X

Valtra 6200 - czujnik położenia podnośnika

05 Sep 2012 13:15 MAmaroo
  • #1 05 Sep 2012 13:15
    maroo
    Level 21  
    Helpful post? (+1)
    Witam.
    Czy ktoś jest w stanie potwierdzić/zaprzeczyć, że na zdjęciu jest czujnik położenia podnośnika w traktorze?
    Valtra 6200 - czujnik położenia podnośnika
    Co prawda nie jet to czujnik od tytułowej Valtry ale jest praktycznie identyczny.
    Chodzi mi głównie o zasadę funkcjonowania takiego czujnika. W ciągniku przerobione zostało sterowanie zaworów podnoszenia i opuszczania od tylnego podnośnika. W sterowniku, w oryginalne tranzystory sterujące BST wpięty został nowy układ, tak by można był sterować wysokość pokrętłem z kabiny. Nowy układ nie ma żadnej informacji o aktualnym położeniu podnośnika i reguluje się tak trochę na "czuja". Widoczny na zdjęciu czujnik znajduje się na samym dole podnośnika, wchodzi w jego oś, jest to jedyny element elektryczny przy podnośniku, który mógłby dawać jakieś informacje. Czujnik posiada trzy wyprowadzenia, mierzy się zwykłe łącze tranzystora z różnym spadkiem napięcia na poszczególnych łączach.
    Z góry dzięki za wszystkie info.
  • #2 05 Sep 2012 16:59
    ftp.kowal
    Level 33  
    Helpful post? (0)
    To jest czujnik obciążenia ramiona podnośnika.
  • #3 05 Sep 2012 21:48
    IREKG
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    Czujnik wysokości uniesienia ramion znajduje się w korpusie podnośnika pod kabiną, sygnał wyjściowy tego czujnika to napięcie przemienne o częstotliwości w granicach 4 do 7 kHz i zmieniającej się wartości. Informacja z instrukcji serwisowej.
  • #4 06 Sep 2012 07:24
    maroo
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Wielkie dzięki, zabieram się za układ, dam znać o efektach.
  • #5 18 Mar 2014 01:15
    ardnet
    Level 14  
    Helpful post? (0)
    Poniekąd dołączę się do tematu, posiadam podnośnik SEQUANI Z20 i mam problem z zainstalowanym tam czujnikiem tym wlaście pod koszem, chodzi mi głównie o to że chce go ustawić na te 200kg, bo aktualnie jest na 150 (rozregulował sie jak dostał luzy) czy moze mi ktos podac jak go przestawić lub obejść (zrobić na włączniku takim schowanymy).
  • #6 01 Apr 2014 13:51
    maroo
    Level 21  
    Topic author Helpful post? (0)
    Sprawa rozwiązana, okazało się, że w serwisie dobrali zupełnie inny czujnik - pasował tylko gwint obudowy.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products