Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

netbook, ultrabook, MacBook Air?

margot25 03 Wrz 2012 13:57 3453 28
  • #1 03 Wrz 2012 13:57
    margot25
    Poziom 8  

Witajcie,
    może ktoś mi coś doradzi.
    Kończę studia, przede mną magisterka, może doktorat (humany), praca, która nie będzie na pewno związana z żadną grafiką itp.

Dotychczas sobie użytkowałam eeepc 901 i byłam raczej zadowolona. Był problem z paroma programami jednocześnie, ale to chyba bardziej pod koniec, jak już się coś tak zaczęło z nim dziać. Dzisiaj odbiorę eeepc zreanimowanego i chciałabym chyba kupić coś nowego, co mi po prostu wystarczy, w gry nie gram, filmy bym chciała oglądać.

Teraz mam chwilowo samsunga n150 czy jakoś tak z rozszerzonym ramem do 2g i podoba mi się, że tak śmiga wszystko. Ale przeszkadza mi matryca odchylana jedynie do jakichś 45 stopni do tyłu, nie da się korzystać z niego na kolanach.

Eeepc nosiłam prawie wszędzie ze sobą (wifi na mieście etc.), czasem coś się z nim stało, to się naprawiło.

Myślałam o jakimś netbooku w stylu właśnie tego samsunga (ale ten kąt rozwarcia :/), ale zainteresowałam się ultrabookami - chciałabym coś fajnego, wytrzymałego, mobilnego, i żeby na te moje skromne potrzeby było. Bez CD oczywiście. Zainteresowałam się, jak mi gość zaczął w sklepie samsunga pokazywać w sklepie samsunga jakiegoś 11 cali z wyprzedaży poprzedniej "kolekcji" za 3 tys., że niby 5 wcześniej kosztował. Pomyślałam - porządne, trwałe, z trzyletnią gwarancją... Może warto kupić coś porządnego.

Kusi mnie MacBook Air nowy z allegro/gumtree za jakieś 3 tys. ze względu na trwałość (jeszcze wcześniej miałam della i chyba uszkodziłam mu dysk, bo go źle traktowałam, nosząc w torbie i nawet nie pamiętając, gdzie go mam), porządną opiekę serwisową etc. Tylko musiałabym zobaczyć, jak się z niego korzysta na kolanach itp. Matrycę niby chciałam matową, ale w końcu nie wiem, czy to aż takie ważne. Jeszcze go nie widziałam na żywo.

Czy na Mac będzie chodzić bez problemu chodzić normalne programy, otwierać się pliki etc.? (chodzi mi o przyszłą pracę).

Jeśli chodzi o podłączanie czegoś zewnętrznego - trzeba dokupywać jakieś specjalne kabelki, czy tylko usb, micro-usb itp.?

Zwykły duży lap chyba jest mi niepotrzebny, stacj. też chyba nie ma sensu, żebym kupowała. W starym eeepc mam problem z polskimi znakami, badsectory na dysku, ostatnio system mu padł itp. i faktycznie lepiej się na czymś szybszym pracuje, więc jego bym widziała jako jakiś zapasowy w razie awarii.

Z drugiej strony, ultrabooki dopiero zaczynają wchodzić na rynek, może warto zaczekać. Ale ja bym raczej potrzebowała coś już.

Dodano po 11 [minuty]:

margot25 napisał:
    Witajcie,
    może ktoś mi coś doradzi.
    Kończę studia, przede mną magisterka, może doktorat, praca, która nie będzie na pewno związana z żadną grafiką itp.

Dotychczas sobie użytkowałam eeepc 901 i byłam raczej zadowolona. Był problem z paroma programami jednocześnie, ale to chyba bardziej pod koniec, jak już się coś tak zaczęło z nim dziać. Dzisiaj odbiorę eeepc zreanimowanego i chciałabym chyba kupić coś nowego, co mi po prostu wystarczy, w gry nie gram, filmy bym chciała oglądać.

Teraz mam chwilowo samsunga n150 czy jakoś tak z rozszerzonym ramem do 2g i podoba mi się, że tak śmiga wszystko. Ale przeszkadza mi matryca odchylana jedynie do jakichś 45 stopni do tyłu, nie da się korzystać z niego na kolanach.

Eeepc nosiłam prawie wszędzie ze sobą (wifi czy pliki tekstowe na mieście etc., to dla mnie raczej ważne), czasem coś się z nim stało, to się naprawiło.

Myślałam o jakimś netbooku w stylu właśnie tego samsunga (ale ten kąt rozwarcia :/), ale zainteresowałam się ultrabookami - chciałabym coś fajnego, wytrzymałego, mobilnego, i żeby na te moje skromne potrzeby było. Bez CD oczywiście. Zainteresowałam się, jak mi gość zaczął w sklepie samsunga pokazywać w sklepie samsunga jakiegoś 11 cali z wyprzedaży poprzedniej "kolekcji" za 3 tys., że niby 5 wcześniej kosztował. Pomyślałam - porządne, trwałe, z trzyletnią gwarancją... Może warto kupić coś porządnego.

Kusi mnie MacBook Air nowy z allegro/gumtree za jakieś 3 tys. ze względu na trwałość (jeszcze wcześniej miałam della i chyba uszkodziłam mu dysk, bo go źle traktowałam, nosząc w torbie i nawet nie pamiętając, gdzie go mam), porządną opiekę serwisową etc. Tylko musiałabym zobaczyć, jak się z niego korzysta na kolanach itp. Matrycę niby chciałam matową, ale w końcu nie wiem, czy to aż takie ważne. Jeszcze go nie widziałam na żywo.

Czy na Mac będzie chodzić bez problemu chodzić normalne programy, otwierać się pliki etc.? (chodzi mi o przyszłą pracę).

Jeśli chodzi o podłączanie czegoś zewnętrznego - trzeba dokupywać jakieś specjalne kabelki, czy tylko usb, micro-usb itp.?

Zwykły duży lap chyba jest mi niepotrzebny, stacj. też chyba nie ma sensu, żebym kupowała. W starym eeepc mam problem z polskimi znakami, badsectory na dysku, ostatnio system mu padł itp. i faktycznie lepiej się na czymś szybszym pracuje, więc jego bym widziała jako jakiś zapasowy w razie awarii.

Z drugiej strony, ultrabooki dopiero zaczynają wchodzić na rynek, może warto zaczekać. Ale ja bym raczej potrzebowała coś już.

Dodano po 6 [minuty]:

W kwestii formalnej - sorry, chciałam sobie zmienić posta tylko, a tu się takie coś zrobiło.

• #2 03 Wrz 2012 14:44
    _haker_1
    Poziom 32  

Co do Mac-ow - zalezy o jakie pliki i programy chodzi chodzi. Wszystkie popularne np. jpg, avi bez problemu beda na macach otwierane. Jednakze nalezy pamietac, ze MACi maja inny format plikow (nie windowsowny NTFS) wiec podlaczajac np zewnetrzny dysk z partycja windowsowa pliki beda niewidoczne.
    Co do programow - musisz sparwdzic jakie programy cie interesuja i zobaczyc czy maja wsparcie pod MACos. Przewaznie nowsze wersje programow maja wsparcie mac-osa, ale na pewno sa wyjatki.
    Co do wytrzymalosci - niewatpliwie MAC'i zajmuja czolowe miejsce ale.. ich cena jest 30-40% od odpowiednikow innych producentow. To jest po prostu dosc specyficzny producent.
    Ososbiscie jesli chcesz dobra osbluge gwarancyjna to polecam wlasnie Dell-a z jego 3letnia gwarancja NBD. Maja dosc spora oferte ultrabookow.

• #3 03 Wrz 2012 18:56
    margot25
    Poziom 8  

Dziękuję :)
    No właśnie pojęcia nie mam, jakie mi mogą być potrzebne, ale w sumie pewnie te najpopularniejsze. Konkretnie myślałam na przykład o edytorskich (jeden, którego używałam, jest na maca), a reszta to chyba biurowe by mogły być.

Nie rozumiem dokładnie, o co chodzi z tym ntfs. Tzn. czy skutek tego jest taki, że jak podłączę pendrive'e z plikami np. tekstowymi zrobionymi na macu to windowsowy komputer ich nie zobaczy?

• #4 03 Wrz 2012 20:17
    _haker_1
    Poziom 32  

Zalezy.
    Np pakietu Office'a oficjalnie na macu nie zainstalujesz. Co do plikow .txt - zalezy. Zapewne mac-os ma obsluge tego formtu ale do jego otwierania uzywa innego niz np windowsowy notatnik programu skutkiem czego moga byc komplikacje z formatowaniem tekstu, moga sie poprzesuwac linijki itd.
    Ogolnie chyba wszystkie programy windowsowe maja swoje odpowiedniki na mac-os i maja one jakies mniejsze czy wieksze roznice skutkiem czego mozliwe, ze bedziesz musiala poswiecic wiecej czasu na np konwertowanie plikow pod programy napisane na mac-osa wlasnie. Nic specjalnie uciazliwego ale moze sie zdarzyc.
    Ogolnie jesli zalezy ci na czestej wymianie plikow Windows - macOS to zrezygnowalbym z maca i kupil zwyklego peceta. Jesli MAC ma byc podstawowym narzedziem pracy i tylko czasem cos bedziesz chciala przerzucic to nie ma problemu. Zastanow sie po prostu czy jest sens doplacac te 30% ceny za to... ze kupujesz MAC-a.
    Osobiscie wolalbym kupic jakiegos Della z jakiejs biznesowej serii.

• #5 03 Wrz 2012 20:40
    margot25
    Poziom 8  

Z della wyguglałam tak na szybko tylko trzynastki, a u mnie raczej jedenastka wchodzi w grę.
    Co do programów jeszcze to ja na razie żyję sobie w swoim świecie studencko-uczelnianym i nie wiem, z czego się korzysta w pracy w korpo, firmie czy coś.

Dodano po 10 [minuty]:

_haker_1 napisał:
    Zalezy.
    Jesli MAC ma byc podstawowym narzedziem pracy i tylko czasem cos bedziesz chciala przerzucic to nie ma problemu.

Jeśli chodzi o mnie to byłbym podstawowym narzędziem pracy, ale przesyłać komuś mailem etc.

• #6 03 Wrz 2012 21:05
    daavid117
    Poziom 42  

Wyjątkowo polecę HP... Mianowicie HP Folio13. Miałem okazję użytkować i muszę powiedzieć, że urządzenie wyjątkowo stylowe, dobrze wykonane i spasowane. Tylko polecać dla kobiety!

Ze sprzętu to jest tam downclockowany i5 oraz dysk SSD o pojemności 128GB. System wstaje nawet w mniej niż 15 - 20 sekund.

• #7 03 Wrz 2012 23:11
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli często przenosisz netbooka i nie chcesz się martwić o to czy zdążył się uśpić/wyłączyć przed włożeniem go do torby to szukaj wśród modeli z dyskiem SSD.

MacBooki używają własnego systemu operacyjnego, bazującego na Linuksie, poza tym u nas są postrzegane raczej jako snobistyczne gadżety (jak zresztą wszystko z nadgryzionym jabłkiem w logo)...

• #8 04 Wrz 2012 09:44
    margot25
    Poziom 8  

Dzięki :)
    HP folio - ekstra, ale 1,5 kg to nie 1 kg. Właśnie nie wiem. Czy nie wolałabym kilogramowego komputera z mniejszym ramem. A na kolanach się pracuje wygodnie? A czy błyszcząca matryca jest w końcu praktyczna? Byłby używany na powietrzu itp., podobno różnie to z tymi matrycami.

• #9 04 Wrz 2012 13:03
    _haker_1
    Poziom 32  

Coz.. Niewatpliwie matryca matowa na zewnatrz to zdecydowany plus. Nigdy tego HP nie widzialem, wiec nie moge w jego przypadku udzielic opinii, jednakze 1,5kg to i tak bardzo lekki sprzet.
    SSD oczywiscie mile widziany, szczegolnie, ze przez ostatnie pol roku ich ceny spadly o ~50(?)%.
    Co do Apple i jego postrzegania - osobiscie nie robi mi, czy i jak ludzie w autobusie sie na mnie patrza. Mam ipoda bo po przetestowaniu kilku odtwarzaczy ten byl najlepszy - a skoro tak, to czemu mialbym kupowac na sile cos bez "nadgryzionego jablka"? Macbooka nie kupie nigdy bo ich ceny maja sie nijak do parametrow - osobiscie wole kupic Della z jego gwarancja NBD.
    Jeśli jesteś przyzwyczajona do Windowsa to w Mac-i chyba bym sie nie pakowal. Popatrz na Delle wlasnie (jesli zalezy ci jak pisalas na dobrej obsludze gw.) czy na wspomniany wyzej HP.

• #10 04 Wrz 2012 14:40
    tzok
    Moderator Samochody

Ja mam Aspire One ale chyba ich w standardzie z SSD nie ma (poza pierwszą generacją, którą mam i w której dysk SSD do niczego się nie nadawał).

• #11 04 Wrz 2012 15:30
    daavid117
    Poziom 42  

margot25 napisał:
    HP folio - ekstra, ale 1,5 kg to nie 1 kg. Właśnie nie wiem.
    Można go trzymać w dłoni z łatwością. Nie czuć w ogóle tej masy.
    margot25 napisał:
    A na kolanach się pracuje wygodnie?
    Nie grzeje się, jest lekki, wygodny, płaski jak zeszyt.
    margot25 napisał:
    A czy błyszcząca matryca jest w końcu praktyczna?
    Nie jest to "taka" błyszcząca matryca jak w tańszych laptopach. W słońcu nie testowałem, ale na maksymalnym podświetleniu nie powinno być większego problemu.

Nie reklamuję go tutaj. Wyrażam swoją opinię na jego temat, bo miałem okazję solidnie testować ten sprzęt. Jeśli matryca mała to są jeszcze HP Envy14 lub nawet 15. Ceny jednak znacznie wyższe, a wyposażone one są w dysk magnetyczny + mały SSD na system.

• #12 05 Wrz 2012 17:21
    margot25
    Poziom 8  

Przeszlam sie po galerii i juz wiem, ze nie chce 13-tki, i jestem prawie zdecydowana na air 11. Zwlaszcza ze mi uswiadomiono, ze moge miec na jednej partycji windowsa. To wtedy lepiej, zeby to byl dysk 128? Zeby go to nie spowalnialo? Czy cos?

Tylko nie wiem, czy warto inwestowac w 4gb.

Dodano po 1 [minuty]:

Czy bardziej w procesor?
    Czy oplaca sie kupowac nowy zapakowany, czy nowy z drugiej reki z roczna gwarancja itp.?

Dodano po 3 [minuty]:

Sklaniam sie ku temu, bo ma wszystkiego najwiecej, zeby sie pozniej nie okazalo: http://allegro.pl/apple-macbook-air-11-i5-1-7ghz-128ssd-4gb-md224-i2599706623.html

Chyba nic nie przeszkadza, ze on taki francuski...

• #13 05 Wrz 2012 17:27
    tzok
    Moderator Samochody

margot25 napisał:
    Zwlaszcza ze mi uswiadomiono, ze moge miec na jednej partycji windowsa.
    Możesz ale bez kombinacji się nie obejdzie, no będzie to Windows 7 lub 8... chyba, że wirtualizacja spod MacOSa...

• #14 05 Wrz 2012 17:34
    margot25
    Poziom 8  

7 jest spoko.
    Ale na czym by te kombinacje polegaly? Cos zlego by sie dzialo? Spowalnialoby to w widocznym dla mnie stopniu komputer?

• #15 05 Wrz 2012 18:36
    tzok
    Moderator Samochody

Nie, ale musiałabyś znaleźć kogoś kto Ci to zainstaluje. Nie widzę sensu kupowania MacBooka żeby potem używać na nim Windowsa.

Co do klawiatury to naklejki tu nie przejdą, bo klawisze są podświetlane... jak potrafisz pisać bezwzrokowo to klawiatura AZERTY nie będzie Ci przeszkadzać ale w przeciwnym razie konieczna będzie wymiana klawiatury, a zobacz sobie ile kosztuje klawiatura do tego MacBooka z amerykańskim układem klawiszy (US-EN).

Poza tym Core i5 w netbooku jakoś mi się nie widzi - ile to podziała na baterii?

http://allegro.pl/netbook-dell-latitude-2120-n455-2gb-128ssd-dotyk-i2590219221.html
    http://allegro.pl/acer-one-ao722-c-60-8gb-500gb-modem-3g-win-7-i2593968496.html (niestety z tradycyjnym dyskiem)

• #16 05 Wrz 2012 19:01
    daavid117
    Poziom 42  

tzok napisał:
    Poza tym Core i5 w netbooku jakoś mi się nie widzi - ile to podziała na baterii?
    W ultrabookach dłuuugo, bo dowclockowane są. Przykładowo w takim Folio13 procesor i5 ma taktowanie bodajże 1,6GHz. W netbooku jednak tylko jakiś Brazos, czy Atom.

Osobiście odradzam netbooki, bo ich następcami są właśnie ultrabooki... Matryce nieco tylko mniejsze, ale wydajność mizerna, a i grubość tych urządzeń jest wręcz groteskowa.

• #17 08 Wrz 2012 14:25
    margot25
    Poziom 8  

Niezły ten dell, szkoda, że zaczęłam się już trochę kochać w apple - potrzebuję też telefonu itp. Nie wiem.

• #18 11 Wrz 2012 12:31
    margot25
    Poziom 8  

Zalozmy, ze mysle o tym macbooku. Jest sens, zebym kupowala ten, do ktorego dalam link (pisze bezwzrokowo), czy lepiej kupic tansza wersje ze slabszym procesorem, 2gb itp.?

• #19 11 Wrz 2012 19:26
    kruku93
    Poziom 2  

Witam.

Jestem posiadaczem Maca Mini środowisko MacOS jak i Netbooka Nokia Booklet 3g z Windowsem 8 na pokładzie.

Każde z tych środowisk ma wady i zalety
    MacOS jest stabilniejszy ,oraz wygodniejszy praktyczniejszy i Ładniejszy (subiektywnie)
    3/4 programów otworzysz poprzez "Wine" a instalacja Windowsa 7 czy 8 jest prosta ,a nie skomplikowana...natomiast Windows 8 jest dobrym systemem a po chwili integracji kafelki okazują się naprawdę praktyczne.
    a teraz coś o Netbookach

Nokia Booklet 3g posiada atoma Z530 ,gma 500 oraz 1gb ram (wlutowany)
    Kupiłem go ze względu na wygląd ,ale powiedzmy sobie szczerze Netbooki to pomyłka.Jego szybkość nie zachwyca,ale nadrabia Gpsem jakością wykonania oraz modemem 3g

Reasumując jeśli myślisz o Macbooku Air brałbym min 4gb ram ,ponieważ jest wlutowany...awaryjność niska dysk SSD oraz Aluminium.Warto podkreślić ,iż Ekosystem świetnie pracuje integracja Iphone>ipad>Macbook świetna

Inne Ultrabooki może nadrabiają parametrami ale nie jakością wykonania i dizajnem słynny "emejzing" (kwestia Subiektywna)
    Ogólnie lubię jak sprzęt którego używam jest ładny i tyle
    A co do Snobizmu...
    Czysta hipokryzja ludzi...kupowanie markowych ubrań czy wycieczki za parę tyś zł,oraz samochody klasy premium..Po co skoro się przepłaca?
    Poza tym Dlaczego użytkownicy Windowsa hejtują Mac OS a nie na odwrot?
    Ciekawe...;]

A tak przy okazji mam pytania? ;]
    Czy warto zainwestować w dysk SSD do Nokii Bookleta?

Pozdrawiam Adrian zadowolony user apple;)

• #20 11 Wrz 2012 23:54
    daavid117
    Poziom 42  

kruku93 napisał:
    kupowanie markowych ubrań
    Najczęściej starczają na dłużej. Przynajmniej ja wolę dlatego kupić coś lepszej marki.
    kruku93 napisał:
    wycieczki za parę tyś zł,
    Spokój, wyciskanie maksimum ze spędzonego na urlopie czasu.
    kruku93 napisał:
    oraz samochody klasy premium..
    Wyposażenie, komfort jazdy, moc.
    kruku93 napisał:
    Poza tym Dlaczego użytkownicy Windowsa hejtują Mac OS a nie na odwrot?
    Bo MacOS ma więcej ograniczeń. Przynajmniej miał do czasu Win7. Win8 to już prawie tak samo ograniczony system. Jeszcze brakuje żeby M$ zażądał wlutowywania dysków twardych i pamięci na płyty główne z preinstalowanym Win8.
    kruku93 napisał:
    Czy warto zainwestować w dysk SSD do Nokii Bookleta?
    Sata III nie masz, więc średni pomysł.

Osobiście polecę Apple gdy chociaż współczynnik cena/wydajność zejdzie do poziomu ultrabooków konkurencji. Już pomijam chore rozwiązania jak wlutowany RAM, niewymienialna bateria itd.

Dla kogoś dla kogo wydajność to sprawa trzeciorzędna, ma sporo zbędnych pieniędzy, ultrabooka używać będzie tylko do internetu i dokumentów (a jak się spsuje lub zestarzeje to kupi następnego...) taki Macbook nie jest złą opcją. Moim zdaniem jest po prostu za drogi.

• #21 12 Wrz 2012 00:42
    _haker_1
    Poziom 32  

Moge sie tylko podpisac pod opiniami kolegi. Co do samych produktów Apple'a mam jednak odrobine inna opinie - przewinely mi sie dwa macbooki pro i nie moge twierdzic, ze placi sie za nic - samo wykonanie stoi na naprawde wysokim, jesli nie na najwyzszym poziomie jesli chodzi o ten segment rynku. I bynajmniej nie jestem zadnym fanboyem - maca nie kupie gdyz nie podoba mi sie jego OS i badz co badz szkoda mi jednak pieniedzy za sam fakt posiadania urzadzenia lepszej (materialowo) jakosci.

Osobiscie uzywam, ze z tej roznicy w cenie pomiedzy Macami a innymi producentami 50% mozna przypisac wlasnie lepszej jakosci sprzetu (oczywiscie mowie o obudowie, kostrukcji bo bebechy to jeden pies) a drugie 50% temu ... ze ma logo jabłka.

W kazdym razie nie krytykowalem i nie zamierzam krytykowac osob, ktore wola doplacic do Maca jesli widza w tym sens. Moge krytykowac tylko ludzi, ktorzy kupuja to w ciemno "bo to Apple jest".

Ciezko jednoznacznie tutaj doradzic. Jesli autorka chce miec mozliwie najmocniejsza parametrami maszyne - Mac odpada, bo mozna miec lepszy sprzet w jego cenie.
    Jesli ceni sobie wytrzymalosc, solidna obudowe itd mozna o tym pomyslec, choc i inni producenci maja serie laptopow biznesowych, ktore sa tez bardzo dobrze wykonane.

• #22 14 Wrz 2012 09:15
    margot25
    Poziom 8  

Dell ma jakies 12-tki, ktore waza 1,5 kg. A jesli chce cos kilogramowego, to jest air, i jeszcze jest asus zenbook.
    Za 3,5 tys. moge miec nowy-z-zagranicy macbook air z procesorem I5, ale pytanie, czy mi taki procesor potrzebny. Oplaci sie, a przyklad po to, ze za iles lat technika pojdzie w gore itp.?
    Czy nie zbankrutuje przez ewentualne naprawy apple?
    Jeszcze jest opcja z I5 i 2gb ram, ale niewiele tansza, chyba ze bym sie potargowala. Czy takie cos ma sens?

Dodano po 2 [minuty]:

Czy moze jest sens, zebym kupila te starsza wersje ze slabszym procesorem, za 2 tys. cos?

• #23 14 Wrz 2012 12:58
    tzok
    Moderator Samochody

Jeśli chcesz używać Windows 7 lub 8 to kupowanie MACa w/g mnie nie ma sensu. Z tego samego powodu - jeśli chcesz używać Windows 7 lub 8 przyda Ci się 4GB RAMu lub więcej, choć wersja Starter instalowana na netbookach to x86 i nie obsłuży więcej niż 4GB, ale tu mowa o ultrabookach, a na nich to już spokojnie będzie x64 Home Premium lub wyższa.

Ultrabooki to taki kompromis między mobilnością a wydajnością ale jak to z kompromisami bywa ani nie są tak poręczne jak netbooki ani nie są tak wydajne jak laptopy. Niemniej netbooki z Atomem do pracy się nie nadają, do rozrywki też nie szczególnie bo film w HD to już problem, można sprawdzić maila czy przeglądać strony internetowe, ew. napisać coś w Wordzie czy policzyć w Excelu. Na Ultrabooku można już wygodniej popracować ale i film obejrzeć czy w coś zagrać.

• #24 14 Wrz 2012 14:06
    margot25
    Poziom 8  

chce macosa uzywac ale windowsa na wszelki wypadek gdyby jaki program nie chozil na macosie

• #25 16 Wrz 2012 19:13
    margot25
    Poziom 8  

wypatrzylam sobie cos takiego http://allegro.pl/dell-e4200-c2d-su9400-64gb-ssd-3gb-ddr3-led-win7-i2618167545.html

Dodano po 8 [minuty]:

rzeczywiscie da sie na takim czyms pracowac w windowsie7? ram mozna rozszerzyc http://www.dell.com/downloads/global/products/latit/en/latitude-e4200-win-7-os-comparison.pdf
    bo pomyslalam sobie, ze jak mi sie mac zepsuje, to moge miec problem etc.

Dodano po 14 [minuty]:

filmy hd? (cokolwiek to jest, dawno nie wlaczalam filmu na kompie, poza youtube).
    youtube?

Dodano po 51 [sekundy]:

chodzi o to, ze on wazy 1 kg :)
    no i baterie by chyba trzeba dokupic

• #26 16 Wrz 2012 20:34
    tzok
    Moderator Samochody

Stwierdzenie "wygodna praca" ma się nijak do ekranu 12" ale poza tym sprzęt jest wystarczający do Windows 7, choć odpuściłbym sobie korzystanie z Aero (tzn. w ogóle odpuściłbym sobie korzystanie z Aero na jakimkolwiek mobilnym sprzęcie).

Jak dla mnie zaletą jest dysk SSD, na prawdę super sprawa w urządzeniach mobilnych.

Do tego dokupiłbym wspomniany w opisie wewnętrzny modem 3G i zamówił kartę BDI Aero2.

• #27 16 Wrz 2012 21:58
    margot25
    Poziom 8  

No a co z tymi filmami?
    Ogolnie jest szybszy niz netbook na atomie z 2gb ram, z ktorym mam porownanie?

• #28 16 Wrz 2012 23:12
    tzok
    Moderator Samochody

margot25 napisał:
    Ogolnie jest szybszy niz netbook na atomie z 2gb ram, z ktorym mam porownanie?
    Ogólnie jest szybszy i z filmami w jakości HD sobie poradzi.

• #29 17 Wrz 2012 09:53
    margot25
    Poziom 8  

Dzieki! A zwracac uwage na to, czy procesor jest U/SU 9400 czy 9600?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme