Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Paź 2012 21:36
    W4r3z
    Poziom 8  

Witam!
    Mam problem z wyborem anteny do nadajnika mam okolo 80-100km.
    Ktora antena lepiej sie sprawdzi?

Link

czy?

Link

Jaka jest roznica pomiedzy symetryzatorem bez zasilacza ( jak w przypadku pierwszej anteny) a jaka miedzy antena z plytka i zasilaczem? czy plytka i symetryzator to jest to samo? Jestem zielony prosze o pomoc .

Moderowany przez Mirek Z.:

http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

• #2 03 Paź 2012 21:41
    LeDy
    Poziom 43  

W4r3z napisał:
    Witam!

Link

czy?

Link

Jaka jest roznica pomiedzy symetryzatorem bez zasilacza ( jak w przypadku pierwszej anteny) a jaka miedzy antena z plytka i zasilaczem? czy plytka i symetryzator to jest to samo? Jestem zielony prosze o pomoc .
    A może tak szukać na forum? O twoich "rewelacjach" pisano wielokrotnie na forum.

• #3 03 Paź 2012 22:16
    W4r3z
    Poziom 8  

To nie jest odpowiedz na pytania ktore zadalem ,nie wnosi to nic do tematu-mozna wiec uznac to za spam ,tym bardziej ze sie nie znam w tych sprawach.
    @EDIT DOWN Jezeli sa takie tematy z takimi pytaniami co zadalem prosze dac linka ,bo szukalem i nie bylo w nich mojego problemu ;)

• #4 03 Paź 2012 22:56
    Pablo1964
    Moderator

Gwoli ścisłości, przypomnę:
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.

• #5 03 Paź 2012 23:52
    _cheetah_
    Poziom 37  

W4r3z napisał:
    Twoja lokalizacja, sposób zawieszenia anteny i o którym nadajniku piszesz?

W4r3z napisał:

• Antena z symetryzatorem (czasami nazwanym "płytką"), znaczy się "pasywna", nie wymaga zasilania sieciowego, czyli stosowania antenowego zasilacza sieciowego. Co do zasady, od anteny pasywnej zaczyna się próby odbioru DVB-T.

• w trudnych warunkach odbioru (np. daleko) trzeba czasami zastosować do anteny wzmacniacz (popularnie nazwany "płytką"), czyli antena "aktywna" musi mieć podłączony dodatkowo antenowy zasilacz antenowy (razem ze wzmacniaczem).

Zasada ogólna stosowania anteny ze wzmacniaczem: antena o MAKSYMALNYM zysku + wzmacniacz o MINIMALNYM wzmocnieniu.

Jeśli masz rzeczywiście odległość do nadajnika rzędu 100km wzmacniacz może być konieczny.

• #6 04 Paź 2012 13:29
    LeDy
    Poziom 43  

W4r3z napisał:
    ............tym bardziej ze sie nie znam w tych sprawach.
    Jezeli sa takie tematy z takimi pytaniami co zadalem prosze dac linka ,bo szukalem i nie bylo w nich mojego problemu ;)
    Znaleziono 479 wyników:
    Znaleziono 96 wyników:
    Znaleziono 167 wyników: Ja za ciebie nie będę szukał i nie kłam, że nie ma i , że szukałeś..

• #7 04 Paź 2012 13:36
    W4r3z
    Poziom 8  

Chyba jesteś konfliktową osobą przecież napisalem że żadne z wyników wyszukiwania nie odwzorowuje mojego problemu prosiłem o linka a nie o info ile znalazło wyników ,problemy wcześniej opisane na forum są inne.Pozdrawiam.

• #8 04 Paź 2012 13:51
    _cheetah_
    Poziom 37  

Miałeś podać dane o lokalizacji i przewidywanej instalacji...

• #9 04 Paź 2012 19:34
    LeDy
    Poziom 43  

W4r3z napisał:
    Chyba jesteś konfliktową osobą przecież napisalem że żadne z wyników wyszukiwania nie odwzorowuje mojego problemu
    Bo ty , nie mając pojęcia, chcesz gotowca. Tematy, że sąsiad obok odbiera a ja nie cię nie interesują. Ty chcesz odpowiedzi , że u ciebie. Okno obok nic ci nie mówi. Też nie podałeś linków do twego szukania.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty