Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lampka biurkowa wyłącza dysk USB

gianbuffon 06 Paź 2012 18:57 1356 5
  • #1 06 Paź 2012 18:57
    gianbuffon
    Poziom 8  

Witam,
    posiadam lampkę biurkową tego typu:
    Instrukcja zamieszczania zdjęć oraz obrazków na forum http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2053101.html [retrofood]

Jej włączenie często powoduje chwilowe odłączenie dysku USB od komputera. Przy włączeniu słychać chrupnięcie w lampce. Dodam jeszcze, że czasem ta lampka trzeszczy.

Zastanawiam się, czy jest to wina zbyt dużej ilości urządzeń podłączonych do jednego gniazdka, czy to raczej wina lampki, która może być uszkodzona?

Instalacja jest nowa, wymieniana pół roku temu.
    Mam podwójne gniazdko. Do jednego jest podłączony monitor, do drugiego listwa zasilająca z 5 gniazdkami, do niej podpięty jest jeszcze rozgałęźnik na 3 gniazdka.
    Podłączone urządzenia: komputer, modem, router, rozgałęźnik - lampka biurkowa, głośniki i drukarka.

Czy ktoś wie co może być przyczyną?

• Pomocny post
    #2 06 Paź 2012 19:05
    elpapiotr
    Specjalista elektryk

Tak, wie.
    Mam identyczną lampę, mam sporo urządzeń podłączonych do przedłużaczy, mam dodatkowe zewnętrzne dyski do dwóch komputerów, i ...nic.
    Zrobić mały przegląd przedłużaczy i samej lampy, to wszystko

• Pomocny post
    #3 06 Paź 2012 19:19
    jaga134
    Poziom 24  

Przeglądnij połączenia w lampie.A szczególnie podokręcaj śrubki na wysięgniku teleskopowym.

• Pomocny post
    #4 06 Paź 2012 19:56
    zbich70
    Specjalista elektryk

gianbuffon napisał:
    Przy włączeniu słychać chrupnięcie w lampce. Dodam jeszcze, że czasem ta lampka trzeszczy.

Przy takich objawach jeszcze pytasz co może być przyczyną? 8-)

• #5 13 Sty 2013 16:33
    megaremek
    Poziom 10  

Mam identyczną lampkę i po włączeniu wyłączają mi się głośniki z kartą dźwiękową na USB oraz myszka optyczna bezprzewodowa radiowa. Dopiero wypięcie i wpięcie ponownie w porty USB urządzeń powoduje że działają one prawidłowo. Do tej pory nie wiem jak temu zaradzić...

• #6 13 Sty 2013 16:40
    retrofood
    Moderator- Elektryka Instalacje i Sieci

Zrób to samo, co radzono powyżej. Temat zamykam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme