X

citroen c5 16.16v - kluczyk nie działa

05 Sep 2012 06:48 RArafjan41
  • #1 05 Sep 2012 06:48
    rafjan41
    Level 8  
    Helpful post? (+1)
    Witam w ostatnim czasie uszkodził mi się pitot z kluczykiem do mojego citroena. Obudowa pilota rozsypała się na drobne po tym jak kluczyk wpadł pod kosiarkę. Na kluczyku powstała po jednej ze stron rysa , wgłębienie na kilka setek milimetra i długości 2 cm. kluczyk lekko się wygiął , klepnięty lekko młotkiem wyprostowany.
    Dokupiłem używany pilot i zamieniłem płytkę z mojego boi ocalała , kluczyk również wymontowałem i założyłem mój.
    Pilot działa prawidłowo otwiera zamyka, wszystkie przyciski są sprawne. Natomiast kluczyk przekręca się w stacyjce natomiast auto nie odpala. Po włożeniu kluczyka zapasowego jest ok.
    Czy da się coś na to poradzić. Pozdrawiam Rafał.
  • #2 05 Sep 2012 07:49
    georgesgr
    Level 40  
    Helpful post? (0)
    Przelozyles wszystko, z wyjatkiem transpondera.
  • #3 05 Sep 2012 08:58
    tpolo
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Włóż nowy kluczyk do stacyjki przyłóż w okolicach stacyjki pozostałości po uszkodzonej(porysowana) obudowie i spróbuj uruchomić w nowym . Jak za trybi to znaczy że nie przełożyłeś transpondera. Szukaj go w starej obudowie i przełóż do nowej.
    Miłego
  • Helpful post
    #4 05 Sep 2012 10:38
    grala1
    Specjalista grupy V.A.G.
    Helpful post? (0)
    Przełóż ten element ze starego kluczyka.
    citroen c5 16.16v - kluczyk nie działa
  • #5 19 Sep 2012 22:08
    rafjan41
    Level 8  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dziękuję wszystkim za pomoc podpowiedzi były jak najbardziej trafne , nie miałem wiedzy o transponderze i nie mogłem go znaleźć starym kluczyku z którego pozostały strzępy ale w końcu znalazłem go dzięki zamieszczonemu zdjęciu. Miałem trudność z przełożeniem ponieważ nie mogłem z nowego kluczyka wyjąć starego transpondera bo się nie rozbiera próbowałem lekko powadzić śrubokręcikiem i udało się zdjąc maskownicę , która jest umocowana na trzech bolcach potem włożyłem stary transponder i wszystko działa. Śliczne dzięki za pomoc.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products