Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje
Autor
Wiadomość
rami8
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: krosno

Post#1 Post autora tematu 02 Paź 2012 20:39   

Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje

Witam szanownych techników. Szukałem na forum ale nic podobnego nie znalazłem. Pralka jak w temacie w zasadzie nowiutka sztuka. Po podłączeniu zrobiła jedno pranie i już z następnym nie wystartowała. Objaw jest taki że po włączeniu zasilania i zamknięciu drzwi pralka blokuje je i na tym koniec. Świeci dioda startu tak jakby normalnie pracowała , ale niestety żadnych ruchów. Podstawiony nowo zaprogramowany moduł , sprawdzone silnik, grzałka, blokada drzwi. Presostat sprawdzany na oscyloskopie bo na chwilę obecna nie mam takiego żeby podstawić. Wynik na oscyloskopie był pozytywny bynajmniej na "oko" bo parametrów dokładnych nie znam, ale charakterystyka przebiegu ładnie się zmieniała wraz ze wzrostem lub opadaniem ciśnienia. Pralka obecnie ma unieruchomiony bęben jak to robią fabrycznie do transportu. Po odczekaniu długiej chwili pojawia się błąd a konkretnie wszystkie poziome diody migają a w pionie świecą światłem stałym dwie dolne. Brakuje mi już pomysłów. Może ktoś coś doradzi. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2012 20:39   

Powrót do góry

eeban
Specjalista AGD
Specjalista AGD

Miasto: zima trwa tu 6 miesiecy a potem lato i lato

Post#2 02 Paź 2012 22:13   

Re: Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje

Doradzam wezwane serwisu ma gwarancję ?
jeśli nie to zdjęcie panela z sekwencją diod mile widziane.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 02 Paź 2012 22:13   

Powrót do góry

rami8
Poziom 18
Poziom 18

Miasto: krosno

Post#3 Post autora tematu 04 Paź 2012 17:49   

Re: Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje

Witam. Problem został rozwiązany. Po założeniu nowego presostatu pralka ruszyła. Swoja drogą bardzo dziwne bo nie znalazłem w nim żadnej usterki. W końcu to bardzo proste urządzenie zbudowane na jednym scalaku i cewce która zmienia swoją indukcyjność pod wpływem ciśnienia. Tak jak wcześniej wspominałem przebieg na oscyloskopie zmieniał się wraz ze zmianą ciśnienia ale widać chyba jednak parametry były poza zakresem skoro nie reagowała.

Dziękuję za zainteresowanie. Pozdrawiam.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Użytkowy -> Pralka Indesit iwc 6105 - Po włączeniu gotowa do startu ale nie startuje
Strona 1 z 1