Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LASKOMEX LM-8W - jak podłączyć

ebul 20 Wrz 2012 20:08 6777 9
  • #1 20 Wrz 2012 20:08
    ebul
    Poziom 2  

Szukam pomocy przy podłączeniu domofonu LASKOMEX LM-8W zamieszkałem w mieszkaniu gdzie domofon działał - po remoncie został zdemontowany (nie zanotowałem który-który...) ze ściany wychodzi 6 przewodów:
    1. NIEBIESKI
    2. BEŻOWY
    3. POMARAŃCZOWY
    4. BRĄZOWY
    5. ZIELONY
    6. SZARY

OD słuchawki wychodzą trzy przwody do domofonu - ZIELONY, BIAŁY, CZERWONY

Wszystko byloby OK gdyby nie to ze w domofonie widoczne są tylko dwie śrubki z oznaczeniem + i - ....... żadnych więcej podłączeń a przecież jest aż 6 przewodów!! Proszę LASKOMEX LM-8W - jak podłączyć o podpowiedź.

• Pomocny post
    #2 20 Wrz 2012 20:20
    Ircys
    Specjalista Domofony

Sprawdź, najlepiej miernikiem, na których żyłach jest napięcie stałe ok. 7V.

Pozdrawiam
    www.alfatech.net.pl

• #3 20 Wrz 2012 21:44
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

Przypuszczam, że kupiłeś niewłaściwy unifon. Ten, który pokazujesz na zdjęciu jest do instalacji cyfrowych dwużyłowych. Z założonej zworki wynika, że w tej chwili jest ustawiony na mieszkanie numer 4.
    Zapewne w twoim bloku jest system analogowy 6 żyłowy, bo piszesz że stary unifon działał ale nie zapisałeś gdzie co było przyłączone. Przypomnij chociaż sobie, czy wszystkie kabelki były przyłączone?

ebul napisał:

OD słuchawki wychodzą trzy przwody do domofonu - ZIELONY, BIAŁY, CZERWONY

To akurat jest nieistotne. W to podłączenie się nie ingeruje.

• #4 20 Wrz 2012 21:58
    ebul
    Poziom 2  

System centrali to System CD 2502 N firmy Laskomex - posiadany Unifon już działał - ale pamięć ulotna co do ilości podłączonych przewodów ... - jutro spróbuję z miernikiem... "Fachowcy" z administracji stwierdzili że unifon padnięty - i zaśpiewali 80 PLN ... hahaha ... ale to tak na marginesie...

• #5 20 Wrz 2012 22:36
    zybex
    Pomocny dla użytkowników

No to faktycznie system cyfrowy. Zrób tak jak napisał Ircys. Znajdź dwa kabelki na których jest napięcie i je podłącz zachowując właściwą polaryzację.

• #6 23 Wrz 2012 22:05
    266136
    Usunięty  
  • #7 25 Wrz 2012 00:09
    relisys-js
    Poziom 11  

To co Ty uważasz? Człowiek przyjedzie zamontuje Ci nowy unifon, podłączy i zainkasuje za całość 40 zł? a może 35? 80 to i tak w miarę przyzwoicie. Też miałem często takich "klientów" w 70 % przypadków dzwonili ponownie. pozdrawiam.

• #8 25 Wrz 2012 20:29
    266136
    Usunięty  
  • #9 26 Wrz 2012 23:35
    relisys-js
    Poziom 11  

Cóż gdyby nie było ludzi pokroju antyelektronicznego to na cóż byłaby potrzebna konserwacja? Jakoś do tej pory ludzie miewają problemy-dzwonią-płacą. Po drugie przeczytaj co napisałem ZAKUP, ZAMONTOWANIE, SPRAWDZENIE, PODŁĄCZENIE. Co może rowerem mam to komuś dowieźć jeszcze? Multimetr u każdego posiadacza domofonu? Pewnie poleci i zakupi. Domofon nie działa i co każdy szuka instrukcji obsługi tego domofonu? Pewnie tak mimo, że kobieta bądź mężczyzna ma 40-50 lat.. Nie będe wspominał, że młodsi ludzie wcale nie są bardzeij obeznani.. Niestety nie ma nic za darmo, a ja swój czas cenię bo wiedzy tak jak kolega wcześniej napisał że w tym przypadku nie potrzeba za wiele.

• #10 28 Wrz 2012 21:36
    266136
    Usunięty  

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme