Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Peugeot 206 zbyt duże spalanie

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Peugeot 206 zbyt duże spalanie
Autor
Wiadomość
kordam
Poziom 11
Poziom 11

Miasto: PRzemysl

Post#1 Post autora tematu 26 Sty 2005 19:02   

PEugeot 206 duzo pali!!

Czesc wam!!
Mam peugeota 206 z silnikiem 1,1! Auto ma 5 lat i nie bylo katowane!! Ja am dopiero rok prawko (wczesniej jezdzil tato)i moze z 5 razy ruszalem z piskiem takze chyba nie sprzeglo!!Normalnie palil po miescie 7l benzyny, a teraz pali ok 13 (przy spokojnej jezdzie,wiem ze jest zima ale to chyba i tak za duzo).Ostatnio jak zatankowalem 5,6l benzyny to mialem na rezerwie zrobione 32km wyzerowalem licznik i po 9km znowu rezerwa sie zaswiecila! Czyli 32+9km=41km na 5,6l benzyny cyzli jakies 14 na sto ?? To chyba za duzo!! Nie wiem jaka jest przyczyna ale moze ma znaczenie fakt ze gosc stuknal lekko mnie w lewy przedni blotnik!!Blotnik wg blacharza nadawal sie do klepania (ale to nawiasem bo nie wiem czy to ma znaczenie!! Jaka moze byc przycczyna takiego przepalu i jak to sprawdzic?? (moze to tylko czujnik ilosci benzyny sie zepsul??)Ile moze kosztowac naprawa??Z gory dzeikuje i pozdrawiam Damian!!
Powrót do góry

elektmar
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: pod Olsztynem

Post#2 26 Sty 2005 19:22   

Re: PEugeot 206 duzo pali!!

Zatankuj do pełna przejedź 300 km znowu zatankuj i przelicz . Takie sprawdzanie ma dopiero sens .
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 26 Sty 2005 19:22   

Powrót do góry

guciioo
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Mielec

Post#3 26 Sty 2005 20:21   

Jak zrobisz tak jak kolega radzi ( do pełna i przejechać np.100km i znowu do pełna ) i problem będzie taki sam to wtedy sie odezwij.
Powrót do góry

Gretz
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Mikołów

Post#4 02 Lut 2005 22:24   

w 206 czujnik poziomu paliwa jest tak skonstruowany ze jak sie zapali rezerwa nawet na moment (np na ostrym zakręcie lub przy ostrym ruszaniu/hamowaniu)to już nie zgaśnie aż znowu troche nie dotankujesz (nie miga na wybojach jak w innych autach) więc oblicznie czegokolwiek bazując na rezerwie nie ma najmniejszego sensu - tylko pełny bak
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Miasto: poznan

Post#5 03 Lut 2005 21:22   

PEugeot 206 duzo pali!!

witam
odsyłam do ASO peugeot
potrzeba bedzie diagnostyka silnika
po takich naprawach lub uszkodzeniach mogło coś "klęknąć"
pozdro
T
Powrót do góry

Adam700
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nowe Miasto

Post#6 03 Lut 2005 22:35   

sonda lambda jest uszkodzona i nie podaje sygnalu do komputera o stanie nagrzania auta a w zwiazku z tym i spalanie wzroslo dwukrotnie.po prostu komputer ma sygnal o zimnym silniku i wzbogaca sklad mieszanki.a jak wiadomo im gogatsza mieszanka tym wieksze spalanie.
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#7 Post autora tematu 03 Lut 2005 22:44   

Witam wszystkich!! Nie mialem neta pare dni wiec nie moglem napisac!! Niestety zatankowanie auta do pelna troche kosztuje a ja nie mam ponad 150zł zeby do pełna zatankowac!!Ale wpadłem na taki pomysł ,aby wyjezdzic teraz paliwo do konca ,a nastepnie nalac np 5l i sprawdzic ile wyjezdze az do samego konca!!Co wy na to?? A ile moze kosztowac naprawy tej sondy lambda??Z gory dinx wszystkim za odpowiedzi!

Dodano po 3 [minuty]:

A i jeszcze jedno!! Czy jest jakis sposob zeby sprawdzic sonde lambda i jak ja sie sprawdza??Bo ja nie wiem gdzie ona sie znajduje!!
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Post#8 06 Lut 2005 16:34   

PEugeot 206 duzo pali!!

witam
nie pozwalaj na to aby paliwo wyjezdzac do konca bo bedziesz miał jeszcze jeden problem- wymiane pompy paliwowej moze sie zatrzeć
pozdro
T
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Lut 2005 16:34   

Powrót do góry

renans
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: warszawa

Post#9 07 Lut 2005 20:47   

od kiedy sonda lambda mierzy temperature silnika??????? kolega powinien troche poczytać a potem udzielać fachowych porad, wracając do tematu może to być niesprawna sonda ale zapaliła by kontrolke silnika a tak się nie dzieje, obawiam się że pozostaje wizyta w warsztacie i analiza spalin plus diagnostyka silnika.
Powrót do góry

Niematotamto
Poziom 15
Poziom 15

Post#10 07 Lut 2005 21:28   

jak chcesz miec w miare doklady pomiar to tylko zalanie do pelna i przejechanie ponad 100 km (im wiecej tym pomiar dokladniejszy) i zalanie znowu do pelna, NIE WYJEZDZAJ PALIWA DO KONCA !!!
sprawdz najpierw to a pozniej serwis , no chyba ze czujesz ze cos sie dzieje z autem (slabsze itp) wtedy do serwisu :)
pozdrawiam
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#11 Post autora tematu 14 Lut 2005 20:31   

Wyjezdilem do konca tzn do 1-wszego zgasniecia i zalałem 4 l !! przejechal 40 km w tym 25 w trasie( 2 pamowka za miastem) to chyba za duzo!! co wy na to?? NIe wiem bo is enie znam ale probowalem sie dowiedziec kumpli i mowia ze to mozliwe ,ze swiece (bo chyba od nowosci nie byly zieniane ) alo filtr powietrza gdyz juz 3 lata nie zmieniany!! Ale nie wiem czy im wierzyc!! A gdyby nie sobda lamda to jeszcze i ile to moze kosztowac??
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 14 Lut 2005 20:31   

Powrót do góry

Zwierzak81
Poziom 19
Poziom 19

Miasto: Piekary Śląskie

Post#12 14 Lut 2005 20:39   

Filtr i swiece rowniez moga miec wplyw. Jaki jest przebieg samochodu ?
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#13 Post autora tematu 14 Lut 2005 20:58   

33000km!! A o ile moga zwiekszyc pobor paliwa??
Powrót do góry

Zwierzak81
Poziom 19
Poziom 19

Post#14 14 Lut 2005 21:31   

Wymontuj filtr powietrza i sprawdz jak wyglada. Po 3 latach to juz moze miec dosc :) Brudny filtr zwieksza opory przeplywu powietrza.
Co do swiec to sprawdz co ile km producent zaleca wymiane, ale 30 tys. to juz wlasciwy czas. Trudno powiedziec o ile zwiekszaja zuzycie paliwa, ale zuzyta swieca nie daje tak dobrej iskry, co za tym idzie silnik ma mniejsza moc i trzeba wiecej "gazu" zeby pracowal jak dawniej, tym samym zuzycie paliwa rosnie. Upewnij sie ze podstawowe potrzeby silnika (filtry, swiece) sa w porzadku, a potem mozesz szukac glebiej.
Sondy lambda nie sprawdzisz, to trzeba na serwis.
Tak na marginesie, jesli do roku masz prawko to czy czasem nie jedzisz na zbyt niskich, albo zbyt wysokich obrotach silnika ?
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#15 Post autora tematu 14 Lut 2005 22:59   

Szczerze!! zanim zrobilem prawko to z tatem jezdzilem bez prawka chyba z 2 lta wiec juz troche umialem jezdzic!! Silnik dostal pare razy buta ale to tak jak kazdy dilnik czasem musi dostac buta !! Z piskeim ruszlaem z 5-6 razy!!
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Post#16 14 Lut 2005 23:54   

PEugeot 206 duzo pali!!

A.S.O. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powrót do góry

mobo
Poziom 11
Poziom 11

Post#17 15 Lut 2005 01:37   

Adam700 napisał:
sonda lambda jest uszkodzona i nie podaje sygnalu do komputera o stanie nagrzania auta a w zwiazku z tym i spalanie wzroslo dwukrotnie.po prostu komputer ma sygnal o zimnym silniku i wzbogaca sklad mieszanki.a jak wiadomo im gogatsza mieszanka tym wieksze spalanie.

Bzdury wierutne piszesz. Od nagrzania to jest czujnik temperatury. Lambda bada skład spalin.

Dodano po 4 [minuty]:

tomekb napisał:
A.S.O. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Stuknij się w głowe z tym swoim aso. ASO to oszukańce i złodzieje. Jest wielu prywatnych mechaników którzy mają warsztaty z prawdziwego zdarzenia i na bierząco się szkolą.Chyba jeszcze bardzo mało wiesz o aso.
Powrót do góry

sq8jx
Poziom 10
Poziom 10

Miasto: Stalowa Wola

Post#18 15 Lut 2005 08:22   

Proponuje udac sie nie do mechanika ,ktory ma mozliwosc diagnostyki Twojego autka, nie koniecznie musi byc to ASO co by po kieszeni bardzo nie szarpnelo ,ale mozesz szukac pomocy np. w serwisie boscha.Wyglada mi to na czujnik temperatury i przydalby sie test tego czujnika w pelnym zakresie (od zimnego do cieplego silnika).
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#19 Post autora tematu 15 Lut 2005 14:42   

LUdzie bvyłem u znajomego mechanika ktory wykrecil swiece , wyja filtr powietrza , sprawdzil poziom oleju itp!!Wszystko ok!! pojechalem z nim na emisje spalin i wyszlo wszystko idealnie (az sie gosc zdziwil)!! I obydw2aj (ten od spalin i mechanik ) powiedzilei ze to przez styl jazdy!! znaczy ze nie ze piluje silnik tylko rzez to ze temperatura jest niska a ja jezdze glownie po miescie i to w malych odlegloscia!! I faktycznie jade po mamle 2.5 km i gasze silnik i znowu do domq znou2,5km!! Wiec silnik jedzie caly czas na ssaniu a wtedy moze spalanie wzrosnac o 40%!! Co wy na to??Mi sie wydaje ze to bardzo prawdopodobne!!!
Powrót do góry

czapajew
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Lublin

Post#20 15 Lut 2005 14:51   

Całkiem prawdopodobne, jazda na nierozgrzanym silniku i krótkie odcinki drogi, no ale nie wiem czy aż o 40%?
Powrót do góry

Zwierzak81
Poziom 19
Poziom 19

Post#21 15 Lut 2005 15:51   

Proponuje poczytac wiecej o ekonomicznej technice jazdy.
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Post#22 15 Lut 2005 16:26   

PEugeot 206 duzo pali!!

witam
do KORDAM
nie badz naiwny i nie miej zludzen auto za duzo pali sorry zre
do MOBO
sam sie stuknij w swój zryty łeb
kolega wiecej wyda na paliwo niz na diagnostyke
a jezeli masz na ten temat odrobinę wiedzy to na pewno wiesz ze peugeota diagnozuje serwisowym urzadzeniem
bosch i inne tego typu urzadzenia nie sa w stanie tego robic
a jak mowisz o takich co sie szkola to niech dalej to robia ale nie ma moim aucie
jesli masz złe doświadczenia z ASO oznacza ze dałeś sie zwyczajnie wydymać
mam kolegow w ASO citroen i peugeot i nigdy nie mialem zadnych problemow i nie slyszalem zadnych skarg
pozdrawiam
T
Powrót do góry

T/J
Poziom 17
Poziom 17

Post#23 15 Lut 2005 19:31   

Witam
Koledzy po co ta niesmaczna wymiana epiterów tu trzeba gościowi dobrze doradzić a nie przegadywać się chyba się ze mną zgadzacie.Z tego co potrzebujący pisze wynika że samochód ma 33tyś przebiegu i jest eksploatowany na krótkich trasach czyli głównie po mieście.Aby problem rozwiązać potrzebny temu samochodowi odpowiedni serwis po 30tyś .Trzeba pojechać nie koniecznie do ASO ale tam gdzie mają możliwość komputerową diagnozę tego silnika.Należy bezwzględnie po tym przebiegu wymienić olej w silniku ,filtr powietrza paliwa i świece oraz sprawdzić komputerem czy nie ma błędów w sterowniku silnika np złe wskazania czójnika temperatury.Należy wykonać również analize spalin.Dobrze by było sprawdzić hamulce czy nie blokują łącznie z ręcznym.To konieczność i trudno ale to musi kosztować innego wyjścia nie ma bo w przeciwnym razie koszty będą narastać i może zostać uszkodzona sonda lambda i katalizator jak już to sie nie stało a to duży wydatek.Należy czytać instrukcje obsługi i starać się przestrzegać zaleceń producenta odnośnie terminów przeglądów aby nie mieć w przyszłości takich niespodzianek.
Powrót do góry

Los_sandalos
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Poznań

Post#24 15 Lut 2005 19:50   

Nie kapuje jak się można dziwić, że auto więcej pali przy krótkich jazdach. Auto pracuje przecież częściowo na ssaniu i musi więcej wziąć. Mam w aucie komputer i widzę, że po przejechaniu 1 kilometra mam spalone juz 0,5l paliwa. Na krótkich 3-4 kilometrowych trasach średnie spalanie oscyluje mi około 24l/100 a ekstremalnie nawet 28 i nie dziwię się temu absolutnie. W takim samochodzie jak 206 spalanie na poziomie 12-13 l w tym trybie jazdy i okresie zimowym jest nawet powiedziałbym całkiem niskie. O tym, czy autko ma przypadkiem jakiś defekt moze jedynie świadczyć zbyt wysokie spalanie w trasie np. 10l/100km przy prędkościach 90 - 100km/h.

Przez wiele lat autentycznie prowadziłem książeczkę z każdą jazdą i tankowaniem i dla 125p np. w trasie schodziłem ponizej 7l/100 a zimą przy krótkich trasach 16,5-18 l/100 to norma.

I jeszcze jedno: nie baw się w idiotyczne wyjeżdzanie paliwa do końca bo zajedziesz tylko pompę paliwa a i tak możesz nie uzyskać poprawnych wyników ponieważ auto z wtryskiem może zgasnąć gdy zassie powietrza na zakręcie mimo, że jeszcze paliwo w baku teoretycznie jest.
Powrót do góry

Grytronics
Poziom 16
Poziom 16

Post#25 15 Lut 2005 19:53   

Mialem to samo - takie spalanie wcale !!!!! nie jest normalne i nie ma samochodu o takim silniku który na ssaniu by tyle palił będąc w pełni sprawnym.... u mnie działo się to przez ok miesiąc i wysiadł jeden ze wtrysków (Bosch wykrył:dawka paliwa na wtrysku którymś jest maksymalna) -tez tego nie wykrywało,dopiero po miesiącu kiedy silnikiem zaczęło ruszać i chodził na 3 gary to komputer odczytał....po wymianie wtrysku nie było to wszystko bo dalej sporo palił chociaż mniejh,,,pomogło uszczelnienie przewodu z filtru powietrza - wywal ten metalowy ściągacz i załóż porządny zybant na śrubkę-dokręć na rozgrzanym silniku....uszczelnij również inne miejsca które prowadzą powietsze do silnika lub z silnika ... (odpowietrznik zaizolowałem zwykłą taśmą izolacyjną)...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Lut 2005 19:53   

Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#26 Post autora tematu 15 Lut 2005 20:07   

TomkuB!! Wiesz moze nigdy cie nie zrobili w ..... bo masz tam kolegow!! A ja wiem jedno,ze za wymiane filtra pow i oleju i paliwa oraz zmiane oleju ASO wzielo 650zł a czesci kosztuje:(oryginalne takie jakie daj producent )filtr pow 41zł filtr oleji 37zł i paliwa 32zł!! plus olej 150zł!!w sumie 260zł czesci!! czyli robocizna wynosi w serwisie 400zł gdzie u mechanika w warsztacie to samo zrobie do 120zł max!!
Po drugie koledzy czekam na ladna pogode jak zejdzie zima i wtedy sprawdze ile rzeczywiscie pali!!t/j emisja spalin wyszla ok!!
Powrót do góry

Gość
Poziom 26
Poziom 26

Post#27 15 Lut 2005 20:47   

mobo-a co to ma znaczyć?Nie masz nic do powiedzenia-nie mów,i język powstrzymaj na wodzy!

Udzielam ostrzeżenia!
To samo dotyczy tomekb.
mobo,niejako że zaczął-ostrzezenie bedzie miał widoczne przez miesiac,tomekb ze dał się sprowokować-tydzień

Do tomekb-nie urządzeniem firmy Bosch,tylko Actia,ewentualnie Souriau-Optima.
Powrót do góry

tomekb
Poziom 20
Poziom 20

Post#28 15 Lut 2005 21:57   

witam
wszystkich przepraszam
PIĘKNE SOOOOORRRRRRRRRRRRRRYYYYYYYYYY
do kordam
ja proponowałem tylko diagnostyke silnika a nie wymiane oleju
wiadomo ze mało kto to robi w ASO (jedynie gwarancja)
do elektrit
wiem jakimi urzadzeniami trzeba diagnozować to auto
zle przczytałeś moj post
ale juz nie chciałem tego klepać w klawiature bo i tak mało kto to rozumie
pozdro
T
Powrót do góry

Grytronics
Poziom 16
Poziom 16

Post#29 15 Lut 2005 23:33   

aha do tego co pisałem wymień ten filtr powietrza....tez wymieniałem - pali teraz normalnie 6 do 5,5 w miescie - zimą ok 7 l
Powrót do góry

kordam
Poziom 11
Poziom 11

Post#30 Post autora tematu 15 Lut 2005 23:58   

Grytronics!! To nie wiem po jakim imescie jezdyisy gdyz producent podaje w danych fabrycznzch ze w lecie przy ekonomicznej jezdzie w cyklu mieszanzm powinien palic 6,3l-100km!!A w miescie 8. No ale skoro tak piszesz to coz pogratulowac tak ekonomicznej jazdy!!Mi przy cyklu jmiejskim palil ok 7l-100km!!jeszcze ray GRATULUJE
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Peugeot 206 zbyt duże spalanie
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny