Forum elektroda.pl

Regulamin | Punkty | Dodaj... | Ostatnie | Szukaj | Rejestracja | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Telewizor LG 32LS3400 - jak podłączyć wzmacniacz/głośniki

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Telewizor LG 32LS3400 - jak podłączyć wzmacniacz/głośniki
Autor
Wiadomość
adam242
Poziom 3
Poziom 3

Miasto: Gdynia

Post#1 Post autora tematu 28 Wrz 2012 20:17   

Telewizor LG 32LS3400 - jak podłączyć wzmacniacz/głośniki

Witam.
Kupiłem sobie niedawno telewizorek LG 32LS3400 . Działa bez zarzutów ale chciałbym podłączyć do niego wzmacniacz i zewnętrzne głośniki. Niestety mimo informacji zawartych w specyfikacjach tego TV NIE POSIADA on zewnętrznego wyjścia sygnału audio. Czy spotkaliście się kiedyś z tym modelem TV ? Jest jakis sposób żeby tam zewnętrzne głośniki podpiąć ?
Jesli nie to chyba zdejme obudowe i podepnę się pod wbudowane głośniki tracąc przy tym gwarancje :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 20:17   

Powrót do góry

Qbuś
Poziom 23
Poziom 23

Miasto: Wrocław

Post#2 28 Wrz 2012 20:31   

Re: Telewizor LG 32LS3400 - jak podłączyć wzmacniacz/głośniki

adam242 napisał:
TV NIE POSIADA on zewnętrznego wyjścia sygnału audio

Przecież posiada "cyfrowe wyjście optyczne" i "scart"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 20:31   

Powrót do góry

adam242
Poziom 3
Poziom 3

Post#3 Post autora tematu 28 Wrz 2012 20:41   

Chyba się mylisz - to są tylko wejścia sygnału ! - przynajmniej tak są opisane na tylnim panelu. Próbowałem oczywiście wziąść sygnał ze scart-a mimo iż gniazdo opisane jest jako wejściowe ale nic z tego :(
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 28 Wrz 2012 20:41   

Powrót do góry

leszekpo59
Poziom 17
Poziom 17

Miasto: Grudziądz

Post#4 30 Wrz 2012 18:15   

Witaj. Myślę, że moi przedmówcy dobrze sugerowali, jak wydobyć dźwięk z TV na wzmacniacz. Kiedyś udzielałem porady w podobnym problemie, dlatego pozwolę sobie jeszcze raz szczegółowo przytoczyć tamtą wypowiedź. Otóż, Sygnał analogowy do wzmacniacza uzyskasz, wykorzystując do tego przewód EURO - 2 X Chinch. Euro wpinasz w TV a chincz do wzmacniacza. Tylko w tym przypadku ważne jest, aby przewody chincz w Euro były podłączone pod właściwe końcówki ( za dźwięk odpowiada końcówka 1,2,3,6,a 4 to ich masa ). Najbezpieczniej jest od razu zaopatrzyć się w przewód EURO - 6X Chincz. Dlatego, że w tym zestawie 4 odpowiadają za dźwięk ( po 2 w każdą ze stron i po jednym za wizje ).Proszę sprawdzić, czy przewód, który chcesz podłączyć, ma faktycznie połączenie z końcówkami EUROSCARD, o których wcześniej wspomniałem. Powodzenia.
Powrót do góry

adam242
Poziom 3
Poziom 3

Post#5 Post autora tematu 08 Lis 2012 16:34   

Konfiguracja mojej domowej telewizji jest taka: mam kablówkę z firmy Multimedia ,dali do niej dekoder (chyba to jest dekoder HD) oraz mam antenę DVB-T.
Sytuacja wygląda następująco:

1. Kiedy pobieram sygnał z dekodera kablówki (Multimedia) to sygnał wyjściowy AUDIO mam tylko w złączu EURO w tym dekoderze i tam mogę podłączyć głosniki zewnetrzne. (W telewizorze sygnał AUDIO OUT nie pojawia się w gnieżdzie EUROzłącza. TV pobiera sygnał złączem HDMI.

2. Kiedy używam DVB-T to mam sygnał wyjściowy AUDIO w telewizorze na Eurozłączu i tam mogę sie podpiąć głosnikami.

3. Kiedy odtwarzam film z Pendrive-a to wyjścia zewnetrznego AUDIO nie mam niestety nigdzie (oczywiście poza wbudowanymi w TV głosnikami )

Tak to u mnie wygląda i obawiam się że nie da się niz zrobić żeby miec AUDIO-OUT cały czas bez względu na to czy TV podłączony jest do kablówki,DVB-T czy czegoś innego. Kijowo to wygląda :( Trochę niedorobiony telewizor kupiłem po prostu .
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> RTV Użytkowy -> Połączenia urządzeń -> Telewizor LG 32LS3400 - jak podłączyć wzmacniacz/głośniki
Strona 1 z 1