Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bateria do wkretarki - regeneracja

Big Endy 02 Wrz 2012 07:09 3432 3
  • #1 02 Wrz 2012 07:09
    Big Endy
    Poziom 2  

Witam padły mi oba akumulatory w wkrętarce. Mam taki pomysł aby je zregenerować przy użyciu akumulatorów do nokii 3310 które są nie drogie a pojemne i łatwo dostępne na allegro. moje oryginalne akumulatory do wkrętarki miały 1,2Ah i były 12V. Co do tych akumulatorów do nokii 3310 to na allegro są po ok 9zł a pojemność mają 4950mAh 3,6V oraz jest napisane ze są bez pamięci czyli można je w ka żdym momencie doładowywać. Taki akumulatorek ma w środku 3 ogniwa 1,2V połączone szeregowo. Gdybym tak z 10 takich ogniw połączył połączył razem szeregowo aby uzyskać 12V to teoretycznie miałbym pojemność prawie 5Ah. Co wy o tym myślicie? z góry dziękuje za odpowiedzi.

• #2 02 Wrz 2012 07:51
    janren
    Poziom 25  

Te baterie są litowo polimerowe, a więc nie możesz ich połączyć szeregowo i ładować zwykłą ładowarką. Poczytaj o ogniwach li-po, jest tego dużo. Co do pojemności, to jej wartość napisana na baterii nie ma nic wspólnego z rzeczywistą pojemnością.

• #3 02 Wrz 2012 08:07
    CosteC
    Poziom 26  

Jeśli masz dwa akumulatory to odratujesz jeden prawie na pewno:
    w środku jest kilka ogniw, zazwyczaj pada jedno, dwa z nich, rozbierz, znajdź uszkodzone, wymień z drugiego akumulatora i zmontuj dobry akumulator.
    Czasem na allegro czy w innym portalu da się dostać ogniwa luzem.

Akumulatory z noki 3310 nie dość że są litowo polimerowe to jeszcze nie nadają się do pracy z takimi prądami obciążenia jak w wkrętarce.

• #4 02 Wrz 2012 08:14
    jurek91
    Poziom 20  

Sądzisz że tak duża pojemność jest w takim małym aku? 4950mAh to chwyt marketingowy w tanich nieoryginalnych bateriach do telefonów. Taki aku może mieć max pojemność 1000 mAh. Zrób tak jak mowi CosteC

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME