Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz do układu LM8560=TMS3450

paramagnetic 19 Wrz 2012 21:55 4188 8
  • #1 19 Wrz 2012 21:55
    paramagnetic
    Poziom 7  

Witam

Przygotowuję się do budowy zegarka na układzie LM8560. Problem polega na tym, iż nigdzie nie mogę znaleźć wyświetlacza 4-cyfrowego współpracującego z tym układem. Mam więc pytanie: czy da się go zastąpić czterema pojedynczymi wyświetlaczami 7-segmentowymi? Ewentualnie gdyby to było niemożliwe to w jaki sposób wejść w posiadanie tego nieszczęsnego wyświetlacza? A może jest jeszcze jakieś rozwiązanie?

Pozdrawiam

• #2 19 Wrz 2012 22:01
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie. Ten układ wymaga specjalnego wyświetlacza duplexowego. Opis tego wyświetlacza znajdziesz w dokumentacji do układów oraz na forum. Sam kiedyś zamieszczałem.
    Już prędzej zrobiłbyś z pojedynczych diod (chyba, że znajdziesz wyświetlacze, gdzie każda dioda będzie wyprowadzona oddzielnie).

• #3 19 Wrz 2012 22:48
    Christophorus
    Poziom 39  

W tym temacie masz rozrysowany schemat połączeń wewnątrz potrzebnego wyświetlacza. Wyświetlacz taki możesz wykonać np. z prostokątnych diod LED na odrębnej płytce drukowanej.

• #5 20 Wrz 2012 00:19
    oj
    Poziom 42  

Można zastosować 4 pojedyncze wyświetlacze wspólna anoda + sterowanie za pomocą 27-miu tranzystorów.

Dodano po 12 [minuty]:

Tak to wygląda:
    Wyświetlacz do układu LM8560=TMS3450

• #7 20 Wrz 2012 19:07
    cirrostrato
    Poziom 36  

Często na różnych bazarach można ,,najść'' cały używany (tylko układ bez obudowy) zegar (często działający) z tym wyświetlaczem, ja płaciłem równowartość ok. dwóch browarów, same wyświetlacze na Wolumenie były dawniej (nowe) i wtedy nikt nie kupował. Ten wyświetlacz (oryginał) świeci dość słabo w świetle dnia.

• #8 20 Wrz 2012 19:13
    paramagnetic
    Poziom 7  

Zegar na tym układzie jest pracą do szkoły i zbudowanie kitu nie wchodzi w grę, poza tym budowa nie wyniesie więcej niż 20zł, czyli wychodzi 2 razy taniej niż kit+wysyłka. Pewien użytkownik zaproponował mi sprzedaż tego wyświetlacza. Gdy w ten sposób nie wyjdzie, po prostu zrobię tak jak zaproponował oj, wspólna anoda + 27 tranzystorów.

• #9 24 Wrz 2012 09:11
    mczapski
    Poziom 38  

Wczoraj na Wolumenie nabyłem kompletny zegar z tym wyświetlaczem i oczywiście LM8560 za całe 5 PLN. Niestety zegar nie może opuścić stanu ustawiania, czyli co ustawię pozostaje i miga dwukropek. Będę się z nim męczył, ale zmierzam do tego, że jest żródło wyświetlaczy, czyli szmelcownia. A zegar nazywa się bodajże VLS 762

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme