Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

D-link Dir 600 - Jak zabezpieczyc router D-link Dir 600 w domu przed dzieckiem

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> D-link Dir 600 - Jak zabezpieczyc router D-link Dir 600 w domu przed dzieckiem
Autor
Wiadomość
eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 27 Wrz 2012 21:45   

Witam serdecznie
Mam pytanie
Jak moglabym zabezpieczyc najlepiej haslem dostep do netu
Tzn
CHciałabym wpsiujac np jakies haslo zabezpieczyc na kompie wejscie do netu
jednoczesnie miec mozliwosc powtarzać to kiedy najdzie taka porzeba.
czyli jesli moje dziecko za dlugo siedzi, nie chcę zabierac kompa czy kabla tylko, ze tak powiem, zrzucic wine na sieć, na dostawce internetu;) brak sygnalu czy awaria itd
ale ze jest juz w miare duza to musze to zrobic z głową
DLatego prosze o pomoc, czy mozna cos takiego zrobic na routerze ktory posiadam
D-link DIR 600
dziekuje z góry!:)
Powrót do góry

VooVoo
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Okolice Okolic :)

Post#2 27 Wrz 2012 22:03   

Re: D-link Dir 600 - Jak zabezpieczyc router D-link Dir 600 w domu przed dziecki

Nie znam tego routera, ale powinnaś znaleźć fiszkę Acces Restrictions a dalej Internet Access lub podobnie brzmiące fiszki. Tam możesz ustawić kiedy i w jaki sposób nagle znika dostęp do sieci.
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 27 Wrz 2012 22:16   

Re: D-link Dir 600 - Jak zabezpieczyc router D-link Dir 600 w domu przed dziecki

hmm znalezc czyli powinnam zainstalowac?
Przepraszam ale ja sie calkowicie nie znam na tych zwrotach..;)
Powrót do góry

drval22
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Kraków

Post#4 27 Wrz 2012 22:18   

Szczerze to nie jest chyba dobry pomysł. Lepiej znalezc dziecku lepsze zajecie ktore odciagnie go od komputera. A tak jakjest uzaleznione to jak bedziesz wylaczal to na pewno beda nerwy.
Powrót do góry

LA72
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Żagań

Post#5 27 Wrz 2012 22:23   

eralove napisał:
Jak moglabym zabezpieczyc najlepiej haslem dostep do netu
Tzn
CHciałabym wpsiujac np jakies haslo zabezpieczyc na kompie wejscie do netu
jednoczesnie miec mozliwosc powtarzać to kiedy najdzie taka porzeba.

Routery D-Linka nie posiadają takiej opcji.

Można ją jednak trochę spreparować używając zasad Schedules.
Możesz za jej pomocą ustawić czas dostępu do internetu dla poszczególnego komputera do niego podłączonego.

Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#6 Post autora tematu 27 Wrz 2012 22:34   

no wlasnie to by byloo b dobre wyjscie
a mozesz mi cos wiecej na ten temat napisac
tzn od czego miałabym zaczac?
taka..mała instrukcja? z gory dziekuje

Dodano po 2 [minuty]:

tzn co musze zainstalowac itd..?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Wrz 2012 22:34   

Powrót do góry

freetz_master
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: /dev/fritz!box

Post#7 27 Wrz 2012 23:15   

Raczej zacznij od uświadamiania juniora/juniorki.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Co-trzeci-nastolatek-potrafi-obejsc-blokade-internetu,wid,12833136,wiadomosc.html?ticaid=1f3ef

1. ona czy on?
2. poniżej czy powyżej 12 lat?
3. jeżeli powyżej 12 to zapomnij o tego typu zabezpieczeniach i pomyśl o klasycznych:
- wyłączenie prądu w pokoju juniora/juniorki i zamknięcie skrzynki na kłódkę
- zamknięcie komputera w szafie lub pomieszczeniu niedostepnym

==> O wszystkich kontrolach rodzicielskich tego typu, o których myślisz, zapomnij. To "działa" tylko wtedy, jeżeli masz większy know-how niż dziecko.

Najgorsze, że rodzice myślą, że coś się kliknie i dzieciak odcięty, a dzieciaki pozwalają im myśleć, że tak jest naprawdę.

Poszukaj po forum "kontrola rodzicielska" - to coś znajdziesz.
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#8 Post autora tematu 28 Wrz 2012 08:44   

Sluchajcie chcialam tutaj uzyskac pomoc w sprawie blokady i tyle, takie bylo moje pytanie, taka była moja prośba, nie potrzebuje porad wychowawczych
Chce zabezpieczyc komputer, dlatego tu sie pojawiłam.
Moja corka nie obejdzie blokady internetu bo to wiem.

Pomoże mi ktoś??
Powrót do góry

dipol_wlan
Poziom 18
Poziom 18

Post#9 28 Wrz 2012 09:02   

Spróbuj zrobić tak, iż łączysz się z routerem i klikasz "release" na porcie WAN i nie ma internetu (wada jest taka ze reset prądowy załatwia sprawę), ewentualnie zmieniasz na Static... przy czym to nic innego jak zmiana konfiguracji routera.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 09:02   

Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#10 Post autora tematu 28 Wrz 2012 09:12   

dziekuje ale niestety reset to jedyne co moja corka zawsze robi jak brak jest internetu, wlasnie tylko reset:)
ale czy nie moge np zmienic hasla do routera?
jesli tak to w jaki sposob?

Dodano po 1 [minuty]:

i czy to bedzie widoczne, bo mi sie automatycznie łączy, po wlaczeniu kompa odrazu jest polaczenie
Powrót do góry

dipol_wlan
Poziom 18
Poziom 18

Post#11 28 Wrz 2012 09:14   

Możesz zmieniać hasło do WiFi każdorazowo. Albo ustawić jakiś statyczny adres IP WAN jak nie chcesz internetu.
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#12 Post autora tematu 28 Wrz 2012 09:21   

a gdzie moge ustawic statyczny adres IP ?
rozumiem ze pozniej moge wrocic do działajacego adresu?
Powrót do góry

dipol_wlan
Poziom 18
Poziom 18

Post#13 28 Wrz 2012 09:25   

Oczywiście możesz wrócić. Poszukaj gdzie w zakładce WAN.
Powrót do góry

Quamis
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nieuwkuijk

Post#14 28 Wrz 2012 12:37   

Miałem identyczny problem. Zamiast kombinować ustal z córką godziny korzystania z internetu - nie na zasadzie kar i nagród, po prostu z nią porozmawiaj i wytłumacz, ze nie może tyle czasu spędzać w internecie, bo prędzej czy później i tak się zorientuje, ze ja odłączasz... albo co gorsza znajdzie sobie inny sposób, aby mieć dostęp do internetu. Albo po prostu wprost powiedz, ze będziesz odłączać internet np o godz. 22, bo nie godzi się to np. ze szkołą, życiem towarzyskim itp... Wiem, ze to nie łatwe bo sam to przechodziłem, ale nie możesz po kryjomu odłączać córki od internetu, bo tylko pogorszysz sytuacje. Ja dałem córce do wyboru... albo kontrolowane godziny korzystania (np 2-3 godziny dziennie), albo program do kontroli rodzicielskiej... wybrała sama to pierwsze rozwiązanie... Ale na początek możesz sprawdzić wpierw czy to co robi z komputerem nie ma jakiegoś nieprzyzwoitego (jak na ten wiek) efektu - do tego polecam program "zrzutek", który będzie zapisywał zrzuty ekranu, jeśli znajdziesz coś co może niepokoić wtedy propozycja, którą podałem wcześniej będzie łatwiejsza do przedstawienia córce. Powodzenia
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 12:37   

Powrót do góry

freetz_master
Poziom 21
Poziom 21

Post#15 28 Wrz 2012 13:54   

eralove napisał:

Sluchajcie chcialam tutaj uzyskac pomoc w sprawie blokady i tyle,

Nie da sie i tyle.

Chyba ze zastosujesz metody, jak ci opisalem powyzej.

Dlaczego?
1. Tzw. kontrola polega na tym, ze filtrowane sa numery MAC karty, ktore mozna w prosty sposob zmienic, np. na numer innego MAC uzywanego przez rodzicow, albo zupelnie innego.

2. Na zadnym komputerze tego nie zabezpieczysz, bo do kazdego wystarczy wlozyc plyte z systemem operacyjnym np. najprostszy linux LIVE CD i te dane zczytac ( z komputera rodzicow) albo zmienic na swoim

Chyba, ze zamkniesz komputer na klodke -> wtedy nie wlozy plyty.
Albo odetniesz prad od routera.

Cytat:

Wypowiadasz stwierdzenia, o ktrych nie masz niestety pojecia. No ale coz, wiara czyni cuda.

Cytat:

Możesz zmieniać hasło do WiFi każdorazowo.

Tak samo mozna kazdorazowo wyciagnac wtyczke z pradu od routera. Efekt taki sam a mniej pracy ;-)
Powrót do góry

polonez15
Poziom 22
Poziom 22

Miasto: Hajnowszyzna

Post#16 28 Wrz 2012 14:01   

freetz_master napisał:
eralove napisał:

Sluchajcie chcialam tutaj uzyskac pomoc w sprawie blokady i tyle,

Nie da sie i tyle.

Chyba ze zastosujesz metody, jak ci opisalem powyzej.

Dlaczego?
1. Tzw. kontrola polega na tym, ze filtrowane sa numery MAC karty, ktore mozna w prosty sposob zmienic, np. na numer innego MAC uzywanego przez rodzicow, albo zupelnie innego.

2. Na zadnym komputerze tego nie zabezpieczysz, bo do kazdego wystarczy wlozyc plyte z systemem operacyjnym np. najprostszy linux LIVE CD i te dane zczytac ( z komputera rodzicow) albo zmienic na swoim

Chyba, ze zamkniesz komputer na klodke -> wtedy nie wlozy plyty.
Albo odetniesz prad od routera.

Cytat:

Wypowiadasz stwierdzenia, o ktrych nie masz niestety pojecia. No ale coz, wiara czyni cuda.

Cytat:

Możesz zmieniać hasło do WiFi każdorazowo.

Tak samo mozna kazdorazowo wyciagnac wtyczke z pradu od routera. Efekt taki sam a mniej pracy ;-)

Bo dziecko wie, co to MAC adress, wie co to Linux, i jeszcze pewnie komendy zna...
Powrót do góry

student11
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: Nieporęt-Warszawa

Post#17 28 Wrz 2012 21:30   

słuchajcie w obecnej dobie internetu praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć szukając max godzinę. Wy myślicie że to są głupie dzieci, możecie się zdziwić. dzieciak jeśli ma dostęp fizyczny do routera zrobi reset i dziekuje po haśle na internet
Powrót do góry

VooVoo
Poziom 21
Poziom 21

Post#18 28 Wrz 2012 21:36   

student11 napisał:
słuchajcie w obecnej dobie internetu praktycznie wszystkiego można się dowiedzieć szukając max godzinę. Wy myślicie że to są głupie dzieci, możecie się zdziwić. dzieciak jeśli ma dostęp fizyczny do routera zrobi reset i dziekuje po haśle na internet
Trochę się mylisz, można założyć blokady - a reset do ustawień domyślnych, od razu pokaże, ze coś było kombinowane.
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#19 Post autora tematu 30 Wrz 2012 23:04   

Dziękuje, Zainstalowałam zrzutek - uzgodniłam godziny.. ciekawe czy będzie je przestrzegała.
:D
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#20 Post autora tematu 01 Paź 2012 21:32   

hmm i juz sie pojawił problem..
zrzutek działa jesli po właczeniu kompa go uruchomie (uaktywnie)
lecz gdy zamknę komputer i np. corka wroci ze szkoły i wejdzie, wtedy nie robi zrzutów z ekranu. Trochę to bez sensu - myslalam ze działa ciągle...;(
Powrót do góry

VooVoo
Poziom 21
Poziom 21

Post#21 02 Paź 2012 07:26   

eralove napisał:
hmm i juz sie pojawił problem..
zrzutek działa jesli po właczeniu kompa go uruchomie (uaktywnie)
lecz gdy zamknę komputer i np. corka wroci ze szkoły i wejdzie, wtedy nie robi zrzutów z ekranu. Trochę to bez sensu - myslalam ze działa ciągle...;(
Jest taka grupa autostart ;) Dorzuć tam skrót do w/w programu i będzie się uruchamiał automagicznie :)
Powrót do góry

bc211
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Janów lubelski

Post#22 02 Paź 2012 08:00   

Najlepsze zabezpieczenie to takie, którego nikt nie zna. Coś jak w/w symulowane czasowo usterki z tą różnicą, że nie będzie to dostępne z poziomu "monitora", a jedynie dla osoby co ją zakładała - coś jak banalnie prosty przycisk, którego obecność - "nieobecność" czyni z samochodu auto nie do ukradzenia i 99% podpowiadających kolegów wie o co chodzi :D Myślę, że nawet dałoby radę zlecić taką usługę w jakimś warsztacie są też gotowe takie rozwiązania, które wystarczy zamówić i zamontować.
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#23 Post autora tematu 02 Paź 2012 08:48   

[/quote]Jest taka grupa autostart ;) Dorzuć tam skrót do w/w programu i będzie się uruchamiał automagicznie :)[/quote]

moglabym prosic o szczegółowe wyjasnienia bo nie rozmumiem..;)
jak dodac ten skrót do programu ??
Powrót do góry

freetz_master
Poziom 21
Poziom 21

Post#24 02 Paź 2012 09:53   

Pytanie o Autostart jest banalne. Ja bym w to nie wierzyl, ze moje dziecko nie rozumie, co to jest autostart....

Jak widac, Twoje wysilki - totalny bezsens.

Poza tym
http://www.programosy.pl/program,zrzutek.html
Cytat:

Programik fajny tylka co kilka włączeń komputera na pulpicie pojawia się zrzutek i wszyscy wiedzą że są kontrolowani.

Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#25 Post autora tematu 03 Paź 2012 15:38   

Znalazłam b dobry program beniamin.pl , używany w szkołach, domach i firmach, nie drogi bo ok. 45 zł. Chyba sie na niego skusze :D :D :D :D :D
Powrót do góry

dr.master
Poziom 23
Poziom 23

Post#26 03 Paź 2012 15:50   

Wpisz w google jak ominąć Beniamin.
Wg mnie nie warto...
Powrót do góry

eralove
Poziom 5
Poziom 5

Post#27 Post autora tematu 03 Paź 2012 15:57   

Moja córka nie będzie kombinować bo jesli coś zauważę to całkiem jej zabiorę laptopa. Zresztą mam nadzieje ze nie będzie go widziała nawet.
Myślę ze twórcy tego programu o tym pomysleli...
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 03 Paź 2012 15:57   

Powrót do góry

freetz_master
Poziom 21
Poziom 21

Post#28 03 Paź 2012 16:11   

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-omijac-zabezpieczenia-typu-cenzor-lub-beniamin

;D i po zawodach

eralove napisał:
Moja córka nie będzie kombinować bo jesli coś zauważę to całkiem jej zabiorę laptopa.

Tak jak mówiłem:
albo uświadamianie, albo blokada klasyczna (sprzęt pod kluczyk)
Powrót do góry

bc211
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Janów lubelski

Post#29 04 Paź 2012 10:06   

Instrukcja obsługi routera, inny papier identyfikacyjny do ręki i udać się z tym na jakiś warsztat, nawet taki samochodowy, gdzie w przeważającej większości zatrudniani tam są specjaliści od takich rzeczy dla nich wstawić taki klucz elektroniczny, który wyłączałby cokolwiek to jak bułka z masłem, czy "relaksik" po godzinach pracy.
Powrót do góry

hermes-80
Poziom 26
Poziom 26

Post#30 04 Paź 2012 10:14   

:) Zamiast wydawać kasę na mechaników (nie widzę w tym logiki i sensu) to wystarczy kupi bardziej funkcjonalny router - i po sprawie;)
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Sieci, Internet -> Sieci WiFi -> D-link Dir 600 - Jak zabezpieczyc router D-link Dir 600 w domu przed dzieckiem
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny