X

Podłączenie silnika 3 fazowego

28 Sep 2012 16:49 MAMadomir
  • #1 28 Sep 2012 16:49
    Madomir
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Witam.
    Szukam, szukam i znaleźć nie mogę...
    Miałem stary silnik z kablem i wtyczką z 3-ma bolcami płaską. Z ziemią na obudowie.
    Mam zamiar podłączyć kabel 4 żyłowy z wtyczką na 4 bolce bo takie gniazdo mam w domu. Problem polega na tym, że nie wiem jak kabel podłączyć do wyłącznika przy silniku.
    Przy różnych podłączeniach wybija 1 lub 2 fazy. Na biegu pierwszym chodzi dobrze ale na jednej fazie a nie o to tu chodzi...
    Jakieś pomysły czy kupić bezpieczniki i próbować aż znajdę właściwe połączenie? :)
    A może spróbować podłączyć od początku? Tzn rozłączyć wszystko i wg jakiegoś schematu zrobić? Podsunie ktoś schemat?
    Mogę dodać fotki jak trzeba.

Temat balansuje na granicy kosza.
    Masz fotki to je zamieść a nie czekaj na wróżkę.
    Zdjęcie tabliczki znamionowej pożądane.[kkas12]
  • #2 28 Sep 2012 16:57
    Akrzy74
    Admin Elektroenergetyka
    Helpful post? (0)
    Jak sądzę chodzi o przełącznik gwiazda-trójkąt :) Wstaw zdjęcia, dane z tabliczki znamionowej silnika, oznaczenia na wyłączniku, napisz czy wcześniej działał i czy nic nie było zmieniane w połączeniach.

Jeśli ziemia jest na obudowie, to ją zrzuć i wyczyść dokładnie wtyczkę (siłową) :lol:

Ps. Jeśli okaże się, że faktycznie mamy do czynienia z wyłącznikiem gwiazda- trójkąt, to proszę skorzystać z wyszukiwarki.
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products