Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Bateria do wkretarki - regeneracja

Big Endy 02 Wrz 2012 07:09
  • #1 02 Wrz 2012 07:09
    Big Endy
    Poziom 2  

Witam padły mi oba akumulatory w wkrętarce. Mam taki pomysł aby je zregenerować przy użyciu akumulatorów do nokii 3310 które są nie drogie a pojemne i łatwo dostępne na allegro. moje oryginalne akumulatory do wkrętarki miały 1,2Ah i były 12V. Co do tych akumulatorów do nokii 3310 to na allegro są po ok 9zł a pojemność mają 4950mAh 3,6V oraz jest napisane ze są bez pamięci czyli można je w ka żdym momencie doładowywać. Taki akumulatorek ma w środku 3 ogniwa 1,2V połączone szeregowo. Gdybym tak z 10 takich ogniw połączył połączył razem szeregowo aby uzyskać 12V to teoretycznie miałbym pojemność prawie 5Ah. Co wy o tym myślicie? z góry dziękuje za odpowiedzi.

• #2 02 Wrz 2012 07:51
    janren
    Poziom 25  

Te baterie są litowo polimerowe, a więc nie możesz ich połączyć szeregowo i ładować zwykłą ładowarką. Poczytaj o ogniwach li-po, jest tego dużo. Co do pojemności, to jej wartość napisana na baterii nie ma nic wspólnego z rzeczywistą pojemnością.

• #3 02 Wrz 2012 08:07
    CosteC
    Poziom 26  

Jeśli masz dwa akumulatory to odratujesz jeden prawie na pewno:
    w środku jest kilka ogniw, zazwyczaj pada jedno, dwa z nich, rozbierz, znajdź uszkodzone, wymień z drugiego akumulatora i zmontuj dobry akumulator.
    Czasem na allegro czy w innym portalu da się dostać ogniwa luzem.

Akumulatory z noki 3310 nie dość że są litowo polimerowe to jeszcze nie nadają się do pracy z takimi prądami obciążenia jak w wkrętarce.

• #4 02 Wrz 2012 08:14
    jurek91
    Poziom 20  

Sądzisz że tak duża pojemność jest w takim małym aku? 4950mAh to chwyt marketingowy w tanich nieoryginalnych bateriach do telefonów. Taki aku może mieć max pojemność 1000 mAh. Zrób tak jak mowi CosteC

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty