Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podłączenie silnika 3 fazowego

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Podłączenie silnika 3 fazowego
Autor
Wiadomość
Madomir
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Szczejkowice

Post#1 Post autora tematu 28 Wrz 2012 15:49   

Podłączenie silnika 3 fazowego

Witam.
Szukam, szukam i znaleźć nie mogę...
Miałem stary silnik z kablem i wtyczką z 3-ma bolcami płaską. Z ziemią na obudowie.
Mam zamiar podłączyć kabel 4 żyłowy z wtyczką na 4 bolce bo takie gniazdo mam w domu. Problem polega na tym, że nie wiem jak kabel podłączyć do wyłącznika przy silniku.
Przy różnych podłączeniach wybija 1 lub 2 fazy. Na biegu pierwszym chodzi dobrze ale na jednej fazie a nie o to tu chodzi...
Jakieś pomysły czy kupić bezpieczniki i próbować aż znajdę właściwe połączenie? :)
A może spróbować podłączyć od początku? Tzn rozłączyć wszystko i wg jakiegoś schematu zrobić? Podsunie ktoś schemat?
Mogę dodać fotki jak trzeba.

Temat balansuje na granicy kosza.
Masz fotki to je zamieść a nie czekaj na wróżkę.
Zdjęcie tabliczki znamionowej pożądane.[kkas12]

Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 15:49   

Powrót do góry

Akrzy74
Admin Energoelektronika
Admin Energoelektronika

Miasto: Wielkopolska

Post#2 28 Wrz 2012 15:57   

Re: Podłączenie silnika 3 fazowego

Jak sądzę chodzi o przełącznik gwiazda-trójkąt :) Wstaw zdjęcia, dane z tabliczki znamionowej silnika, oznaczenia na wyłączniku, napisz czy wcześniej działał i czy nic nie było zmieniane w połączeniach.

Jeśli ziemia jest na obudowie, to ją zrzuć i wyczyść dokładnie wtyczkę (siłową) :lol:

Ps. Jeśli okaże się, że faktycznie mamy do czynienia z wyłącznikiem gwiazda- trójkąt, to proszę skorzystać z wyszukiwarki.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> ElektroTechnika -> Elektro Początkujący -> Podłączenie silnika 3 fazowego
Strona 1 z 1