X

Peugeot 1007 - drzwi przesuwne

tomasz0703 26 Sep 2012 08:07
  • #1 26 Sep 2012 08:07
    tomasz0703
    Level 24  
    Helpful post? (+1)
    Mam problem w peugeot 1007 z drzwiami od strony kierowcy , nie chodzą z pilota nie chodzą z przycisku na konsoli .W drzwiach błąd staly stycznika otwartych lewych drzwi CPO -zwarty lub przerwa .Patrząc w parametry i ruszając mechanicznie drzwiami wszystkie czujniki zmieniają stany (nawet ten CPO z którego jest bład stały ).Da się zrobić test rygla tego co dociąga drzwi.
    Na początku drzwi nawet nie chciały sie mechanicznie zatrzasnąć ale po napsikaniu do zamka wd i rozruszaniu jezyczka teraz drzwi mechanicznie się zamykają ,dodam jeszcze że kluczykiem nie da się przekrecić w lewych drzwiach ani w prawo ani lewo .
  • Helpful post
    #2 26 Sep 2012 17:25
    gacopiesz
    Level 17  
    Helpful post? (+4)
    siłownik klamki otwierającej (od wewnątrz) pracuje luźno? porównaj z drzwiami sąsiednimi
  • #3 26 Sep 2012 20:48
    tomasz0703
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (0)
    Dzieki zamykam .
  • #4 26 Sep 2012 21:21
    SZYMON BYDGOSZCZ
    Level 34  
    Helpful post? (0)
    tomasz0703 wrote:
    Dzieki zamykam .

To się nagadał !

Następny CENZURA któremu nie chce się nawet napisać co i jak tylko myśli o sobie !

Ręce opadają - i jak komuś pomóc ?

Moderated By Przemo9826:

Kolego, może i idea tego postu jest słuszna, ale słownictwo proszę mniej wulgarne.

• #5 30 Sep 2012 15:53
    tomasz0703
    Level 24  
    Topic author Helpful post? (0)
    Napisałem dzięki zamykam czyli siłownik klamki jak kolega wyżej podpowiedził Panie Szymonie ,nie nerwowo bo na zawał odjedziesz .
  • #6 28 Dec 2013 18:26
    kojot_84
    Level 7  
    Helpful post? (0)
    Ja wracam do tego tematu bo kupilem 1007 i po tygodniu przestaly sie same otwierac i zamykac chce podejsc jutro do rozebrania tego mechanizmu ale wlasnie nie wiem za bardzo jak do tego podejsc, przeszukalem google i znalazlem tylko to
    Peugeot 1007 - drzwi przesuwne
    Ale nie wiem gdzie to jest i jak do tego podejsc
  • #7 02 Feb 2014 10:37
    roofi196
    Level 1  
    Helpful post? (0)
    Doradzam serwis.
    Miałem taką sytuacje-jeździłem jak głupi po elektromechanikach i tylko narobiłem niepotrzebnych kosztów:/Bo i tak żaden nie potrafił tego ogarnąć!
    Zaryzykowałem wizyte w serwisie-koszt-94zł!!!! i drzwi działają do teraz:)
  • #8 12 Feb 2014 21:49
    uzigt
    Level 8  
    Positive voted Helpful post? (+7)
    Miałem ostatnio podobny przypadek u klienta w aucie. Drzwi prawe działały normalnie. Natomiast drzwi kierowcy elektrycznie się nie otwierały ani z guzika ani z pilota czy też klamki. Trzeba było ręcznie je przesuwać aby otworzyć i zamknąć jedyne co działało to dociąganie drzwi. Przy próbie otwarcia był tylko trzykrotny sygnał piknięciem. Prawie standardową wadą tych aut jest siłownik klamki wewnętrznej który z czasem się przepala. Dla diagnozy trzeba sciągnąć boczek drzwi i w klamce znajdziemy siłownik dochodzą do niego dwa przewody jeden zielono-żółty jest to masa i w przypadku lewych drzwi fioletowy możemy właśnie na ten przewód podać plus aby sprawdzić czy zadziała jeżeli nie to po jego wymianie znów będziemy mogli cieszyć się sprawnymi drzwiami.
  • #9 24 Jun 2014 22:47
    piopius
    Level 1  
    Positive voted Helpful post? (+8)
    Witam !
    Mój problem z drzwiami jest nieco inny przesuwają się bez problemu za pomocą przełączników jak i klamek z obu stron i chodzą w automacie jednak co jakiś czas muszę zamknąć je siłą bo dochodzą po czym wracają jak by ten rygiel domykający ich nie czuł i nie dociągał (tylko od kierowcy) czy ma ktoś jakiś pomysł czy może to być sprawa podobna jak wcześniej u kolegów z tym siłowniczkiem?
  Search 4 million + Products
Browse Products