Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
 • #1 09 Sep 2012 20:59
  1898719
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Witam.Chcę kupić drukarkę atramentową która będzie tania i ekonomiczna w eksploatacji wydruki będą jedynie czarno białe a ich jakość nie musi być perfekcyjna jaki sprzęt polecacie i dlaczego???

  Wiem że jest dużo podobnych tematów ale mnie interesują bieżące opinie gdyż ceny drukarek jaki i tuszy się zmieniają mi zależy na pozyskaniu aktualnych rzetelnych i miarodajnych danych.
  Proszę o własne opinie a nie linki do testów i innych tematów forum ponieważ te rzeczy już przeglądałem...
 • #2 09 Sep 2012 21:28
  darozegaro
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Jeżeli atramentowa to praktycznie kolorowa.
  Podaj tylko jeszcze dane odnośnie jak często będziesz jej używał i czy mogą wystąpić przerwy w drukowaniu? Chodzi o przerwy dłuższe niż 3 tygodnie np. wakacje itp.

  To dopasuje Ci dobrą drukarkę.
 • #3 10 Sep 2012 08:01
  1898719
  Removed  
  Helpful post? (0)
  O tym czarno białym napisałem myśląc o tym że koszt drukowania w kolorze jest tu praktycznie nieważny może on być droższy grunt aby czarno białe było tanie bo widziałem parę drukarek które właśnie tak mają.Drukarka będzie używana z przerwami ponieważ zostanie ona przeznaczona do użytku domowego a to znaczy, że będzie raczej używana rzadziej niż częściej dlatego właśnie powinna być tania i ekonomiczna(nie chcę sprzętu hp) co możesz polecić przy takim układzie...
 • #4 10 Sep 2012 10:23
  Sługa WSI
  Spec od drukarek
  Helpful post? (0)
  Witam,

  w przybliżeniu, ile stron rocznie zamierzasz wydrukować? Czy będą to wydruki typu kilka stron czy kilkadziesiąt w jednej serii? I czy potrzebujesz samej drukarki czy urządzenie wielofunkcyjne, czyli również skaner?

  I dlaczego nie chcesz wejść w najtańszy domowy laser, np. któryś z fabrycznie nowych samsungów za ~200zł?
 • #5 10 Sep 2012 11:09
  1898719
  Removed  
  Helpful post? (0)
  moją uwagę przykuła atramentówka Espon Stylus S22 podobno text drukuje po 8gr zamiennik kosztuje 42 złote(16 pln tylko czarny) i ma wifi co o tym myślicie ???
 • #6 10 Sep 2012 14:29
  Sługa WSI
  Spec od drukarek
  Helpful post? (0)
  Zaproponowałem samsunga ponieważ fabrycznie nowy, na gwarancji kosztuje ~200zł i ma toner startowy na 700 stron.

  W pierwszym roku super ekonomicznie nie będzie, koszt wydruku jednej strony to ~30gr, ale za to nic nie zaschnie czy coś w tym stylu. W następnym roku może być taniej jeżeli zastosujesz zamiennik tonera lub zdecydujesz się na samodzielną regenerację.

  Na rynku jest masa używanego, solidnego laserowego sprzętu HP (te drukarki to technologia i podzespoły formy Canon), który bez problemu drukuje za mniej niż 10gr (wliczając cenę drukarki). Jest jedno ale - na używaną drukarkę laserową można sobie pozwolić w dwóch przypadkach:
  1) znasz się na drukarkach laserowych i umiemy ocenić jej stan,
  2) ktoś zaufany, znający się na drukarkach laserowych, oceni stan drukarki.

  Dlatego na pierwszą drukarkę laserową proponuję najtańszą fabrycznie nową, sprawdzonej firmy - i dlatego padło na samsunga. Jak się skończy toner startowy to będziesz już wiedział jaką jakość druku i kulturę pracy powinna mieć sprawna drukarka laserowa, a wtedy będziesz mógł podjąć decyzję co dalej - kupić toner oryginalny/zamiennik, regenerować, a może sprzedać i kupić inną nową lub używaną.

  Na tym forum jest kilku kolegów biegle znających się drukarkach samsunga, na pewno pomogą doradzić (osobiście preferuję laserowy sprzęt HP), jeśli się sami nie pojawią to ich poproszę przez PW.
 • #7 10 Sep 2012 14:36
  1898719
  Removed  
  Helpful post? (0)
  Ale Espon drukuje za 8 gr text a o to tu chodzi wiem że w atramentówce mogą zaschnąć i to mnie martwi trochę...
  Pomysł laserówki mi się podobał ale jest zdecydowanie za droga w użyciu.
  Obok mnie punkt xero drukuje za 10 gr za stronę więc sam widzisz że laser nie zda tu chyba egzaminu.

  Proszę aby ktoś kto posiada espon stylus s22 się wypowiedział w tym temacie ...
 • #8 10 Sep 2012 15:21
  Sługa WSI
  Spec od drukarek
  Helpful post? (0)
  Epson S22 może drukować tekst po 8gr/A4, ale pod tym skromnym warunkiem, że jest to drukowanie ciągłe, czyli wrzucisz na raz np. 1000 stron do wydrukowania i patrzysz, że na stronie - powiedzmy 666 - zaczyna brakować tuszu. I wtedy faktycznie wyjdzie tekst 8gr/A4, nawet na wkładach oryginalnych.

  W warunkach domowych będziesz drukował kilka-kilkadziesiąt stron co kilka-kilkanaście dni. Atramentówka, którą chcesz kupić, będzie czyściła głowicę drukującą (zużywając wszystkie kolory) przy każdym uruchomieniu oraz po każdej kilkudniowej przerwie w drukowaniu (to złożony temat). W praktyce jeśli uzyskasz koszt wydruku tekstu na poziomie 25gr/A4 to będzie dobrze. Ale pamiętaj - kiedy wyczerpie się któryś z tuszów kolorowych - drukarka może odmówić dalszego drukowania nawet czarnym (o ile dobrze pamiętam, właśnie ten Epson tak ma).

  Drukarki laserowe nie mają tego problemu (co prawda pewna ilość toneru jest tracona przy rozruchu i podczas czyszczenia bębna, ale wpływ uruchomień drukarki na wydajność wkładu drukującego jest znikomy, a nie kluczowy jak w tanich drukarkach atramentowych).
 • #9 10 Sep 2012 23:25
  darozegaro
  Level 14  
  Helpful post? (0)
  Najlepsze do użytku domowego.
  -Urządzenie 3 w 1 , drukarka skaner kopiarka,
  -Tanie w drukowaniu
  -W przypadku braku drukowania np. wakacje itp. tak aby podać nowy tani wkład i drukować dalej.

  Proponowany Samsung:

  - drogi w eksploatacji i to tylko drukarka

  Epson:

  - tani wydruk ale trzeba drukować , plus ze skaner, kopiarka, drukarka.


  HP (tylko 2 modele na tą chwilę znalazłem reszty nie polecam)

  - tania w drukowaniu
  - skaner , kopiarka, drukarka
  - jak zaschnie kardridz to nowy oryginał kosztuje 30zł !!! i drukuje dalej.
 • #10 11 Sep 2012 18:33
  e-xtech
  Level 16  
  Helpful post? (0)
  Kup Canona LBP6000 - to klon (ten sam mechanizm) HP P1102 - na alledrogo nowe tonery zamienniki na 1600 str. od około 50 zł - nic Ci nie zaschnie a i z dostępnością tonerów problemów nie będzie ...
 • #11 12 Sep 2012 15:27
  1898719
  Removed  
  Helpful post? (0)
  kupiłem espona stylus s22
  Search 4 million + Products
Browse Products