Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który telewizor wybrać Toshiba, Thomson, czy Samsung?

bielu1996 25 Wrz 2012 10:01 6858 9
  • #1 25 Wrz 2012 10:01
    bielu1996
    Poziom 10  

Witam. Otóż nadszeł czas zmiany telewizora. Po prawie 20 latach mój niezniszczalny Elemis odmówił posłuszeństwa. Coś spaliło się przy kineskopie i nie chce go już naprawiać, gdyż wydaje mi się to nieopłacalne.
    Przeglądałem oferty dostepnych telewizorów i w gre wchodzą 3 modele w podobnych cenach, wyposażone niemal w te same funkcje.
    Telewizory ktore mnie interesują to:
    Toshiba LCD 40LV933
    Samsung LE40D503
    Thomson 40FS3246C
    Wszystkie telewizory mają przekątną ekranu 40 cali, odświeżenie 50 HZ.
    Nie jestem wymagającym maniakiem TV. Szukam czegoś do 1600 zł do salonu 25 metrów kwadratowych. Odległość od telewizora ok. 4 metrów raczej w linii prostej, rzadko pod skosem, ewentualnie obróce stolik. Sygnał naziemna telewizja cyfrowa z anteny szerokopasmowej zewnętrznej.
    Osobiście skłaniam się ku Toshibie, ale chciałbym poznać wasze zdanie. Słyszałem, że Toshiba ma najlepsze mikroprocesory odpowiedzialne za obraz, Samsung ma dobre matryce i łatwą dostepność części zamiennych. Co do Thomsona to kiedyś była dobra marka, ale słyszałem, że wykupili ją Chińczycy z TCL.
    Jak to jest faktycznie?

• #3 25 Wrz 2012 19:54
    bielu1996
    Poziom 10  

Pomieszczenie 25m2.
    Siedzimy 4 metry od telewizora.
    Zazwyczaj 2-3 osoby siedzimy.
    Zazwyczaj na wprost bo wersalka jest na wprost.
    Ma stać na komodzie.
    Pokój ma okna na wschod więc tylko w godzinach porannych.
    Obecny telewizor to kineskopowy Elemis 24 cale z 1994 roku.
    W tym przedziale cenowym każdy telewizor posiada to samo, ale mile widziane jest polskie menu.
    Antena szerokopasmowa zewnętrzna.
    Odtwarzacz DVD.
    Ok. 4-5 godzin dziennie.
    Prawde mowiąc nie wiem.
    Ja mecze, moi rodzice seriale.
    Nie.
    Nie.
    Marka nie jest dla mnie wyznacznikiem.
    40-42 cale.
    W niektórych wyblakłe kolory, malo żywy obraz, brak polskiego menu.
    Raczej po południu i wieczór.
    Kwota to max 1600zł
    Nie chce mieć 3D.

• #4 26 Wrz 2012 10:55
    szejker84
    Poziom 9  

Cześć,
    posiadam wymienioną przez Ciebie Toshibę więc mogę kilka słów o niej powiedzieć. Generalnie szukałem TV o podobnych parametrach jak Ty i padło na ten model. W zupełności spełnia on moje wymagania. Fakt, że telewizor nie jest z najwyższej półki i można się przyczepić do kilku rzeczy - w niektórych programach w kablówce po przyjrzeniu się z bliska pojawia się dostrzegalne "ziarno" na obrazie (nie wiem czy to wina obróbki sygnału przez TV czy też programów bo nie jest to dostrzegalne zawsze i nawet w ramach jednego kanału jak np TVN HD na niektórych serialach to jest a w innych nie), czerń pozostawia trochę do życzenia szczególnie gdy ogląda się po ciemku filmy w dość mrocznej kolorystyce (nawet po wyświetleniu całego czarnego ekranu widać na rogach jaśniejsze plamy), przełączanie kanałów mogłoby być szybsze. Ja akurat w tej cenie spodziewałem się jakichś minusów bo trudno żeby TV za 1600 zł był doskonały;) Poza tym z odległości 3.5m z jakiej oglądam obraz wydaje się bardzo dobry (mam kablówkę z kanałami w jakości SD oraz część HD). Filmy w HD wyglądają bardzo dobrze, dodatkowo TV nie ma problemu z odtwarzaniem filmów przez USB (w zasadzie odtwarza większość formatów oraz napisy - choć w przypadku napisów trzeba pliki tekstowe zmienić na stadnard UTF-8).
    Co do oglądania sportu na tym TV to ja nie dostrzegłem jakiegoś rażącego smużenia bo tego można by się spodziewać po TV 50 Hz. Oglądałem na nim całe Euro2012 (TVP1 i TVP2 HD) oraz oglądam F1 (Polsat cyfrowo ale tylko SD) i nie odczuwałem i nie odczuwam żadnego dyskomfortu. Może to być też winą tego, że nie miałem do czynienia z innymi TV LCD więc nie mam porównania;)
    Jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem. Niestety nie jestem w stanie porównać tego TV do wspomnianych przez Ciebie innych modeli.

• #5 26 Wrz 2012 15:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie jest dobry pomysł. Jeśli masz wymagania jak podałeś - odpuść sobie.
    Dozbieraj do Sharpa 40LE240. Na mecze to jest znacznie lepsze rozwiązanie a wystarczy
    dozbierać jeszcze 150 zł.

• #6 26 Wrz 2012 16:21
    bielu1996
    Poziom 10  

Wybrałem się dziś na poszukiwania wymienionych przeze mnie telewizorów. Znalazłem wszystkie, ale najbardziej podoba mi się obraz i dźwięk Samsunga. Thomson już widać, że nie ma za dużo wspólnego z dawnym sprzętem, zarówno jakość wykonania jak i obraz i dźwięk na poziomie przecietnym. Co do Toshiby obraz ładny, ale Samsung lepszy.
    Dzisiaj zamówiłem na Allegro Samsunga. Z przesyłką ubezpieczoną pobraniową wyszło 1574 zł. Myśle, że cena dobra, zobaczymy co przywiozą i napisze recenzje.

• #7 27 Wrz 2012 11:20
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 27 Wrz 2012 12:59
    CRENEO
    Poziom 1  

Zdecydowanie SAMSUNG. Robią dobre telewizory. Sam posiadam, wielu znajomych również, modele zróżnicowane, ale każde jest bardzo zadowolony :) polecam SAMSUNGa.

• #9 27 Wrz 2012 15:01
    bielu1996
    Poziom 10  

Telewizor odpakowany podłączony i przetestowany. Jednym słowem REWELACJA!!! Mega czysty obraz pod różnymi kątami. Bardzo ładne kolory. Przyjemny dla ucha dźwięk. Telewizorek dobrze wykonany, bardzo prosty w obsłudze (nie musiałem korzystać z instrukcji). DVD i pendrive fajnie śmigają. Do tego bardzo czuły tuner, na starej siatkowej antenie z zasilaczem i starym kablu złapał 20 kanałów po polsku (żaden nie śnieży). Jak za 1500 zł to bezkonkurencyjny. Polecam.

Temat do zamknięcia.

• #10 27 Wrz 2012 15:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme