Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć?
Autor
Wiadomość
marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: radom

Post#1 Post autora tematu 06 Paź 2012 00:55   

Po uruchomieniu Firefox'a pojawia się nowa karta do strony mozilli w której sprawdza aktualność wtyczek. Jak to wyłączyć?
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Warszawa

Post#2 06 Paź 2012 00:57   

Re: Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć?

Po update do nowszej wersji będzie tak robił. Daj mu dokończyć, bo jak zamkniesz tylko kartę to przy następnym uruchomieniu FF znowu zacznie sprawdzać.
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#3 Post autora tematu 06 Paź 2012 10:32   

Uszczęśliwianie na siłę.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#4 06 Paź 2012 11:06   

No niekoniecznie. Stare wtyczki mogą nie być zgodne z nowszą wersją FF. Ale przecież możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje i wtyczek i samego FF w opcjach.
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#5 Post autora tematu 06 Paź 2012 13:32   

Robert B napisał:
Ale przecież możesz wyłączyć automatyczne aktualizacje i wtyczek i samego FF w opcjach.

Dziwne to o tyle, że aktualizacje wtyczek miałem od samego początku wyłączone. Otwierająca się karta pojawiła się nagle sama bez ustawiania żadnej opcji. Stało się to bez aktualizacji przeglądarki.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 06 Paź 2012 13:32   

Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#6 06 Paź 2012 13:45   

I wszystkie wtyczki i dodatki masz aktualne? Daj screen.
Powrót do góry

Grzegi
Poziom 6
Poziom 6

Miasto: Poznań

Post#7 08 Paź 2012 13:32   

U mnie od dzisiaj ten sam problem. Przesyłam screen z ustawień i strony startowej. Wszystkie aktualizacje mam wyłączone, a za każdym razem otwiera mi się dodatkowa zakładka z aktualizacją wtyczek...

Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć? Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć?
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#8 08 Paź 2012 14:25   

Grzegi napisał:
Wszystkie aktualizacje mam wyłączone

I dlatego Firefox dając te opcje, liczy na użytkownika, który wie co robi i zaktualizuje je ręcznie.
Grzegi napisał:
a za każdym razem otwiera mi się dodatkowa zakładka z aktualizacją wtyczek...

Ale sprawdza to pokazując palcem o co chodzi, bo jak widać, użytkownik nie wie co robi, i dwie pierwsze bardzo istotne wtyczki masz nieaktualne. Google Earth (jeżeli nie korzystasz), możesz mieć nieaktualną, jakkolwiek nie polecam.
Nie rozumiem co ludzi powstrzymuje przed aktualizacją już zainstalowanych dodatków, których stare wersje, nie dość, że mogą zawierać błędy to jeszcze być niezgodne z wersją FF, którą ci ludzie posiadają.
Jeżeli uważasz, że jakieś dodatki nie są Ci potrzebne, to je odinstaluj a jak nie otworzy Ci się parę stron, to sam dojdziesz do wniosku, że są potrzebne i w dodatku aktualne.
Tylko dwie możliwości:
1. Albo używasz dodatku i nie narzekasz, że ma być aktualny.
2. Albo nie używasz, więc go odinstaluj.
Proste.
Powrót do góry

Grzegi
Poziom 6
Poziom 6

Post#9 08 Paź 2012 19:37   

Dzięki za odpowiedź. Co prawda takie rozwiązanie, że co chwila będę musiał robić aktualizacje to znałem. Chodziło mi raczej o to, że jeśli zaznaczyłem w ustawieniach FF, że ma NIE SPRAWDZAĆ czy są dostępne aktualizacje to znaczy że ma NIE SPRAWDZAĆ. W takim razie po co jest taka opcja? Jej wyłączenie i tak nic nie daje bo FF i tak sprawdza...
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#10 08 Paź 2012 22:19   

Pewnie masz wcześniejszą wersję FF? Opcja aktualizacji dodatków w nowszych wersjach jest w "Narzędzia" > "Dodatki"
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 08 Paź 2012 22:19   

Powrót do góry

Grzegi
Poziom 6
Poziom 6

Post#11 09 Paź 2012 10:48   

Tak mam starą wersję FF: 3.6.28. Mam jednak też opcję aktualizacji dodatków w "Narzędzia" > "Dodatki". Jest tam przycisk "Znajdź aktualizacje", który otwiera zakładkę o której pisałem wcześniej, że każdym razem na dzień dobry mi wyskakuje.

Powrót do góry

marko888
Poziom 12
Poziom 12

Miasto: Łódź

Post#12 11 Paź 2012 08:27   

U mnie też występuje taka sytuacja ,że przy otwieraniu FF sprawdza kompatybilność wtyczek ,a wszystkie są aktualne i otwiera się strona Mozzili. Stało się to od nie dawna i trudno się tego pozbyć.Wszystko to na XP Prof. na bierząco aktualizowanym.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#13 11 Paź 2012 19:34   

Grzegi napisał:
Tak mam starą wersję FF: 3.6.28

Trudno mi coś na ten temat powiedzieć, bo używam najnowszej wersji i takich problemów nie mam. Może to błąd w tej wersji? Naprawdę nie mam pojęcia. Może któryś dodatek lub wtyczka została zaktualizowana do takiej wersji, że nie jest zgodna ze starym FF? A widać że Adobe Acrobat upomina się o coś. Jeżeli używasz Foxita to wyłącz Adobe. Może się gryzą?
Powrót do góry

Grzegi
Poziom 6
Poziom 6

Post#14 12 Paź 2012 10:35   

gattokane napisał:
U mnie też występuje taka sytuacja ,że przy otwieraniu FF sprawdza kompatybilność wtyczek ,a wszystkie są aktualne i otwiera się strona Mozzili.

Dla testu i z powodu braku innych rozwiązań zaktualizowałem swoje dwie pierwsze wtyczki (Adobe Acrobat i Flash) i u mnie zakładka przestała się pojawiać. Niestety pewnie tylko do czasu, aż pojawi się znowu nowej wersja którejś z nich...

Dla informacji: Najpierw zrobiłem aktualizację tylko Adobe Acrobat ale nadal było to samo. Dopiero po aktualizacji również i Flasha zakładka przestała się pojawiać. Google Earth mam nadal nieaktualne.
Powrót do góry

Jacot
Poziom 5
Poziom 5

Miasto: Zakopane

Post#15 12 Paź 2012 14:19   

Poniewaz u mnie zaczelo sie to pojawiac rownoczesnie na komputerach z roznymi wersjami FF i gmeranie w configu nic nie dalo, zaczalem podejrzewac, ze to wywolywane jest nie z programu tylko ze strony startowej - na wszystkich mam te sama domyslna strone Fifoxa;) Sprawdzac nie mam czasu, dodalem strone sprawdzania wtyczek do Adblocka i po sprawie;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 12 Paź 2012 14:19   

Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#16 Post autora tematu 15 Paź 2012 16:07   

Jacot napisał:
dodalem strone sprawdzania wtyczek do Adblocka i po sprawie;)

Ok, ale nie likwiduje to samoczynnie otwierającej się zakładki podczas uruchamiania FF.

Mozilla dała plamę. We wtorek wypuścili FF 16 a we czwartek już tę wersję wycofali bo miała groźnego bug'a. Źle się dzieje w państwie duńskim.
Powrót do góry

pawelz2910
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lublin

Post#17 02 Gru 2012 23:47   

Znalazłem sposób na wyłączenie tej strony.
Kiedy się już włączy trzeba zrobić tak:
Narzędzia>Informacje o stronie>Uprawnienia>poodznaczać użyj domyślnych>zmienić wszystko na blokuj
Od tej chwili nie powinna się już pojawiać.
Powrót do góry

