Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury
Autor
Wiadomość
danio667
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Suwałki

Post#1 Post autora tematu 03 Wrz 2012 09:55   

Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

Naczytałem się już o tym a i tak nie znalazłem odpowiedzi, może mi ktoś podpowie,
Nie działa wskaźnik temperatury, wyciągnąłem zegary i sprawdzałem poprzez podanie małego napięcia prosto na cewkę wskaźnika i się wychyla, Czujnik z tego co wiem mam tylko jeden, po zmostkowaniu wtyczki od niego nadal wzkaźnik ani drgnie, aczkolwiek jak silnik się naprawdę nagrzeje to wentylator się włącza. Napoczątku czasami pokazywało temperaturę teraz nic a nic. Rano auto chodzi na ssaniu potem obroty opadają, i nie mam jak podłączyć kompa w pobliżu.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2012 09:55   

Powrót do góry

KMal
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: Małopolska

Post#2 03 Wrz 2012 10:37   

Re: Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury

Witam.
Popatrz na schemat. Czujnik temp. chłodziwa (42) nie pracuje bezpośrednio z wskaźnikiem (zegarami) (84), tylko ze sterownikiem silnika, a z którego potem idzie informacja na wskaźnik (84).
Z tego co piszesz to wygląda na to, że czujnik i jego praca (działanie) jest dobra bo włącza Ci wentylator - ale możesz kontrolnie sprawdzić:
Działanie:
Czujnik temperatury chłodziwa to termistor. Niska temperatura powoduje duży opór, podczas gdy wysoka temperatura powoduje mały opór. Zespół sterowania wyznacza temperaturę kontrolując napięcie na czujniku.
Specyfikacja:
Napięcie zasilania: 5 V (odłączone złącze)
opór: 2 000 - 3 000 omów / 20 °C
Niebezpieczną "zabawą" jest cyt. <sprawdzałem poprzez podanie małego napięcia prosto na cewkę wskaźnika>, możesz spowodować dalsze uszkodzenia - nie koniecznie samego wskaźnika, a elementów, które go sterują.
Sprawdź (na początku) wg. schematu połączenia sterownika z tablicą rozdzielczą. Uszkodzenie może być na wyjściu ze sterownika lub w samej tablicy rozdzielczej ("zegary").

Opel/Astra G 1,6 8v  - Czujnik temperatury
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2012 10:37   

Powrót do góry

ancus
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: Jodłowa, Rzeszów

Post#3 03 Wrz 2012 10:43   

Masz dwa czujniki temperatury...jeden dwupinowy do ECU a drugi jednopinowy na zegary. Czujnik temperatury od wskaźnika jest u góry pionowo w kolektorze ssącym i jest jeden kabelek, który często spada lub nie łączy.
Temat często poruszany, szukaj.

Moderowano przez ociz:
Żadna Astra G nie miała osobnego czujnika na wskaźnik, z resztą wyżej masz opisane.

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Wrz 2012 10:43   

Powrót do góry

danio667
Poziom 4
Poziom 4

Miasto: Suwałki

Post#4 Post autora tematu 03 Wrz 2012 10:54   

Sa silniki 16szr z jednym czujnikiem temperatury - dwupinowym, znalazłem przyczynę W KOŃCU :D
Jest przerwa w obwodzie na płytce od zegarów, co najśmieszniejsze że jak spojrzeć to tego nie widać a na zdjęciu widać przerwę elegancko (Paint jest nieodzowny). Dzięki Za pomoc nie spodziewałem się na tak szybki odzew :)
Opel/Astra G 1,6 8v  - Czujnik temperatury Opel/Astra G 1,6 8v  - Czujnik temperatury
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Początkujący -> Opel/Astra G 1,6 8v - Czujnik temperatury
Strona 1 z 1