy czasów gdzie wszystko produkowane jest w chinach - i w tej najlepszej firmowanej jakimś logiem jakości i w najgorszej chińskiej chińszczyźnie jak napisałeś...

Wracając do tematu paneli ja też kupiłem panele produkcji niby niemieckiej, ale chińskiej (bo widziałem je na chińskich serwisach aukcyjnych). Były jednak tanie i o taniość chodziło. Jakość wykonania po otwarciu nie pozostawiała dużo do życzenia - była ok. Czas pokaże ile z obiecywanych 25 lat podziałają...
Powrót do góry

kudrzyk
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Nowy Sącz

Post#21 06 Sty 2013 22:28   

Koledzy, mówicie że panele maja działać 25 lat. Ok. Może i nawet tyle podziałają. Pomyślcie jednak, że za 25 lat technika tak pójdzie do przodu, że te panele sprzed 25 lat będą nic nie warte. Będą techno demobilem. Prześledźcie ostatnią dziesięciolatkę i choćby rozwój w sektorze usług i telefonów komórkowych.
Powrót do góry

Ptak69
Poziom 12
Poziom 12

Post#22 12 Lut 2014 22:28   

25 lat gwarancji na moc wyjściową to chyba już norma. Np. tutaj: http://mediaenergy.eu/panele-fotowoltaiczne-monokrystaliczne-215-260wp/
lub http://mediaenergy.eu/panele-fotowoltaiczne-polikrystaliczne-215-260wp/
Powrót do góry

CzystyZYSK
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Poznań

Post#23 12 Lut 2014 22:35   

No fajnie tylko gdzie ceny?

Strzelam że 900+ brutto ;-)
Powrót do góry

eclipse99
Poziom 6
Poziom 6

Post#24 13 Lut 2014 09:42   

Polecam stronę http://sklep.rotero.com.pl/fotowoltaika/

Można się dogadać co do cen. Myślę, że jakość też jest ok.
Powrót do góry

CzystyZYSK
Poziom 18
Poziom 18

Post#25 13 Lut 2014 19:22   

No 1150 brutto za najtańsze 250 - 89 eurocentów? masakra ;-)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 13 Lut 2014 19:22   

Powrót do góry

gosolar
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Kraków

Post#26 11 Mar 2014 07:21   

Polecam stronę http://www.soleopv.pl , mają dobre ceny a jak się powie że się jest z forum to się idzie dogadać
Powrót do góry

CzystyZYSK
Poziom 18
Poziom 18

Post#27 11 Mar 2014 09:26   

Tomek nie podkradaj mi forum :P
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Energia Odnawialna -> Gdzie kupić panele fotowoltaiczne?
Strona 1 z 1