melange
Poziom 3
Poziom 3

Post#18 03 Sty 2013 10:41   

Witam
Walczę z tym samym problemem na FF 3.6.28 i jak do tej pory bezskutecznie. Co bym nie robił, zawsze dodatkowa karta się otwiera. W najlepszym przypadku co mi się udało osiągnąć, to to, że miałem na niej swoją stronę startową lub całkiem pustą. Ale to takie raczej połowiczne rozwiązanie, bo wprawdzie nie widać już namolnego monitu o sprawdzenie wtyczek, ale dwie karty otwierają się niezmiennie. Sposób podany wyżej u mnie nie działa. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły? TIA
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#19 Post autora tematu 03 Sty 2013 12:50   

melange napisał:
Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

Owszem, jest sposób. Ponieważ ja rozpocząłem ten wątek i również nie znalazłem rozwiązania a jedynie jakieś półśrodki, polecam swój sposób. Poświęcić godzinę i ze starej przeglądarki wyeksportować zakładki, ustawienia wtyczek, zapisane hasła, ustawienia adblocka, stylisha (jeśli są zainstalowane) oraz ustawienia innych wtyczek a następnie pobrać nową wersję FF i co się da to zaimportować a co się nie da, to zainstalować wtyczki i ustawić je tak samo jak w poprzedniej wersji przeglądarki. Jest trochę roboty z tym, szczególnie jeśli ktoś miał przeglądarkę skonfigurowaną w sposób bardziej zaawansowany, ale znowu na jakiś czas wystarczy.
Powrót do góry

melange
Poziom 3
Poziom 3

Post#20 03 Sty 2013 15:59   

Ale z czego tu robić eksport tych wymienionych przez Ciebie elementów skoro jedyną wersją FF jaką mam jest ta 3.6.28? Chyba że masz na myśli żeby zainstalować coś jeszcze starszego (v. ??) i wtedy przeprowadzić taki zabieg. Dziwne jest to, że problem nie pojawia się natychmiast po instalacji FF, ale dopiero po iluś tam uruchomieniach. Przy czym nie wiem, czy jest tu licznik uruchomień, czy FF czegoś w międzyczasie się nałyka i zaczynają się jaja :/
Powrót do góry

marek-zarzycki
Poziom 21
Poziom 21

Post#21 Post autora tematu 03 Sty 2013 18:36   

Chodziło mi o eksport np. zakładek lub ustawień dodatków do nowej wersji FF. W tej chwili to chyba 17.0.1
Powrót do góry

pawelz2910
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Lublin

Post#22 03 Sty 2013 18:57   

Ja też mam wersje 17.0.1 i opisanym przeze mnie sposobem udało się wszystko wyłączyć. Zrobiliście wszystko tak jak napisałem ?
Powrót do góry

melange
Poziom 3
Poziom 3

Post#23 04 Sty 2013 09:07   

Jeśli masz na myśli, to co pisałeś w poście #17, to tak. Ja to zastosowałem, bezskutecznie. Mowa oczywiście o v.3.6.28, bo na v.12 i v.17.0.1 które też sprawdziłem problem nie występuje. Normalny malware Mozilla wypuściła :[
Ale problem dotyczy jakiejś wtyczki bądź rozszerzenia, bo na innym komputerze gdzie też mam v.3.6.28, ale znacznie ich mniej, problemu też nie ma. Tzn. raz tylko dodatkowa karta się otworzyła, ale również tylko raz zamknięta więcej się nie pojawiła. Już się nawet zastanawiałem nad doinstalowywaniem po 1szt wtyczki/rozszerzenia do takie samego stanu jak w komputerze gdzie on jest, i po każdej takiej instalacji weryfikować efekty. Może w którymś momencie też zaczęłyby się jaja, a wtedy łatwiej byłoby wychwycić źródło problemu. O ile w ogóle to jest to.

EDIT
Odkryłem, że pojawianie się tej karty powiązane jest z plikiem blocklist.xml z profilu FF. Jego usunięcie, bądź przemianowanie rozwiązuje sprawę, ale nie wiem czy nie niesie to za sobą jakiś innych konsekwencji. Czy może ktoś bardziej oblatany w tych sprawach zweryfikować to i podzielić się spostrzeżeniami?
Powrót do góry

Mici125
Poziom 2
Poziom 2

Post#24 20 Sty 2013 22:46   

Witam!
W domu i w pracy mam FF 15.0 i nie mogłem poradzić z tym dziadostwem, pomimo aktualizacji wszystkich wtyczek, to nie chciało się przestać pojawiać. Ale końcu udało mi się znaleźć rozwiązanie :)

Instrukcja postępowania:
1) Wchodzimy w about:config
2) We wpisie 'plugin.scan.plid.all' zmieniamy wartość na 'false'
3) Cieszymy się świętym spokojem :)
Trzeba będzie tylko ręcznie aktualizować wszystkie wtyczki.

U mnie w domu działa, jutro sprawdzę w pracy. Może niech koś przetestuje u siebie i tu napisze, czy pomogło.
Powrót do góry

Robert B
Poziom 26
Poziom 26

Post#25 20 Sty 2013 23:29   

U mnie jest wartość True, i nie mam takich objawów jak przedmówcy a różnych wtyczek i dodatków mam sporo :)
Powrót do góry

Mici125
Poziom 2
Poziom 2

Post#26 21 Sty 2013 08:57   

Właśnie sprawdziłem w pracy i wyszło dokładnie to samo, co wyżej (FF 15.0).
Może pojawianie się tego problemu zależy od wersji FF i ewentualnych bugów, które dopiero teraz wychodzą.
Powrót do góry

melange
Poziom 3
Poziom 3

Post#27 21 Sty 2013 09:08   

Mici125 napisał:

Instrukcja postępowania:
1) Wchodzimy w about:config
2) We wpisie 'plugin.scan.plid.all' zmieniamy wartość na 'false'
3) Cieszymy się świętym spokojem

Nie u mnie. Też gdzieś znalazłem ten sposób i na moim FF 3.6.28 on nie działa. Zdaje się jego działanie zależne jest od wersji FF.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 21 Sty 2013 09:08   

Powrót do góry

Mici125
Poziom 2
Poziom 2

Post#28 21 Sty 2013 19:34   

Chciałbym sprostować moje wcześniejsze rewelacje...
Okazało się że mój sposób owszem, wyłączył stronę sprawdzania, ale przy okazji FF przestał widzieć większość wtyczek. Po przełączeniu na 'true' wszystkie wtyczki wróciły. Wreszcie działającym sposobem okazało się zainstalowanie nowej wersji (chyba 18.0).
Tak czy inaczej, zaczynam coraz bardziej skłaniać się ku przejściu na operę albo chrome...
Powrót do góry

melange
Poziom 3
Poziom 3

Post#29 21 Sty 2013 20:39   

A nie dopuszczasz możliwości wcześniejszego wypróbowania sposobu który ja podałem?
Powrót do góry

DarekMarkowski
Poziom 2
Poziom 2

Miasto: Łagiewniki

Post#30 26 Mar 2013 12:13   

Poradziłem sobie z tym problemem a próbowałem wszystkich sposobów z tego tematu.
A zrobiłem tak:

Pomoc>Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami.
Wyskoczyła mi informacja że FF nie może uruchmić w systemie awaryjnym i nacisnełem rerstart. później jeszcze jakies kno mi sie pojawiło nacisnełem tak.

FF zmienił ustawiemnia stron starowych i wygląd ale to nie problem.

Teraz przy włączeniu mi nic nie wyskakuje żadnej aktualizacji tylko odrazu strona GOOGLE tak jak se ustawiłem.

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [WojtasJD]
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Komputery Serwis -> Komputery Software -> Firefox - po uruchomieniu sprawdzanie wtyczek, nowa karta. Jak wyłączyć?
Strona 1 z 2 Idź do strony 12  Następny

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.096 seconds

elektroda.pl temat RSS