Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

viera + vectra - Dekoder vectry wyłącza się po naciśnięciu przycisków strzałek

wojtis89 14 Wrz 2012 17:57 6120 9
  • #1 14 Wrz 2012 17:57
    wojtis89
    Poziom 7  

Witam serdecznie,

Mam taki problem:

Kilka dni temu wziąłem sobie od vectry telewizję. Dali mi dekoder, model: 5830CDX (z nagrywarką), który podłączyłem pod telewizor: Panasonic Viera, model: Th-42PV7P. Wszystko działa poza jednym. Na pilocie od vectry na środku jest "kółko" złożone ze strzałek wyboru (przeglądanie listy kanałów, menu itp.). Po kilku naciśnięciach tychże strzałek, dekoder wyłącza się. Czasem jest to 5 naciśnięć, czasem 20, a czasem tylko 2. Panowie serwisanci od vectry przynieśli mi nowy dekoder, lecz niestety sytuacja była identyczna. Pilot też był nowy, nic to nie dało. Powiedzieli mi, że prawdopodobnie tv i te przyciski mają taka samą, bądź zbliżoną częstotliwość i wywoływane jest zwarcie, na które oni nie mają wpływu i musi tak zostać. Czy to prawda? Naprawdę nie da się nic z tym zrobić? Jest to irytujące, gdyż jak chce sobie nagrać jakiś program i jadę po liście kanałów, to dojechać do tego wybranego czasem graniczy z cudem....

Z góry przepraszam, jeżeli wybrałem zły dział, ale ten wydał mi się odpowiedni. Przeszukałem również forum i nie znalazłem identycznego problemu, dlatego założyłem nowy wątek.

• #2 14 Wrz 2012 18:14
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Jak "wywoływane jest zwarcie" to tym bardziej oddaj ten złom bo się coś - poza mózgiem od nerwów - jeszcze zapali :D

http://www.hdtv.com.pl/forum/tunery-satelitarne/83053-dekoder-hd-5830-cdx-vectra-problem.html

Nawet jakby jakimś cudem TV zareagował i wysłał (HDMI-CEC) sygnał wyłączenia do dekodera to przecież możesz zrobić eksperyment - zasłonić odbiornik podczerwieni TV.

• #3 14 Wrz 2012 19:21
    wojtis89
    Poziom 7  

Dzięki za szybką odpowiedź.

Właśnie byli już u mnie serwisanci z innym nowym dekoderem i problem dalej występuje (na obu dekoderach i obu pilotach). Dodam jeszcze bo nie napisałem, że jak przeglądam listę kanałów przyciskami na dekoderze to wszystko jest w porządku. Tylko te strzałki wywołują jakiś konflikt. Myślałem, że może jest coś z kodowaniem pilota, ale tego pilota się chyba nie koduje?

Zasłonięcie podczerwieni nic nie dało. Dekoder dalej się wyłącza.

Prosiłbym jeszcze o jakieś sugestie, co mógłbym z tym zjawiskiem zrobić?

• #4 21 Paź 2013 15:40
    bartekwt
    Poziom 8  

Temat stary....może uda się odświeżyć?
    Mam identyczny problem. Dekoder PVR Vectry.
    Strzałki na pilocie resetują urządzenie (przełącza się na STAND BY)

Czy autor tego tematu znalazł rozwiązanie problemu? Czy ktoś ma taki problem?
    Dodam, że dekoder został wymieniony, tak samo pilot.

• #5 22 Paź 2013 10:54
    wojtis89
    Poziom 7  

Pilot został sprawdzony u kolegi na jego dekoderze i wszystko jest ok (TV LG).

Konfliktem okazało się to, że dekoder (pilot również) jest produkowany przez markę Panasonic, który po podłączeniu do telewizora tej samej marki w niektórych momentach (naciskanie strzałek - wyłączenie urządzenia, strzałka cofania - telegazeta) wywołuje konflikt sygnału z oprogramowaniem.

Domyślam się, że również masz TV Panasonic'a?

Innej odpowiedzi nie ma. Trzeba by zmienić TV, bądź dekoder na innej firmy, ale z tego co wiem Vectra wszystkie dekodery ma Panasonic'a.

• #6 26 Paź 2013 16:41
    tsa999
    Poziom 1  

Identyczny problem 50vt50 i dekoder vectry!!!Tyle kasy wydane i do dupy.:(
    Co z tym fantem zrobić to jakas porażka!

• #7 01 Lis 2013 14:44
    krulikk
    Poziom 2  

U mnie podobnie, od tygodnia nowy dekoder PVR o d Vectry, telewizor Panasonica i podobne objawy, a może by tak spróbować uniwersalnym pilotem posterować tym dekoderem, może wtedy nie będzie konfliktów.
    Czekam na jakieś sugestie, po problem niby błahy ale strasznie denerwujący i utrudniający pracę z tym urządzeniem.

• #8 11 Sty 2014 11:49
    rWania
    Poziom 10  

W telewizorze w ustawieniach Viera należy wyłączyć opcję, która po wyłączeniu telewizora "usypia" podłączone do niej urządzenia (przez HDMI). Piszę z pamięci, jak koledzy nie znajdą to wieczorem napisze dokładnie nazwę opcji.

Pozdrawiam

• #9 21 Sty 2014 11:38
    krulikk
    Poziom 2  

Dzięki kolego za odpowiedź, ale niestety u mnie w ustawieniach funkcja VIERA link ustawiona na wyłączony i nadal dekoder szaleje. :(
    Jak masz jeszcze jakieś sugestie to z chęcią posprawdzam bo naprawdę jest to irytująca przypadłość, a w Vectrze twierdzą że wszystko jest OK, dekoder sprawny i pilot też.

• #10 20 Mar 2014 20:01
    januszjh
    Poziom 17  

U mnie jest identyczny problem na telewizorze Samsung PS50C680 i dekoderze Vectra HD PVR (5830CDX), ale nie tylko wyłączanie jest mankamentem. Przy zmianie kanałów może wyskoczyć EPG albo lista kanałów. Co ciekawe, na początku nie było takiego zachowania. Anynet+ wyłączyłem i bez zmian.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme